Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt Sõdurisupp oli kuumal päeval Möödunud nädalavahetusel toimunud Kohila “Avatud hoovide päeval” ootas külastajaid naiskodukaitsjate kohvik „Naised riigikaitses“. Kohvikut korraldas Kohila jaoskond juba teist aastat ja külastajate puuduse üle ei olnud põhjust kurta. Esimesed huvilised olid kohal suisa enne avamist ja maitsete nautijaid jätkus tundideks. “ ← Eelmine 24 tundi mahub palju Järgmine → Kuues Laste seikluspäev tõi rõõmu ja põnevust Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt

Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt

Liina Langi 18. augustil 2020

Möödunud nädalavahetusel toimunud Kohila “Avatud hoovide päeval” ootas külastajaid naiskodukaitsjate kohvik „Naised riigikaitses“. Kohvikut korraldas Kohila jaoskond juba teist aastat ja külastajate puuduse üle ei olnud põhjust kurta. Esimesed huvilised olid kohal suisa enne avamist ja maitsete nautijaid jätkus tundideks.

Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt

Kohila naiskodukaitsjad teevad kohvikut kindla eesmärgiga - nii kogutakse raha Kohila endise veetorni taastamiseks. Kohila jaamahoone remondi käigus jäeti veetorn küll püsti, kuid selle sisemus vajaks kapitaalremonti ja head peremeest. Naiste nägemuses võiks veetornihoone olla edaspidi Kohilas nö kogukonna maamärk, miks mitte infotahvlitega varustatud vaatamisväärsus ning samas olla hubaseks kodumajaks naiskodukaitsjatele, noorkotkastele ja kodutütardele. Hageri muuseumiga koostöös on tulevikus plaan korraldada majas näitusi  ja miks mitte ka kohvikut. Koostöös valla ja maaomaniku riigiga on paika pandud tulevikuplaanid ning väikeste sammude kaupa, kuid kindlalt, liigutakse nende täitmise poole. Kogu kohvikutulu läheb naistel selle unistuse elluviimiseks.

Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt

Ühe korraliku kohviku juurde käib ikka elav muusika ja sel aastal pakkusid seda Kohila omad noored muusikud. Palasid oli eri ¾anritest ning lisaks noortele muusikutele olid kohvikus abiks ka kohalikud kodutütred ning noorkotkad. Isegi tubli noorkotkakandidaat lõi tegemistes kampa.

Pole haruldane, et kui naiskodukaitsjad midagi korraldavad, on sellega mingil moel seotud kogu perekond. Nii pakkusid suurepäraseid mocteile naiskodukaitsjate kohvikus kohaliku jaoskonna esinaise tütar ja tema sõbranna. Mocteilid on alkoholivabad kokteilid ning joogid nimega Alfa ja Delta sisaldasid lisaks tavapärasele tsitruseliste mekile kohalikke aia- ja metsamarju ning probiootilist teeseenejooki. Sellistel keelekastetel oli kohvikus menu!

Kuumast ilmast hoolimata olid eriti hästi minevad ka kaks pakutud sõdurisuppi. Kodune seljanka ja hapukapsaborš lõppesid kiirelt. Naiskodukaitsjate kohviku roogadel olidki sõna otseses mõttes ligitõmbavad nimed. Kes ei tahaks proovida majorivõikut, veebli kabanossi või ohvitseri maiust?! Hitiks kujunesid ka seeru pannukad, mis olid pannkoogid koduse õuna- või mustsõstramoosiga.

Kohviku lastenurk oli pidevalt toimetavaid särasilmi täis. Tulemata ei jäänud ka hästikasvatatud ja viisakad neljakäpalised lemmikud, kes lahkelt oma veekausi said. Naiskodukaitsjad tervitasid iga külastajat ning naistel olid leti taga käed tööd pidevalt täis. Külastajate hulgast astus ligi ka vanahärra, kel naistele oli veetorni ajaloost pajatada omi mälestusi ja lugusid.

Kohila jaoskonna esinaine Veronica Kosenkranius jääb selleaastase kohvikupäevaga igati rahule: „Meil oli kohvikut korraldades paika pandud väike eesmärk olla vähemasti sama edukad kui eelmisel, oma debüüdiaastal. Saime sellega hakkama! Päris palju oli võimalust kogukonnale jagada infot naiskodukaitsjate tegemistest ja ka „Ole valmis!“ äpist. Olen rahul, et peale kohvikus käimist teavad palju enamad inimesed, mida teevad kohalikud naiskodukaitsjad ja kuidas elada oma elu turvalisemalt. Küsimustikule, mille olime koostanud äpi põhjal vastati päris elavalt ning väikese meenega lahkusid kõik, kes seda vaeva paljuks ei pidanud.“

Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt

FastLion CMS

Sõdurisupp oli kuumal päeval

Sõdurisupp oli kuumal päeval

Kohila naiskodukaitsjad teevad kohvikut kindla eesmärgiga - nii kogutakse raha Kohila endise veetorni taastamiseks Kohila jaamahoone remondi käigus jäeti veetorn küll püsti, kuid selle sisemus vajaks kapitaalremonti ja head peremeest Möödunud nädalavahetusel toimunud Kohila “Avatud hoovide päeval” ootas külastajaid naiskodukaitsjate kohvik „Naised riigikaitses“. Kohvikut korraldas Kohila jaoskond juba teist aastat ja külastajate puuduse üle ei olnud põhjust kurta. Esimesed huvilised olid kohal suisa enne avamist ja maitsete nautijaid jätkus tundideks.

Sõdurisupp oli kuumal päeval Naiskodukaitse kohviku hitt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse