Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu 9. oktoobri õhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad oma traditsioonilisele naisteõhtule. Sedakorda oli hooajale sobivalt kavas süüterooside meisterdamine. ← Eelmine Sünnipäeva hommikul Raplas Järgmine → Raplakad rabas Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu

Nele Pernits 10. okt. 2012

9. oktoobri õhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad oma traditsioonilisele naisteõhtule. Sedakorda oli hooajale sobivalt kavas süüterooside meisterdamine.

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu
Foto: Eli Sukles

Saime kokku Rapla Avatud Noortekeskuses, kus me pole varem käinud, ja kus me arvasime ka Naiskodukaitse huvilisi tütarlapsi olevat. Tõsiasi oli see, et Naiskodukaitse jaoks sobivas vanuses tütarlapsi sedakorda meiega süüteroose meisterdamas kahjuks siiski polnud, küll aga lõid meie lahkel loal kampa pisut nooremad tüdrukud. Siiski täname väga noortekeskust võimaluse eest seal kokku saada, oli huvitav kogemus nii meile endile, kui eriti muidugi kõigile kaasavõetud lastele, kes koheselt lauahoki ja lauajalgpalli mängulauad vallutasid.

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu
Foto: Eli Sukles

Sedakorda siis meisterdasime süüteroose ja meiega jagas oma rikkalikke kogemusi õpetaja Anneli Simkin. Tahtsime sel korral väärtustada taaskasutust ja sellest teadis Anneli tõepoolest kõike. Ma ei ole veel enne näinud, kuidas süüteroose nii süsteemselt teha saab ja kasutades selleks ära tõesti terve munakarbi nii, et kübekestki järgi ei jää. Annelil olid tõesti kuldsed käed ja väärt ideed, sest tõele au andes ei valmistanud me tema käe all mitte ainult roose, vaid ka süütehiiri. Võiks öelda, et „Naiskodukaitse erina“ sai selgeks ka süüteliiliate tegemine. Oma arsenali said mitmedki naiskodukaitsjad juure uue relva, mille algkoolitus nüüd läbitud – liimipüstoli. Ka selle püstoli puhul on eelkõige oluline just ohutus ja relva õige asend nagu me ise veenduda võisime:).

Anneli asjatundlikke ja ohtraid õpetussõnu kuulates ning tema kibekiirelt liikuvaid sõrmi vaadates lendas ka naistel ja tüdrukutel töö nagu lepase reega, sest napilt pooleteise tunniga sai valmis ikka väga palju rohkem roose, kui me eeldanud olime. Ja mõned hiired ka. Ning liiliad jäid koduseks tööks.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et meie naisteõhtu oli roosiline, küünlalõhnaline ja lõbus. Ei saa mainimata jätta, et töö meisterdamise kõrvale ampsamiseks oli laual muule heale paremale lisaks ka septembrikuu naisteõhtul omandatud Harju naiste retsepti järgi valmistatud õuna-pisarakook.

Järgmine naisteõhtu ootab juba kuu aja pärast. Teema üle vaidlsued alles käivad:).

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu
Foto: Eli Sukles

Igaks juhuks ütlen neile, kes juhtumisi ei tea, et süüteroosid on sellised imekaunid munakarbist ja küünlarasvast tehtud roosid, millega saab nagu naksti ahju või kaminasse tule teha ilma, et peaks ohtralt paberit või süütetabletti kulutama.

Järgmine →
Raplakad rabas

FastLion CMS

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu

Foto: Eli Sukles Saime kokku Rapla Avatud Noortekeskuses , kus me pole varem käinud, ja kus me arvasime ka Naiskodukaitse huvilisi tütarlapsi olevat Tõsiasi oli see, et Naiskodukaitse jaoks sobivas vanuses tütarlapsi sedakorda meiega süüteroose meisterdamas kahjuks siiski polnud, küll aga lõid meie lahkel loal kampa pisut nooremad tüdrukud 9. oktoobri õhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad oma traditsioonilisele naisteõhtule. Sedakorda oli hooajale sobivalt kavas süüterooside meisterdamine.

Roosiline ja küünlalõhnaline naisteõhtu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse