Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sai valatud higi ja pisaraid... Sai valatud higi ja Möödunud nädalavahetusel said Harju malevas kokku pea paarkümmend naist Tallinna ja Harju ringkonnast: toimus selle aasta teine Naiskodukaitse avalike suhete piirkondlik täiendõpe. Sai valatud higi ja pisaraid (naerupisaraid!), nii pandi kokku meediaplaanid ja pressiteated ning muudki ja ikka koos nuputades ning õigeid sõnu kirja pannes. Avalikud suhted ← Eelmine Naiskodukaitse mälestuspäev Kose kirikus Järgmine → SAAME TUTTAVAKS: Jane Suu ehk ajalugu uurides ja seda ise luues Sai valatud higi ja pisaraid. . .

Sai valatud higi ja pisaraid...

Veronika Isberg 14. aprillil 2017

Möödunud nädalavahetusel said Harju malevas kokku pea paarkümmend naist Tallinna ja Harju ringkonnast: toimus selle aasta teine Naiskodukaitse avalike suhete piirkondlik täiendõpe. Sai valatud higi ja pisaraid (naerupisaraid!), nii pandi kokku meediaplaanid ja pressiteated ning muudki ja ikka koos nuputades ning õigeid sõnu kirja pannes.

Sai valatud higi ja pisaraid...
Foto: Birgit Vaarandi
Sai valatud higi ja pisaraid...
Foto: Birgit Vaarandi

Milleks meile meediaplaan ning kuidas seda koostada, nii et sellest ka kasu oleks? Nendele küsimustele saime vastused Tallinna ringkonna liikme Elisa Jaksoni tunnis. Jagatud näpunäidete järgi koostasid ja esitlesid osalejad grupitöö vormis meediaplaani ühe valitud sündmuse kohta. Jätkuna koostasid naised ka pressiteate, kui olid värskelt Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroo juhataja Kirsti Ruuli pressiteate koostamise praktilised soovitused ära kuulanud. Naiste tõetruid meediaplaane ja tähelepanu äratavaid pressiteateid kuulates tekkis tahtmine kohe kõik sündmused kalendrisse ära märkida, et neist mitte ilma jääda!

 

Sotsiaalmeedia võimalusi esitles Cloud Media OÜ konsultant Lauri Linnamäe. Küllap igaüks sai siin uusi teadmisi seoses sellega, millele edaspidi rohkem või vähem tähelepanu pöörata ja mida kasutada. Ühe või teise netikeskkonna kasutamise või teadmise kohta küsimine tekitas kuulajates palju elevust.

Sai valatud higi ja pisaraid...
Foto: Velli Ehasalu
Sai valatud higi ja pisaraid...
Foto: Velli Ehasalu

Naiskodukaitse sümboolika on teema, mida võiksid hästi teada ka kõik avalike suhete grupi liikmed. Naiskodukaitse sümboolika kasutamise A-st ja O-st rääkis pikaajalise sümboolikakomisjoni liikmeksolemise kogemusega Esti Meier Tallinna ringkonnast.

 

Mis peitub lühendi „CIMIC“ (eesti keeles tsiviil-sõjaline koostööüksus) taga ja millised on Naiskodukaitse avalike suhete grupi liikmete rakendamise võimalused Kaitseliidu ettevalmistavates üksustes, seda selgitas Naiskodukaitse väljaõppe arendusspetsialist Helen Allas. Eestis resideeruv USA Civil Affairs Team tutvustas väga huvitavalt CIMIC-i tegevust USA näitel. Tegime nendega koos ka praktilise grupitöö: kuidas ja milliste tegevustega saaks just naiskodukaitsjad näiteks suurõnnetuste toimumise korral elanikke aidata.

 

Koolituselt lahkusid naised lisaks saadud teadmistele ka uute kontaktide ja koostöömõtetega. Õnneks on Tallinna ringkonna ja Harju ringkonna avalike suhete grupi liikmed üksteisele nii lähedal.

FastLion CMS

Sai valatud higi ja

Sai valatud higi ja

Foto: Birgit Vaarandi Foto: Birgit Vaarandi Milleks meile meediaplaan ning kuidas seda koostada, nii et sellest ka kasu oleks? Nendele küsimustele saime vastused Tallinna ringkonna liikme Elisa Jaksoni tunnis Jagatud näpunäidete järgi koostasid ja esitlesid osalejad grupitöö vormis meediaplaani ühe valitud sündmuse kohta Möödunud nädalavahetusel said Harju malevas kokku pea paarkümmend naist Tallinna ja Harju ringkonnast: toimus selle aasta teine Naiskodukaitse avalike suhete piirkondlik täiendõpe. Sai valatud higi ja pisaraid (naerupisaraid!), nii pandi kokku meediaplaanid ja pressiteated ning muudki ja ikka koos nuputades ning õigeid sõnu kirja pannes.

Sai valatud higi ja pisaraid. . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse