Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane Pühapäeval selgub, kes on Pühapäeval, 19. jaanuaril kuulutavad Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Tallinna Reaalkoolis välja aasta kaitseliitlase ja aasta naiskodukaitsja nimed. kohale Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane

17. jaan. 2020

Pühapäeval, 19. jaanuaril kuulutavad Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Tallinna Reaalkoolis välja aasta kaitseliitlase ja aasta naiskodukaitsja nimed.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Foto: Ardi Hallismaa

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulevad tervitama ka Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ning Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk.

 

Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valitakse kümnendat korda. Kokku on aasta kaitseliitlase nominente 15 ning aasta naiskodukaitsja nominente samuti 15.

 

Konkursi põhieesmärgiks on vabatahtlikul initsiatiivil põhineva organisatsiooni arendamise olulisuse esiletõstmine. Kõik konkursil osalevad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad on olnud Kaitseliidu vabatahtlikud liikmed vähemalt kolm aastat, on oma tegevusega teistele eeskujuks ja andnud Kaitseliidu arengusse märkimisväärse panuse.

Naiskodukaitse ringkondade nominendid

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Kersti Podmo¹enski. Foto: Elisa Jakson

Kersti PODMOŠENSKI

Alutaguse ringkond

 

Ta on väga positiivse ellusuhtumisega tulihingeline organisatsiooni liige. Tema antud lubadusi võib alati uskuda ja oma abistava käe ulatab ta olenemata sellest, kui palju energiat see temalt võtab. Tema eestvedamisel sai alguse parameediku, esmaabi instruktori ja ka sanitarikursus. Võib vabalt väita, et meditsiinieriala on saanud tema elu missiooniks. Alustas ta amatöörina, kuid tänaseks on ennast koolitanud nii palju, et töötab elukutselise meedikuna. Ta on kui hea haldjas, kes õpetab ja juhendab kõikide ringkondade esmaabimoodulite läbiviijaid, esmaabi täiendõppe õpetajaid ja sanitarikursuse instruktoreid. Õpetajana ei tee ta allahindlust ning ootab oma õpilastelt vähemalt väga heal tasemel sooritatud ülesannet ja ta mässab nendega nii kaua, kuni see tulemus on saavutatud.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Veronika Isberg. Foto: erakogu

Veronika ISBERG
Harju ringkond

 

Tema jaoks ei ole lahendamatuid olukordi - keerulistes või ootamatutes ülesannetes näeb ta alati võimalusi, mitte kohustusi. Võimalust proovida midagi uut, arendada ja areneda. Tema innukal eestvedamisel taasasutati möödunud aastal Nissi ja Padise-Kloostri jaoskonnad ning õige pea asutatakse jaoskond Kehras. Uued jaoskonnad tähendavad uusi inimesi oma ideede ja tegudega riigikaitsesse panustamas. Tema kirg on ka ohutus ning kaaslaste õpetamine, nii on temast saanud lausa rändinstruktor - ta on käinud ohutushoiu kursustel tunde andmas lisaks koduringkonnale ka mujal üle Eesti. Lisaks toimetas ta koos teiste naiskodukaitsjatega eelmisel aastal riigikaitse laagrites, õpetades noortele käitumisjuhiseid erinevateks olukordadeks.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Maris Allik. Foto: Mariana Maasik

Maris ALLIK
Jõgeva ringkond

 

Kuigi tema panus organisatsiooni tegevusse ja arengusse on enamasti näha läbi tema juhiülesannete ja –oskuste, siis tema tõeline kirg ja see, mille nimel ta Naiskodukaitses elab ja hingab, on staabiassistendi amet. Ta osaleb alati maleva õppustel staabi töös ning teinekord on öövalves magavate ohvitseride eest mõnegi eduka lahingu maha pidanud. Tema teadmised staabiassistendi tööst ning kogu staabi toimimisest on märkimisväärsed. Oma teadmisi selles valdkonnas jagab ta sõdurioskuste baasväljaõppe moodulil ning erialagrupi täiendõpetel. Ta on Jõgeva ringkonna esinaine.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Siret Niinepuu. Foto: Urmas Glase

Siret NIINEPUU
Järva ringkond

 

Tema usinusest ja visadusest annavad tunnistust viimaste aastate ohtrad osalemised militaarvõistlustel ja koormusmatkadel nii Eestis kui ka välismaal, aga ka üle-eestilistel ja kohalikel üritustel korraldajana kaasalöömine ning panustamine noorkotkaste ja kodutütarde väljaõppesse. Tema kaaslaste arvates on ta oma kohusetundlikkuse, rõõmsameelsuse ja asjalikkusega eeskujuks kõikidele vabatahtlikele juhtidele.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Julia Sirkel. Foto: Silver Hinno

Julia SIRKEL
Lääne ringkond

 

Ta on lahingkompanii liige ning osaleb seega lisaks Naiskodukaitse väljaõppele paljudel  Kaitseliidu õppustel. Tema lemmiktegevuseks on sõjalised rännakud ja patrullvõistlused, Naiskodukaitse koormusmatkal on ta osalenud juba viimased 10 aastat järjest! Tema panus oma ringkonnale on tema põhjalikkus igas asjas, mis ta ette võtab, tema südameasjaks on koostöö oma ringkonna jaoskondade vahel ja ringkonna esindamine erinevatel üritustel, olgu selleks siis toitlustamine, “Ole valmis!” äpi tutvustamine, esmaabi või spordivõistlused. Tema jaoks ei ole olemas varianti, et ei saa või pole võimalik, tema jaoks on kõik võimalik - tuleb ainult tahta.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Kersti Kõrge. Foto: Lisete Vals

Kersti KÕRGE
Põlva ringkond

 

Ta alustas Naiskodukaitses tasa ja targu, lisaks baasväljaõppe läbimisele omandas ta samal ajal kõrgharidust, kuid sellest hoolimata jätkus teda kõikjale. Viimastel aastatel on ta täiendanud end parameediku kursusel, juhtimiskursusel, instruktorikursusel. Ta on korraldanud malevõistlusi ning olnud kohtunikuks kodutütarde ja noorkotkaste vabariiklikel malevõistlustel, osalenud edukalt Kaitseliidu meistrivõistlustel males ning kaitsnud Eesti au sõjaväelaste Balti mängudel. Matkahuvi tõttu on ta korraldanud matku ning osalenud paljudel orienteerumisvõistlustel. Ta on inimene, kes oskab endale eesmärke seada. Ning kui ta seda juba kord teinud on, siis võib temale 150% kindel olla.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Eve Retpap. Foto: Agne Krjukova

Eve RETPAP

Pärnumaa ringkond

 

Ta peab Naiskodukaitsesse kuulumist auasjaks ning on korraldamas ja kohal igal suuremal ringkonna üritusel. Ta on oma ringkonna avalike suhete erialagrupi juht ja seega ka nende reklaamnägu - lahke, rõõmus ja särav. Üle-eelmisel aastal sai ta emaks ja tema pisike tütar on sõna otseses mõttes organisatsiooni toetajaliige, sest saadab ema pea kõigil üritustel. Lapsevanema tähtsa töö kõrval ei ole ta organisatsiooni unustanud, vaid jätkab sama aktiivselt ja kohusetundlikult.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Maret Kollin. Foto: R. Rohuste

Maret KOLLIN
Rapla ringkond

 

Ta on oma positiivse ellusuhtumisega nakatanud ringkonnas palju naisi. Tal on alati häid ideid ja ta julgeb endale eesmärke püstitada. Ta on oma ringkonna üks mentoritest, teeb asju südamega ning ülima pühendumisega. Ringkonna esinaisena hoolib ta väga ringkonna käekäigust ja tegemistest, tal on kindel nägemus asjadest ja ta julgeb neid ka kõval häälel jagada. Teine kirg, millesse ta oma aega panustab on tegelemine noortega. Ta veab Märjamaa Noorte Kotkaste rühma, mille noored on saavutanud erinevatel vabariiklikel võistlustel häid tulemusi. Hea suhtlejana jõuab ta kõigi osapooltega diplomaatiliselt ja stiilselt kokkulepeteni, ta oskab kuulata ja ka lohutada kui vaja.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Raili Nõgu. Foto: Kadri Paomees

Raili NÕGU

Saaremaa ringkond

 

Ta on oma ringkonna spordigrupi tulihingeline juht. Eelmisel kevadel tõi ta Saaremaale Orissaarde Sinilillekampaania toetusjooksu. Ta väärtustab tervislikke eluviise ning toetab igas vanuses inimeste sportlikku tegevust. Ta on alati kohal, kui on vaja kaitsta ringkonna au spordiüritustel. Lisaks spordigrupile panustab ta side- ja staabi, esmaabi ning avalike suhete alases töös. Ta on ka üks olulisi Saaremaa ringkonna sokikampaania läbiviijaid, hoolitsedes selle eest, et Saaremaalt pärit sõdurpoistel varbad soki sees soojas oleks.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Vika Zieds. Foto: Kaire Kannistu

Vika ZIEDS

Sakala ringkond

 

Tema suureks kireks on inimestega suhtlemine, võimatute missioonide vastuvõtmine ning organiseerimine. Ta on oma ringkonda edukalt esindanud nii laskevõistlustel kui ka koormusmatkadel ning olnud Tarvastu jaoskonna taasasutamisel võtmeisikuks ja eestvedajaks. Ta on läbinud mahuka Nooremallohvitseri kursuse Kaitseliidus, sooritades lõpuharjutuse Kotkalennul. Et pausi sisse ei tuleks, alustas ta kohe pärast seda laskur-sanitari kursusega. Ta on viie lapse ema, kellest ühest on läbi kodutütarde organisatsiooni sirgunud juba aktiivne naiskodukaitsja. Üks tütar ja poeg tegutsevad aktiivselt noorte organisatsioonis ja pole kahtlustki, et kaks, kes on veel väikesed, ootavad samamoodi kannatamatult oma aega, et kaasa lüüa Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegemistes. Ta on Kodutütarde Tarvastu Taevavõtme rühmavanem ja Noorte Kotkaste Tarvastu Tõhvide rühmavanema abi. Tema panus oma maleva, ringkonna ja ka kodutütarde ringkonna tegemistesse on hindamatu.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Maris Soonsein. Foto: Elisa Jakson

Maris SOONSEIN

Tallinna ringkond

 

Ta on naiskodukaitsja, kes tegutseb mitmel rindel ning kõikjal edukalt ning efektiivselt. Tema algatas nüüdseks juba traditsiooniks ja kuulsaks saanud ringkonna laskevõistluse Jane Bond ning spordivõistluse Xena reid, juhtis formeerimisgrupi taas aktiivsele tegutsemisrajale ning korraldas erinevatel suurtel õppustel personalitööd. Ta ei ole ära põlanud ulatada abikätt ka toitlustamisel, seista hommikul kell 6 liputoimkonnas Pika Hermanni all ega korraldada noortele orienteerumismänge. Märkimisväärne on tema panus “Ole valmis!” äpi reklaamide ning ringkonna kõikvõimalike kutsete, flaierite kujundamisel, nutikate registreerimislehtede koostamisel ning värske pilguga hinnangu jagamisel ringkonna teemadel ning laiemaltki. Ta on särav isiksus, kes suudab oma positiivsusega nakatada ka paljusid teisi kaasa tulema ja tegutsema.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Regina Kullamaa. Foto: erakogu

Regina KULLAMAA
Tartu ringkond

 

Ta on kogu oma naiskodukaitsjaks olemise aja tegutsenud väga aktiivselt ja sobiks aasta naiskodukaitsjaks igal oma Naiskodukaitse aastal. Ta ei ole peljanud vastu võtta ühtegi väljakutset, ta on ringkonna juhatuse asendusliikmena panustanud ringkonna juhatuse töösse samal määral kui juhatuse nii-öelda täisliikmed. Ta on silmapaistev ning väga pühendunud kaaslane. Tema alati soe ja särav olek inspireerib ja toetab ka neid, kellel hetkel endal jaksu vähem. Ta teeb alati rohkem kui temalt oodatakse ja on kiirelt saanud üheks oluliseks Tartu ringkonna raud-alustalaks.

 

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Mareli Nielson. Foto: Janeli Nielson

Mareli NIELSON
Valga ringkond

 

Ta on endine kodutütar, nüüd aga naiskodukaitsja, kes tegutseb aktiivselt mitmel rindel. Ta on möödunud aastal palju panustanud tsiviil-sõjalise koostöö edendamisse, algatanud fotoseina tegemise traditsiooni organisatsiooni tutvustusüritustel, osalenud erinevatel õppustel ja koolitustel. Tal on soov õpetada ja jagada teadmisi oma ringkonna teistele liikmetele ning ta on aktiivne noortelaagrite korraldamises.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Evely Press. Foto: Liis Ambos

Evely PRESS
Viru ringkond

 

Ta on hea organiseerimisvõimega tugev juht, kes Viru-Nigula jaoskonna esinaisena lükkab tagant ja tõmbab eest kogu jaoskonna naisi. Ta osaleb aktiivselt spordivõistlustel ning organiseerib ka ise mitmesuguseid üritusi, planeerides neid detailselt ning alati hingega asja juures olles. Tema suurimaks kireks Naiskodukaitses on evakuatsiooni teema - ta on Viru ringkonna evakuatsioonirühma pealik ning teeb oma tööd väga pühendunult.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane
Ruth Maadla. Foto: Merlit Aldo¹in

Ruth MAADLA

Võrumaa ringkond

 

Ta on silmapaistev ja kohusetundlik liige, kes ei karda kunagi oma arvamust ja mõtteid välja öelda. Tema abiga sai koostatud Võrumaa ringkonna ergutuste andmise statuut ning just tema on see, kes peab kindlat korda ringkonna liikmemaksu tasumiste üle. Sel aastal lõpetas ta laskur-sanitari erialakursuse ning nüüd omandab koos kaitseliitlastega teadmisi sõdurioskuste kursusel.  Ta oli üks neljast naisest, kes möödunud aastal Admiral Pitka luurevõistlusel saavutas 28 võistkonna konkurentsis 10. koha, mis on läbi aegade parim koht naiste arvestuses. Kaasvõistlejad ja kohtunikud kirjeldasid nende võistkonda kui naerusuist, energilist ja positiivset. Tema ise arvas, et kui neil ei oleks just sellised inimesed naiskonnas nagu olid, siis oleks selline koht kindlasti olemata olnud. Nii kui üks neist väsis, võttis keegi teine motiveerimise enda peale ja koos mindi lõpuni.

FastLion CMS

Pühapäeval selgub, kes on

Pühapäeval selgub, kes on

Foto: Ardi Hallismaa Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulevad tervitama ka Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ning Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valitakse kümnendat korda Pühapäeval, 19. jaanuaril kuulutavad Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Tallinna Reaalkoolis välja aasta kaitseliitlase ja aasta naiskodukaitsja nimed.

Pühapäeval selgub, kes on aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse