Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Säde ja Leegi Säde ja Leegi Säde ja Leegi on ilusad naiste nimed. Inspireeritult 2. veebruari nimepäevaliste nimedest, saigi Naiskodukaitse näitus omale nime "Säde ja Leegi", mis iseloomustab meie õhinapõhist tegutsemist siin organisatsioonis. Näitus avati 2. veebruaril ja ühtlasi ka Tartu rahu 101. aastapäeval. Foto: Svetlana Aug ← Eelmine Õppida ja korrata, korrata ja õppida Järgmine → Õppisime abi andma Säde ja Leegi

Säde ja Leegi

Svetlana Aug 5. veebr. 2021

Säde ja Leegi on ilusad naiste nimed. Inspireeritult 2. veebruari nimepäevaliste nimedest, saigi Naiskodukaitse näitus omale nime "Säde ja Leegi", mis iseloomustab meie õhinapõhist tegutsemist siin organisatsioonis. Näitus avati 2. veebruaril ja ühtlasi ka Tartu rahu 101. aastapäeval.

Säde ja Leegi
Plakati autor on Maret Kollin. Foto: Kersti Brant

Juba pikki aastaid on toiminud hea koostöö Kaitseliidu Lääne maleva ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu vahel. Mõned aastad tagasi oli üleval näitus, mis tutvustas Kaitseliitu ja igal sügisel kutsub raamatukogupere kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid üritusele "Vaata, kes laenutab?"

 

Kersti Brant, kes on raamatukogus pearaamatukoguhoidja ning ühtlasi seisab ka hea selle eest, et raamatukogus oleks lisaks raamatute laenutamise juures võimalus ka vaadata erinevaid põnevaid näituseid. Nii siis juhtuski, et Kersti võttis ühendust Heiki Magnusega, et kas Naiskodukaitse sooviks panna välja järgmise näituse? Muidugi ei osanud Heiki kohe vastata, aga küsimus esitati juba edasi Naiskodukaitse poolele ja sealt tuli üksmeelne ja kiire jaatav vastus. Maret Kollin tegi ühe silmapilguga plakati ja info läks avalikuks.

Säde ja Leegi
Näituse ülespanek on meeskonnatöö. Foto: Kersti Brant
Säde ja Leegi
Esemed, mis toodi näitusele oma liikmete poolt. Foto: Svetlana Aug
Säde ja Leegi
Rõõm ühise saavutuse üle. Foto: Kersti Brant

Naiskodukaitse Lääne ringkonna naispere sai tuua paari nädala jooksul staapidesse näitusele sobilikke esemeid- tasse, spordisärke, termoseid, huulepulki, saunalinasid jne. Nimekiri sai uhkelt pikk. Lisada tuleb, et need kuulusid Naiskodukaitse taasloomisele järgnenud aega.

 

Lubasime, et fotodele teeme tagasivaate naiskodukaitsjate tegemistele enne teist maailmasõda. Suureks abiks oli siin Kalle Kollin, kes ise suure ajaloohuvilisena saatis hulgaliselt fotomaterjali, mis kajastas just Naiskodukaitse Lääne ringkonna tegevusi sellel ajal.

 

Rõõmu teeb see, et näitusele saime ka tänu armsatele sõpradele esemeid, mis olidki reaalselt kasutusel enne teist maailmasõda.  

Säde ja Leegi
Näitus on üleval ja jääme ootama avamist ning külastajaid. Foto: Kersti Brant

Kaitseliidu Peastaabis on hoiul Naiskodukaitse imearmas helesinine kohviserviis. Saime näitusele osa serviisist, et maandada sealjuures igasuguseid riske. Aitäh Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, et usaldasid nii auväärse minevikuga esemed näitusele.

 

Major Mehis Born, kes oli mõned aastad tagasi ka Kaitseliidu Lääne maleva pealik, saatis näitusele lipunaela, mis näitas Naiskodukaitse Paadremaa jaoskonna osalust lipu annetamisel. Suur-suur-suur aitäh, Mehis!

 

Näitusel anti Naiskodukaitse kümblusseep ja müts major Mart Puuseppa poolt. Kes rääkis juurde, et karbis oli kaks seepi, aga vanahärra, kelle käest ta need omakorda sai, oli ühe võtnud kasutusele mõned aastat tagasi. Suur-suur-suur aitäh major Mart Puussepp!

 

Heiki Magnus, kellel on väga suur kogemus erinevate ürituste korraldamisel, oli meilegi väga suureks abiks näituse "Säde ja Leegi" ülesse panemisel ning avamisel. Tema poolt olid lisaks ajalooliste dokumentide koopiad ja ta pani need koos vanade fotode koopiatega kahele kapale. Suur-suur-suur aitäh, Heiki ja me usaldame Sinu suurt kogemust, et kui 2 tundi kulub näituse ülesse panekuks, siis nii ka on!

Säde ja Leegi
Lipunael, barett, kümblusseep ja osa serviisist toodi näitusele meie sõprade poolt. Foto: Kersti Brant
Säde ja Leegi
Selle vihmavarju ainuke õige kohta on lae alla. Foto Svetlana Aug

Suured tänud kuuluvad ka Läänemaa Vabadusvõitlejate Ühendusele, kes oli annetanud raamatukogule vitriinid, et oleks veelgi parem näituseeksponaate panna välja.

 

Suur, suur, suur aitäh Lääne Maakonna Keskraamatukogu väga sõbralikule perele, kes võttis meid väga soojalt vastu ja me südamest soovime, et koostöös jätkub.

Suur, suur, suur aitäh Kersti Brant, et meid kutsusid ja oma naiseliku kogenud silmaga nägi ära nii mõnegi hea lahendus esemete väljapanekul. Näiteks vihmavari lae all ja õhupallid ääristamas trepiastmeid, kui tulla ülesse teisele korrusele.

Säde ja Leegi
Heiki Magnus näituse avamisel. Foto: Kertsi Brant
Säde ja Leegi
Svetlana Aug näituse avamisel. Foto: Kersti Brant
Säde ja Leegi
Tiina Leesik näituse avamisel. Foto: Kersti Brant
Säde ja Leegi
Eda Loik, Naiskodukaitse Lääne ringkonna esinaine, tänab Lääne Maakonna Keskraamatukogu sõbralikku naisperet ja eriti Kersti Branti. Foto: Arvo Tarmule
Säde ja Leegi
Näituse "Säde ja Leegi" väike osa väljapanekust. Foto: Svetlana Aug

Sügav kummardus Naiskodukaitse Lääne ringkonna liikmetele, et mind mõttega üksi ei jätnud ning toetasite asjade toomisega näitusele ja muidugi näituse ülesse panekul.

 

Näitus jääb avatuks 2. märtsini, 2021. Olete kõik lahkelt oodatud vaatama!

Säde ja Leegi
Näitus jääb avatuks kuni 2. märtsini, 2021. Foto: Svetlana Aug
Järgmine →
Õppisime abi andma

FastLion CMS

Säde ja Leegi

Säde ja Leegi

Plakati autor on Maret Kollin Foto: Kersti Brant Juba pikki aastaid on toiminud hea koostöö Kaitseliidu Lääne maleva ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu vahel Säde ja Leegi on ilusad naiste nimed. Inspireeritult 2. veebruari nimepäevaliste nimedest, saigi Naiskodukaitse näitus omale nime "Säde ja Leegi", mis iseloomustab meie õhinapõhist tegutsemist siin organisatsioonis. Näitus avati 2. veebruaril ja ühtlasi ka Tartu rahu 101. aastapäeval.

Säde ja Leegi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse