Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Salme Noor`e kalmu korrastamine Salme Noor`e kalmu korrastamine 13. detsembril, 2018 a. korraldas Naiskodukaitse Lääne ringkond Salme Noor´e mälestushetke Ridala uuel kalmistul. Salme Noor oli ringkonna asutajaliige ja Haapsalu jaoskonna esinaine aastail 1934-1935. Kalmistult suunduti Lääne maleva staapi Naiskodukaitse kohviõhtule, kus oli külaliseks Heino Noore onupoeg Lembit Noor. Mälestusõhtul tänas Lembit Noor (sünd. 18. 04. 1929, elukoht Tallinn) mälestuste hoidmise ja kandmise eest ning andis Salme ja Karl Noore sümboolselt kalmu hooldamise üle Naiskodukaitse Lääne ringkonnale. Selle ülesande võttis enda kanda Haapsalu jaoskond. Foto: Heiki Magnus ← Eelmine Aprill on veteranikuu Järgmine → Lõuna-Läänemaa jaoskonna osalemine Lihula kohvikutepäeval Salme Noor`e kalmu korrastamine

Salme Noor`e kalmu korrastamine

Diana Saarniit 29. aprillil 2019

13. detsembril, 2018 a. korraldas Naiskodukaitse Lääne ringkond Salme Noor´e mälestushetke Ridala uuel kalmistul. Salme Noor oli ringkonna asutajaliige ja Haapsalu jaoskonna esinaine aastail 1934-1935. Kalmistult suunduti Lääne maleva staapi Naiskodukaitse kohviõhtule, kus oli külaliseks Heino Noore onupoeg Lembit Noor. Mälestusõhtul tänas Lembit Noor (sünd. 18.04.1929, elukoht Tallinn) mälestuste hoidmise ja kandmise eest ning andis Salme ja Karl Noore sümboolselt kalmu hooldamise üle Naiskodukaitse Lääne ringkonnale. Selle ülesande võttis enda kanda Haapsalu jaoskond.

Salme Noor`e kalmu korrastamine
Perekond Noor´e mälestuskalm. Foto: Diana Saarniit

25.04.2019 käisime Heiki Magnuse eestvedamisel ja „Teeme ära“ talgute raames korrastamas perekond Noor`e  hauaplatsi, mis sai täiesti uue ilme. Tegemist oli palju. Saagisime ja kaevasime välja  kääbusmänni, mis oli enda alla võtnud juba poole kogu platsi pinnast. Puhastasime äärekivid, hauakivi, vahetasime välja liiva, istutasime võõrasemad. Viimase lihvi andis Heiki Magnus. 

 

Peale tööd kostitas Haapsalu jaoskonna esinaine, Maire Kruus, meid oma küpsetatud spinati-singi-fetajuustupirukaga.  Rogeri poolt oli janu kustutamiseks morss.

 

Kalmu korrastamisele aitasid kaasa Maire Kruus, Diana Saarniit, Maile Kurst, Kaja Mander, Irina Fišina, Roger Õiglas ja Heiki Magnus. 

Lembit Noor´e tänukiri Heiki Magnusele.

 

"Tere õhtut sõber hea! Esmalt suur ja kogu südamest tulev tänu Sinule ja Naiskodukaitse liikmetele, Teile kõigile! Vaatan neid kahte pilti ja pisar tikub tahtmatult silmanurka. Kogu see suur töö, mis ju algas Sinu poolt jõulukuul 2018.a nimede filigraanse puhastamisega graniit mälestusmärgil ja nüüd oma mõtete ning idee järgi oled viinud lõpule kogu kalmu kompleksile äärmiselt läbimõeldult kujunduse andmise, millega on lõplikult uuendatud ja jäädvustatud Salme ja Karl Noor,e sümboolne hauatähis ja kalm. Jah, tõesti olen Sinuga ühel meelel, et nüüd teispoolsuses- taevas on ülimalt tänulikud Sinule ja Naiskodukaitse liikmetele nii Salme kui Karl Noor. Heino võib samuti rõõmustuda ja südames rahu tunda et Tema poolt vanematele pühendatud mälestustähis ja kalm on leidnud väärilise tunnustuse. Vaadates ääretu südamlikkuse ja maitsekusega tehtud tööle ja kogu kujundusele saab hinnata ainult ülivõrdes. Minu poolt ääretu tänu Sinule ja Teile kõigile, Naiskodukaitse liikmetele, kes osalesid selles mälestusväärses ja südamesse minevas ettevõtmises ja edasises hooldamiseks.

Tervitades ja parimat soovides Sinule, sõber Lembit ."

Salme Noor`e kalmu korrastamine
Tööd siin jagub. Foto: Diana Saarniit
Salme Noor`e kalmu korrastamine
Rogeri panus on hindamatu. Foto:Diana Sarniit
Salme Noor`e kalmu korrastamine
Võõrasemade õitevärvist moodustus: sinimustvalge. Foto: Diana Saarniit
Salme Noor`e kalmu korrastamine
Heiki annab veel viimast, et kalm saaks väärilise välimuse. Foto: Diana Saarniit
Salme Noor`e kalmu korrastamine
Maire küpsetatud kook talgulistele. Foto: Diana Saarniit
Salme Noor`e kalmu korrastamine
Ühistööna sai perekond Noor´e kalm värske välimuse. Foto: Heiki Magnus

FastLion CMS

Salme Noor`e kalmu korrastamine

Salme Noor`e kalmu korrastamine

Perekond Noor´e mälestuskalm Foto: Diana Saarniit 25 13. detsembril, 2018 a. korraldas Naiskodukaitse Lääne ringkond Salme Noor´e mälestushetke Ridala uuel kalmistul. Salme Noor oli ringkonna asutajaliige ja Haapsalu jaoskonna esinaine aastail 1934-1935. Kalmistult suunduti Lääne maleva staapi Naiskodukaitse kohviõhtule, kus oli külaliseks Heino Noore onupoeg Lembit Noor. Mälestusõhtul tänas Lembit Noor (sünd. 18.04.1929, elukoht Tallinn) mälestuste hoidmise ja kandmise eest ning andis Salme ja Karl Noore sümboolselt kalmu hooldamise üle Naiskodukaitse Lääne ringkonnale. Selle ülesande võttis enda kanda Haapsalu jaoskond.

Salme Noor`e kalmu korrastamine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse