Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
SAAME TUTTAVAKS: Ema ja tütred Moonika, Keili ja Tähti – tunneme, et oleme õiges kohas SAAME TUTTAVAKS: Ema ja Moonika Kull liitus Naiskodukaitse organisatsiooniga 2001. aastal, olles üks Kose jaoskonna asutajaliikmetest. Isamaalisus ja vormikandmise pisik on Moonikat saatnud juba kooliajast. Kui Moonika jaoskonna loomise koosolekule kutsuti, polnud pikka kaalumist – tütred Keili Aas ja Tähti Marjamäe olid piisavalt suured, et neil polnud 24 tundi päevas ema vaja, Moonika oli valmis õhtuti kodust välja tulema. Aeg liitumiseks oli küps. ← Eelmine Ohutushoiu näoga Siil Järgmine → SAAME TUTTAVAKS: Kairi Nõukas - kohusetundlikult ja teisi innustades SAAME TUTTAVAKS: Ema ja tütred Moonika, Keili ja Tähti – tunneme, et oleme õiges kohas

SAAME TUTTAVAKS: Ema ja tütred Moonika, Keili ja Tähti – tunneme, et oleme õiges kohas

23. mail 2018

Moonika Kull liitus Naiskodukaitse organisatsiooniga 2001.aastal, olles üks Kose jaoskonna asutajaliikmetest. Isamaalisus ja vormikandmise pisik on Moonikat saatnud juba kooliajast. Kui Moonika jaoskonna loomise koosolekule kutsuti, polnud pikka kaalumist – tütred Keili Aas ja Tähti Marjamäe olid piisavalt suured, et neil polnud 24 tundi päevas ema vaja, Moonika oli valmis õhtuti kodust välja tulema. Aeg liitumiseks oli küps.

SAAME TUTTAVAKS: Ema ja tütred Moonika, Keili ja Tähti – tunneme, et oleme õiges kohas
Tähti, Moonika ja KeiliFoto: Karl Hans Õunpuu

Naiskodukaitsjaid hakati kohe aktiivselt rakendama, muuhulgas Ernakese retke kohtunikuna . Moonika vaimustus noorte  huvitavast  ja mitmekülgsest tegevusest . See andis tõuke  tütarde Keili ja Tähti liitumiseks kodutütarde grupiga 2002.aastal.  Ema süda oli rahul, et lapsed olid hoitud, õpetatud ning heades kätes - noortejuhte võis usaldada.

 

 Moonika rõhutab, et prioriteedid peavad olema paigas – esimesel kohal peab olema pere, teisel töö ja kolmandal Kaitseliit. „Pere peab olema toetav, et Naiskodukaitse asju naudinguga teha“. 


Nende peres ei pidanud lapsed nädalavahetuseti kodus ema ootama, vaid käisid algusest peale kõikidel Naiskodukaitse üritustel kaasas, nii mitmepäevastes laagrites kui võistlustel.

 

Kui teismeeas  kasvavad paljud lapsed oma vanematest lahku, siis nende peres nii ei olnud – koos veedetud nädalavahetused, toimetulek ebamugavates olukordades ja enda proovilepanekud on nad muutnud väga lähedaseks. „Seda poleks meile andnud ükski teine organisatsioon“.  

 

 Naiskodukaitses osalemine on Moonikale andnud tunduvalt rohkem, kui ta lootis.  Kodutütarde organisatsioonist Naiskodukaitsesse astumine oli Keili ja Tähti jaoks loomulik valik -   Naiskodukaitse pole  nende jaoks  hobi, vaid elustiil.

Tüdrukud naeravad, et  lisaks kõigele muule on nad tänu organisatsioonile leidnud abikaasad, kes mõlemad olid omal ajal tublid noorkotkad.

 

Moonika on käinud koos Kaitseliidu meestega paraadidel. „Igal paraadil läheb silm märjaks. Tunnen, et olen õiges kohas“.

 

Kaitseliidu Kose formeerimisgrupi ülem Moonika on formeerimisgruppi kuulunud 15 aastat.  Formeerimisgruppi kuuluvad ka tütred Keili ja Tähti.  Kõik kolm on läbinud Kaitseliidu sõdurioskuste  baaskursuse, õblukesele Tähtile omistati koguni kursuse parim lõpetaja tiitel. 2016. aastal valiti Tähti Kose jaoskonna esinaiseks.

 

Formeerimisgrupi liikmetena on Moonika ja Tähti osalenud kõikidel Kaitseliidu suurõppustel. Ainult Keilil on mõned õppused vahele jäänud – kui mees metsas, õde metsas, ema metsas, siis keegi peab ju kodus lapsi hoidma.

 

Moonika võtab jutu kokku sõnadega “Pereisa saab kodus rahulikult magada – kolm naist kaitsevad teda“.

 

FastLion CMS

SAAME TUTTAVAKS: Ema ja

SAAME TUTTAVAKS: Ema ja

Tähti, Moonika ja Keili Foto: Karl Hans Õunpuu Naiskodukaitsjaid hakati kohe aktiivselt rakendama, muuhulgas Ernakese retke kohtunikuna Moonika vaimustus noorte huvitavast ja mitmekülgsest tegevusest Moonika Kull liitus Naiskodukaitse organisatsiooniga 2001.aastal, olles üks Kose jaoskonna asutajaliikmetest. Isamaalisus ja vormikandmise pisik on Moonikat saatnud juba kooliajast. Kui Moonika jaoskonna loomise koosolekule kutsuti, polnud pikka kaalumist – tütred Keili Aas ja Tähti Marjamäe olid piisavalt suured, et neil polnud 24 tundi päevas ema vaja, Moonika oli valmis õhtuti kodust välja tulema. Aeg liitumiseks oli küps.

SAAME TUTTAVAKS: Ema ja tütred Moonika, Keili ja Tähti – tunneme, et oleme õiges kohas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse