Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal vapralt vastu Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal Tänavu 6. -7. mail Pärnumaal toimunud Eel-Erna võistlusele registreerunud 25 võistkonnast koosnes kaks naistest – Saaremaa NKK naiskond Piret ning Pärnu maleva IV võistkond. Ehkki võistluse katkestas koguni viis meeskonda, jõudsid mõlemad naiskonnad fini¹isse, tõsi küll pärnakad veidike hõrenenud seltskonnaga. ← Eelmine Viies Saare maakonna aasta ema on Tiina Rüütel Järgmine → Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Järva ringkond Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal vapralt vastu

Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal vapralt vastu

Rita Loel 11. mail 2011

Tänavu 6.-7. mail Pärnumaal toimunud Eel-Erna võistlusele registreerunud 25 võistkonnast koosnes kaks naistest – Saaremaa NKK naiskond Piret ning Pärnu maleva IV võistkond. Ehkki võistluse katkestas koguni viis meeskonda, jõudsid mõlemad naiskonnad fini¹isse, tõsi küll pärnakad veidike hõrenenud seltskonnaga.

„Rada oli raske ja vesine, ületasime raba, laiad kraavid ja mudased metsaalused, palju oli vastutegevust,“ iseloomustas Saaremaa naiskodukaitsja Heli Armus tänavust Eel-Ernat.  Armus on erinevatel militaarvõistlustel osalenud naiskodukaitsjana 2007. aastast, alustanud aga kodutütarde Ernakesest. „Kõik võistlused, kus käinud olen, on olnud nii erinevad, ainuüksi sel aastal alustasime tuisusel Utria dessandil, edasi oli vööni lumes Valge Laev ning nüüd mööda sood, raba ja metsa,“ rääkis neiu, kes enda sõnul avastab iga kord uusi lihaseid, mis pärast katsumusi valutama hakkavad. „Seekordne maastik tegi ikka jalgadele ära,“ märkis Armus.

 

Eel-Ernal tuli võistkondadel ületada miinivälja, anda esmaabi, lasta automaati ja püstolit, lahendada sideülesanne, läbida takistusriba ja paralleelköied ning kõige lõpuks veel  veest tilkuvana joosta lõpujooks. Kokku oli distantsi pikkus umbes 85 kilomeetrit ning finišisse jõudnud saarlased pidid tõdema, et „oma mehed“ (Kaitseliidu Saaremaa maleva võistkond Tõll) oli võistluse katkestanud.

 

Tänavuse Eel-Erna võitis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli meeskond, teine oli Kaitseliidu Tartu maleva võistkond ning kolmas Kaitseliidu Pärnumaa maleva Jakobi võistkond. Saaremaa naiskodukaitsjad jõudsid finišisse 15ndana. Võistkonda kuulusid lisaks Heli Armusele Liisi Preedin, Tiiu Naagel ja Aire Pahapill.

Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal vapralt vastu
Heli Armuse foto, mis võitis Naiskodukaitse 2010. aasta fotokonkursi.

FastLion CMS

Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal

Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal

„Rada oli raske ja vesine, ületasime raba, laiad kraavid ja mudased metsaalused, palju oli vastutegevust,“ iseloomustas Saaremaa naiskodukaitsja Heli Armus tänavust Eel-Ernat Armus on erinevatel militaarvõistlustel osalenud naiskodukaitsjana 2007 Tänavu 6.-7. mail Pärnumaal toimunud Eel-Erna võistlusele registreerunud 25 võistkonnast koosnes kaks naistest – Saaremaa NKK naiskond Piret ning Pärnu maleva IV võistkond. Ehkki võistluse katkestas koguni viis meeskonda, jõudsid mõlemad naiskonnad fini¹isse, tõsi küll pärnakad veidike hõrenenud seltskonnaga.

Saaremaa naiskodukaitsjad pidasid Eel-Ernal vapralt vastu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse