Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva Rae jaoskond pidas üldkoosolekut 15. jaanuar on meile tähtis päev, samal kuupäeval Rae jaoskond asutati 1929. aastal ning taasloodi 2015. aastal. Sel põhjusel tulid Rae jaoskonna naised kokku 20. jaanuaril. Erialaõpe Koostöö Tähtpäevad Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu Järgmine → Naiskodukaitse päästab maailma? Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva

Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva

Veronika Isberg 28. jaan. 2020

15. jaanuar on meile tähtis päev, samal kuupäeval Rae jaoskond asutati 1929. aastal ning taasloodi 2015. aastal. Sel põhjusel tulid Rae jaoskonna naised kokku 20. jaanuaril.

Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva
Rae Vallavolikogu esimees Tõnis Kõiv Rae jaoskonna naisi õnnitlemasFoto: Eve Krautmann

Rae jaoskonna esinaine Koidu Kask rõõmustab: „Nüüd on ta siis teoks saanud. Mahutatud kahe ja poole tunni sisse palju sisu, korraga maha peetud nii jaoskonna üldkoosolek kui ka aastapäevad. Intensiivne planeerimine sai realiseeritud meeleoluka koosviibimisega Rae Kultuurikeskuse kohvikus. Külaliste seas oli Rae Vallavolikogu esimees, Kose malevkonna ja kohaliku kompanii pealikud ja jaoülemad, naaberjaoskondade esinaised ja aseesinaised, ringkonnast muidugi instruktor ning ringkonna esinaine. Samuti Rae jaoskonna algkoosseisu kuulunud tegevliikme tütar, kes leidis meid ühelt Rae valla perepäevalt. Ning otse loomulikult Rae Kultuurikeskuse juhataja, majaperenaine ja kogukonnakoostööspetsialist, sest nemad on andnud meie jaoskonnale kodu ning kaasanud, kus vähegi võimalik. Teame, et oleme alati teretulnud.

 

Üllatusesineja tegi tõelise üllatuse tulles kohale 19.30 asemel 17.50, ja nii saigi kiirelt ringi planeeritud ja meie õdus koosviibimine sai alguse toredate laulude saatel. Külalised olid väga viisakad ja tagasihoidlikud, enne ei olnud nõus enda kostitamisega, kui olid saanud oma käed vabaks ehk õnnesoovid jaoskonnale edastatud. Ja nii tegimegi kiirelt oma ametliku osa, iga-aastase üldkoosoleku, mis seisneb põhiliselt kokkuvõtete tegemises ja valimistes. Seejärel võtsime vastu õnnesoove. Ja neid oli, ja kuidas veel. Olenemata sellest, et oleme jaoskonnana väiksed, oleme jätnud oma jälje meiega koostegutsevate inimeste südametesse ja mällu ning vastupidi. Sõnad ja õnnesoovid tulid südamest. Ning kogu asja lõpuks ei olnudki enam oluline, et tehnika meid alt vedas ning koostööst keeldus, ja et kava järgi ei läinud kõik nagu plaanitud. Emotsioonid, mida sel õhtul läbi sai elatud, ei mahu kindlasti pudelisse. Lisaks oli minu jaoks eriti oluline ning positiivne, et kõik kutsutud, kes olid lubanud kohale tulla, olid ka kohal ehk kõik ei ole veel kadunud ja me elame ning tegutseme veel."

 

Üldkoosoleku toimumist pealt vaadanud kaitseliitlased olid meeldivalt üllatunud valimiste kiiruse ja sujuvuse üle. Naised, kes asusid juhtivatele kohtadele, andsid Rae jaoskonna esinaisele oma kindla "jah" sõna. Kose malevkonna pealik Toomas Kutsar meenutab Rae jaoskonna loomist ja kiidab naisi: „Viis aastat tagasi oli tormine õhtu, kui Rae valla naised kogunesid asutama oma jaoskonda. Ütlesin juba tookord, et see tormine päev on märgiline, kuna need tubli naised, kes kokku tulid, teevad elu Jüris tormiseks. Nii ongi see tänaseks päevaks juhtunud. Rae jaoskonna naised on väga tublid ja aktiivsed osaledes Kaitseliidu, Naiskodukaitse ja kogukonna tegevuses.

Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva
Kose malevkonna pealik Toomas Kutsar ja Jüri kompanii esindajad Rae jaoskonna naisi õnnitlemasFoto: Jane Suu
Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva
Naiskodukaitse äpi põhjal mängu läbi viimasFoto: Eve Krautmann

Rae Vallavolikogu esimees Tõnis Kõiv peab Naiskodukaitset oluliseks: „Naiskodukaitsel on minu arvates palju erinevaid rolle. Kui kõige kõrgemalt ja kaugemalt alustada, siis annab Naiskodukaitse oma väärika panuse meie riigi kaitsmisse. Eesti kuulub EL-I ja NATO-sse ja me saame arvestada liitlastega. Liitlaste, eriti USA sõjaline jõud on võimas ja see mõjub heidutavalt. Aga heidutavalt mõjub ka meie iseseisva vastupanuvõime suutlikkus, kus Naiskodukaitsel on oma selge roll. Vaenlase staabis on lihtsam välja arvutada, kui kaua võtab aega Suwalki koridori sõjalise jõuga sulgemine, kui selgeks teha, kaua Naiskodukaitse Harju ringkonna Rae jaoskond iseseisvalt hakkama saab. Teiseks tõstan esile Rae jaoskonna tähtsat rolli erinevatel Harjumaa ja koduvalla üritustel kaasalöömisel, olgu selleks Eesti riigi sünnipäeva tähistamine Jüri kiriku juures või üleriigilise Sinilillekampaania vedamine. Vallavolikogu liikmete jaoks paistab Naiskodukaitse kõige otsesemalt välja just siis, kui järjekordne sinilille märgi ostmise aeg käes ja Veronika Isberg volikogu istungit külastab. Sinilillekampaaniaga me hoiame meeles sõjaveterane, kes on tänapäeva vabadusvõitlejatena sõjategevuses viga saanud, seistes õlg-õla kõrval meie liitlastega ühise vaenlase vastu. Kuigi järjekorras kolmas, siis tegelikult vaat, et kõige tähtsamgi on naiskodukaitsjate roll kodus, perekonna ja lähikondsete hulgas. Me saame hakkama. Just sellise mõtteviisi praktikas kasutamine ja levitamine ning otseseks eeskujuks olemine on väga oluline. Tublid Naiskodukaitse Harju ringkonna Rae jaoskonna naised, suur tänu teile!“

 

Rae jaoskonna tegevliige Biby leiab, et üritus oli väga tore: „Meie õhtu sujus ladusalt ja ilma viperusteta, külalised ja nende soovid tulid südamest. Rae jaoskonna naiste rivistus tekitas plikalikku elevust kõigis ja tõi õhtusse särtsu. Mulle meeldis ka väga Naiskodukaitse äpi põhjal läbi viidud mäng. Minu suur kummardus organisaatoritele.

 

Nii headest soovidest inspireerituna jätkavad Rae jaoskonna naised oma tegemisi ja ootavad oma sekka uusi liikmeid.

FastLion CMS

Rae jaoskond pidas üldkoosolekut

Rae jaoskond pidas üldkoosolekut

Rae Vallavolikogu esimees Tõnis Kõiv Rae jaoskonna naisi õnnitlemasFoto: Eve Krautmann Rae jaoskonna esinaine Koidu Kask rõõmustab: „ Nüüd on ta siis teoks saanud Mahutatud kahe ja poole tunni sisse palju sisu, korraga maha peetud nii jaoskonna üldkoosolek kui ka aastapäevad 15. jaanuar on meile tähtis päev, samal kuupäeval Rae jaoskond asutati 1929. aastal ning taasloodi 2015. aastal. Sel põhjusel tulid Rae jaoskonna naised kokku 20. jaanuaril.

Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse