Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla naised Harju sügismatkal Rapla naised Harju sügismatkal Lugu sellest, kuidas Rapla ringkonna naiskond Harjumaal võistlusmatkal oma esimesi triibulisi saamas käis. ← Eelmine Rapla ringkonnas õpiti sõdurioskuseid Järgmine → Imeilus matkapäev Naiskodukaitsega Rapla naised Harju sügismatkal

Rapla naised Harju sügismatkal

Birgit Kuntu 9. okt. 2011

Lugu sellest, kuidas Rapla ringkonna naiskond Harjumaal võistlusmatkal oma esimesi triibulisi saamas käis.

Ühel vihmasel sügispäeval sain ma meie Rapla ringkonna paadunud võistkonna esindajalt Realt järgmise üleskutse:

 

Tere tüdrukud-naised-noorikud!

Liikvele on läinud selline mõte, et hakkaks aegsasti järgmise aasta Põrgupõhjaks ettevalmistusi tegema.

Plaan on järgmine:
Teeme selle aja jooksul läbi 2-3-4 proovimatka, mis on vajalikud hea meeskonna loomiseks, nõrkade kohtade selgitamiseks või ka lihtsalt trenniks.
Malevapealikuga on räägitud, ta lubas igati abiks ja toeks olla.
Esimene pisike proovilepanek (15 km) on juba 1. oktoobril Harjumaal toimuv NKK sügismatk.

Kas oled nõus kaasa lööma?
Kas saad juba 1. oktoobril välja tulla?
Kas on midagi varustusest puudu?

Palun anna endast teada hiljemalt 21. septembriks. Olgu vastus milline tahes, ootan seda.

Initsiatiivgrupi nimel Rea
paadunud võistkonna esindaja

Rapla naised Harju sügismatkal

Lugedes vihmasel päeval üleskutset, mille eesmärgiks on suvisel Põrgupõhjal osalmeine, kõlas see päris ahvatlevana. Kõik mu mõtted liikusid kohe suvesse ja nii saigi end ülesantud, et jah ma soovin osaleda. Esimeseks proovilepanekuks oli siis Harjumaal toimunud NKK sügismatk. Kuna ma pole varasemalt ühelgi koormusmatkal, võistlusmatkal ega ka retkel osalenud tundus 15 km päris hirmuäratav. Aga nagu öeldakse, julge hundi rind on rasvane ja kes meist ei tahaks olla julge.

Muidugi oli mul peas palju küsimusi, et mida täpselt meilt seal nõutakse ja kas ma peaks ehk mõned targemad raamatud läbi lugema, ehk peaks enne matka mõned pikemad kõndimised tegema nii öelda treenimise eesmärgil. Õnneks rahustas Rea minu ärevuse ja nii me siis alustasime 1. oktoobri hommikul sõitu Nõmmeveskile.

Pärast ülesrivistamist, tervitust ning rajale minemise järjekorra loosimist lasti võistkonnad rajale. Oh seda männikut, seenevälja ja pohlade küllust, mis meie ümber laius, kõigele lisaks oli meid õnnistatud ka suurepärase ilmaga. Olles esimesest looduse vaimustusest ülesaanud, tuli hakata liikuma kontrollpunktide suunas. Muidugi liikusime me suures õhinas kohe vales suunas. Aga see meid ei morjendanud. Pärast väikest arutelu ja asukoha tuvastamist leidsime õige suuna.

Esimeses kontrollpunktis tuli meil ajapeale kokku laduda vineerilaudadest kujund. Järgmises osas tuli lasta õhkpüssi, siis tuli viia üle jõe panges viis kastanit. Neljandas punktis tuli määrata kaugusi, viiendas punktis pidime me andma esmaabi kolmele kannatanule. Kuuendas tuli meil pimesi tuvastada esemeid ning viimases osas pidime me rippsillal andma edasi lusikat mille peal oli kastani muna. 

Ühesõnaga kontrollpunktides tuli meil teha erinevaid tegevusi, alates loogilistest ülesannetest, lõpetades reaalsete olukordadega esmaabis. Ülesanded, mis meile anti, olid väga põnevad ja head meeskonnatööd nõudvad. Koostöö, nagu selgus, oli meie naiskonnal väga toimiv ja hea.

Pärast rajalt naasmist ootas meid soe söök ja mõnusalt kuumaks köetud saun. No mida veel üks matkalt naasnud hing tahta võiks? Meie sooviks oli veel jäänud oma koha teada saamine ja selleks oli meil väga tubli neljas koht üheteistkümne võistkonna hulgas.

Päev lõppes meile igati positiivselt, täis suurepäraseid emotsioone ja sooviga osaleda järgmistel võistlustel.

Tänud teile kõigile ja kohtumiseni uutel võistlustel.

FastLion CMS

Rapla naised Harju sügismatkal

Rapla naised Harju sügismatkal

Ühel vihmasel sügispäeval sain ma meie Rapla ringkonna paadunud võistkonna esindajalt Realt järgmise üleskutse: Tere tüdrukud-naised-noorikud! Liikvele on läinud selline mõte, et hakkaks aegsasti järgmise aasta Põrgupõhjaks ettevalmistusi tegema Plaan on järgmine: Teeme selle aja jooksul läbi 2-3-4 proovimatka, mis on vajalikud hea meeskonna loomiseks, nõrkade kohtade selgitamiseks või ka lihtsalt trenniks Lugu sellest, kuidas Rapla ringkonna naiskond Harjumaal võistlusmatkal oma esimesi triibulisi saamas käis.

Rapla naised Harju sügismatkal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse