Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli – hobist sai elustiil SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli Marise tee Naiskodukaitses algas aastal 2004, kui Kuusalus toimus tutvustusõhtu. Tolleaegne ringkonna esinaine Angelina rääkis Naiskodukaitse tegevusest, matkamisest ja militarismist. „Otsisin uut hobi, tutvustus kõlas põnevalt ja salapäraselt, otsustasin proovida ning pole pidanud pettuma. Leitud hobist on saanud elustiil,“ sõnab Maris. ← Eelmine Maakaitsepäeval joosti võidupüha auks Järgmine → Tantsu- ja laulupidu 2017 köögipoolelt vaadates SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli – hobist sai elustiil

SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli – hobist sai elustiil

30. juunil 2017

Marise tee Naiskodukaitses algas aastal 2004, kui Kuusalus toimus tutvustusõhtu. Tolleaegne ringkonna esinaine Angelina rääkis Naiskodukaitse tegevusest, matkamisest ja militarismist. „Otsisin uut hobi, tutvustus kõlas põnevalt ja salapäraselt, otsustasin proovida ning pole pidanud pettuma. Leitud hobist on saanud elustiil,“ sõnab Maris.

SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli – hobist sai elustiil

Marise esimene õppus oli koormusmatk polügoonil ja järgmiseks Naiskodukaitse mälestuspäev. Kaks väga erinevat üritust, mis organisatsioonist selget pilti ei loonud. Organisatsiooniõpet, nagu praegu, tol ajal ei toimunud. Organisatsioon oli väike, kogu Eestis liikmeid pea samapalju, kui praegu Harju ringkonnas, kõike õpiti töö käigus. Arusaam, kuhu ta sattus, tekkis siis, kui oli mõnda aega ametis olnud jaoskonna esinaise ja ringkonna juhatuse liikmena.

 

Täna on Maris tegev Kuusalu jaoskonna esinaise ja keskrevisjonikomisjoni liikmena ning kuulub meditsiini ning side- ja staabi erialagruppidesse.

 

Naiskodukaitsega liitudes oli talle südamelähedane meditsiini teema, kuid juhuse tahtel sattus esmalt staabiassistentide kursusele ja sellest sai tema pikaaegne kirg – koolitas ennast ja teisi ning osales staabiassistendina õppustel.

 

Kaks aastat tagasi hakkas aktiivsemalt tegelema meditsiiniga ja tänaseks on temast saanud meditsiiniinstruktor. Maris leiab, et meditsiin on üks olulisemaid asju, millega saab panustada kogukonda.

 

Lisaks eeltoodule on Maris ka organisatsiooniõppe instruktor ning tema eestvedamisel on koostatud tseremooniate kord ja Harju ringkonna uue liikme mapp.

„Tseremooniate korra järgi oli vajadus, sinna sai kirja mujal sätestamata ja Naiskodukaitsele omased reeglid – näiteks kuidas käituda käskluse „Vabalt“ või „Mütsid peast“ korral,“ sõnab Maris. Uue liikme mappi on koondatud esmane ja oluline info, et algajal naiskodukaitsjal oleks lihtsam vastuseid leida.

 

Maris on seisukohal, et Naiskodukaitse annab märksa rohkem, kui nõuab ja ta tunneb rõõmu, et Naiskodukaitse on elukestev ning selle kasv olnud väga kiire, nii liikmete arvu kui õppimisvõimaluste poolest.

 

„Naiskodukaitse on viinud mind kokku fantastiliste inimestega, andnud mulle võimaluse näha Eestimaad eri paigus päeval ja öösel, päikesetõusul ja loojangul, päikesepaistes ja rajus. Tihti on nii, et Eestimaal või ka mujal maailmas kohtad mõnda toredat Naiskodukaitse liiget, keda teretada või paar sõna juttu puhuda. Tänu Naiskodukaitsele on mul sõber igas linnas“, jutustab Maris.

 

Marise panust Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tegevusse on tunnustatud Kaitseliidu III klassi, Liiliaristi V klassi ja Rävala malevkonna teenetemärgiga ning Naiskodukaitse keskjuhatuse, Harju ringkonna ja Kuusalu jaoskonna tänukirjadega. Koostöö eest on talle annetatud Sinibarettide ja Soome Vabatahtliku ühenduse  Reserviläisliitto teenetemärk.

FastLion CMS

SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli

SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli

Marise esimene õppus oli koormusmatk polügoonil ja järgmiseks Naiskodukaitse mälestuspäev Kaks väga erinevat üritust, mis organisatsioonist selget pilti ei loonud Marise tee Naiskodukaitses algas aastal 2004, kui Kuusalus toimus tutvustusõhtu. Tolleaegne ringkonna esinaine Angelina rääkis Naiskodukaitse tegevusest, matkamisest ja militarismist. „Otsisin uut hobi, tutvustus kõlas põnevalt ja salapäraselt, otsustasin proovida ning pole pidanud pettuma. Leitud hobist on saanud elustiil,“ sõnab Maris.

SAAME TUTTAVAKS: Maris Lilleväli – hobist sai elustiil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse