Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse 19. -21. maini toimus Valgamaal Naiskodukaitse koormusmatk, mis on organisatsiooni iga-aastane kõige raskem patrullvõistlus. Keskmiselt 60-kilomeetriseks kujunenud rajal pidid naised täitma erinevaid ülesandeid, millega testiti nende teadmisi, jõudu ja ka nutikust. Selleaastase koormusmatka karika viis endaga koju Saaremaa ringkonna võistkond koosseisus Brita Laht, Emilia Rozenkron, Marta-Miina Loel ja Helina Eist-Tarelkin. Foto Elina Naaris Militaarsport Võistlused ← Eelmine Sinililleoksjoni kõige suurema annetuse tõi ainulaadne Kaitseliidu ese Järgmine → Sinilillekampaaniaga koguti annetuseks rekordilised 116 000 eurot Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal

21. mail 2023

19.-21. maini toimus Valgamaal Naiskodukaitse koormusmatk, mis on organisatsiooni iga-aastane kõige raskem patrullvõistlus. Keskmiselt 60-kilomeetriseks kujunenud rajal pidid naised täitma erinevaid ülesandeid, millega testiti nende teadmisi, jõudu ja ka nutikust. Selleaastase koormusmatka karika viis endaga koju Saaremaa ringkonna võistkond koosseisus Brita Laht, Emilia Rozenkron, Marta-Miina Loel ja Helina Eist-Tarelkin.

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal
Naiskodukaitse koormusmatka võitnud Saaremaa võistkond (Foto Elina Naaris)

Teise koha saavutas Tartu ringkonna I võistkond koosseisus Kerli Prants, Silja Möllits, Kadri Limberg ja Kristi Loit. Kolmanda koha sai Pärnumaa ringkonna Ülejõe Vändra võistkond koosseisus Maret Kaljulaid, Pille Kullamä, Annika Mõttus ja Airin Laasma.

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal
Naiskodukaitse koormusmatk 2023 - esikolmik (Foto Elina Naaris)
Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal
Foto Elina Naaris

Reede õhtul startis rajale 15 võistkonda Naiskodukaitse erinevatest ringkondadest. Pea kahe ööpäeva jooksul tuli võistlejatel liikuda maastikul patrullvarustuses ning varjatult, vastutegevust trotsides ja kontrollpunktides erinevaid ülesandeid lahendades. Koormusmatka peakorraldaja Kaimo Vahtra sõnul soovisid nad korraldajatega sel aastal panna rõhku taktikalistele oskustele ja teadmistele. Traditsiooniliselt olid võistlusel muuhulgas näiteks sidepidamise punkt, luureülesanne, esmaabi andmine ja laskmine, sekka kaks veetakistuse ületamist ning sõdurioskuste testimisi. Meeldejäävaimaks osaks võistlejate jaoks olid miinid, mis stardis ja kolmandas kontrollpunktis võistkondadele kaasa anti ning mida hiljem luureülesande sooritamisel vaja oli.

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal
Foto Elina Naaris
Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal
Foto Elina Naaris

Pea kõik võistkonnad jõudsid ka finišisse, vaid üks võistkond ja ühe teise võistkonna üks liige olid sunnitud tervise tõttu võistluse katkestama. Võiduvõistkonna sõnul oli võistlus põnevate kontrollpunktidega ja tavapärasest erineva vastutegevuse formaadiga, nimelt palus peakohtunik sotsiaalmeedia vahendusel kõikidel piirkonna inimestel silmad lahti hoida ning võistlejaid teedel nähes neist teada anda. “Rada oli võistlejasõbralik nii maastiku kui ka ajagraafiku poolest, mõnusale kulgemisele aitas kaasa ka päikeseline ilm. Võit tuli hea koostöö ja varasemate kogemuste tulemusena, kuid raske oli see, et otsustasime luureülesannet teha põhjalikult ning seega ei jäänud aega magamiseks. Kogu trassi ehk pea kahe ööpäeva jooksul magasime vist vaid poolteist tundi,” lisas Brita Laht, üks Saaremaa ringkonna võistlejatest.

 

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on kõik rajale näinud naised ääretult tegijad ja tugevad naiskodukaitsjad. “Koormusmatk on Naiskodukaitse kõige raskem militaarsportlik luurevõistlus, mis annab võistlejatele võimaluse end tavaelu rutiinist välja lülitada ja tõeliselt proovile panna. Tihti avastad alles rajal olles, et oled võimeline palju enamaks kui varem arvasid,” selgitas Tooming, miks koormusmatk paljude jaoks väga oodatud võistlus on.

 


Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3700 liiget.

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal
Foto Elina Naaris

FastLion CMS

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse

Naiskodukaitse koormusmatka võitnud Saaremaa võistkond (Foto Elina Naaris) Teise koha saavutas Tartu ringkonna I võistkond koosseisus Kerli Prants, Silja Möllits, Kadri Limberg ja Kristi Loit Kolmanda koha sai Pärnumaa ringkonna Ülejõe Vändra võistkond koosseisus Maret Kaljulaid, Pille Kullamä, Annika Mõttus ja Airin Laasma 19.-21. maini toimus Valgamaal Naiskodukaitse koormusmatk, mis on organisatsiooni iga-aastane kõige raskem patrullvõistlus. Keskmiselt 60-kilomeetriseks kujunenud rajal pidid naised täitma erinevaid ülesandeid, millega testiti nende teadmisi, jõudu ja ka nutikust. Selleaastase koormusmatka karika viis endaga koju Saaremaa ringkonna võistkond koosseisus Brita Laht, Emilia Rozenkron, Marta-Miina Loel ja Helina Eist-Tarelkin.

Saaremaa naised võidutsesid Naiskodukaitse koormusmatkal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse