Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rännak algab seljakotist, varustusest ja saabastest Rännak algab seljakotist, varustusest Pikad rännakud raskesti läbitaval maastikul nõuavad läbimõeldud varustust. Seljakoti pakkimisel jälgige seda, et midagi ei koliseks ning alati pange mõni pehme ese vastu selga. mitmepäevasel õppusel peske jalgu kord päevas, aitab ka korraks vettekastmine ja puhaste sokkide jalga tõmbamine mida rohkem vahetussokke, seda parem vältige parandatud sokkide kasutamist liikumisel vältige asfaltteed, see lõhub jalgu, ka killustik lõhub pikal käimisel kahesajaliitrilised prügikotid kuluvad ära veekogude ületamisel - neisse saab ujumisel varustuse panna, kasutada täispuhutuna ujukina või lihtsalt jalgade otsa tõmmata soovitav on kanda vähemalt kaht paari sokke üksteise peal, et jala ja saapa vahel ei tekiks hõõrdumist Matkamine Järgmine → Näpunäiteid Eestis metsa minejale Rännak algab seljakotist, varustusest ja saabastest

Rännak algab seljakotist, varustusest ja saabastest

Kersti Tammekunn

Pikad rännakud raskesti läbitaval maastikul nõuavad läbimõeldud varustust. Seljakoti pakkimisel jälgige seda, et midagi ei koliseks ning alati pange mõni pehme ese vastu selga.

Rännak algab seljakotist, varustusest ja saabastest

Kiiresti vajaminevad asjad on esmaabipakk ja öösel taskulamp.  Noa või täägi paigutamine seksikalt võib komistades või kukkudes valusasti lõppeda. Noa optimaalne pikkus on 15 cm, kinnitatuna jäigalt vööl, mitte aga saapas, lõdvalt reiel või õlal.

 

Välipudel tuleks katsuda paigutada nii, et olete suuteline seda ilma kõrvalise abita kätte saama ja tagasi panema.

 

Mõned praktilised soovitused jalgade hoiuks:

  • kui te teate, millised kohad villi lähevad, plaasterdage need kõige tavalisema leukoplastiga juba enne rännakut ära
  • muretsege endale pehmed sisetallad
  • vältige jalgade märjakstegemist - kleeplindiga saab saapsäärte otsad kinni tõmmata, määrige saapaid veekindla määrdega, hüpake üle kraavide neist läbi sumpamise asemel jne.
  • mitmepäevasel õppusel peske jalgu kord päevas, aitab ka korraks vettekastmine ja puhaste sokkide jalga tõmbamine
  • mida rohkem vahetussokke, seda parem
  • vältige parandatud sokkide kasutamist
  • liikumisel vältige asfaltteed, see lõhub jalgu, ka killustik lõhub pikal käimisel
  • kahesajaliitrilised prügikotid kuluvad ära veekogude ületamisel  - neisse saab ujumisel varustuse panna, kasutada täispuhutuna ujukina või lihtsalt jalgade otsa tõmmata
  • soovitav on kanda vähemalt kaht paari sokke üksteise peal, et jala ja saapa vahel ei tekiks hõõrdumist

FastLion CMS

Rännak algab seljakotist, varustusest

Rännak algab seljakotist, varustusest

Kiiresti vajaminevad asjad on esmaabipakk ja öösel taskulamp Noa või täägi paigutamine seksikalt võib komistades või kukkudes valusasti lõppeda Pikad rännakud raskesti läbitaval maastikul nõuavad läbimõeldud varustust. Seljakoti pakkimisel jälgige seda, et midagi ei koliseks ning alati pange mõni pehme ese vastu selga.

Rännak algab seljakotist, varustusest ja saabastest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse