Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnumaal taasloomisest 25 aastat Pärnumaal taasloomisest 25 aastat Pidulikult ehitud Tori kirikus mängis Kaitseliidu orkester Saxon ning päevakohased tervitussõnad organisatsioonikaaslastele ja külalistele ütles  Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Karmen Vesselov kes rõhutas, et on suur au kui Eesti Vabariigi juubeliaastal täitub Pärnumaa ringkonnal 25 tegevusaastat taasloomisest. Lotman ← Eelmine Abiks mudilastele Järgmine → Ohutushoiu kursus Haapsalus Pärnumaal taasloomisest 25 aastat

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat

Kaja Lotman, 4.juuni 2018

Pidulikult ehitud Tori kirikus mängis Kaitseliidu orkester Saxon ning päevakohased tervitussõnad organisatsioonikaaslastele ja külalistele ütles  Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Karmen Vesselov kes rõhutas, et on suur au kui Eesti Vabariigi juubeliaastal täitub Pärnumaa ringkonnal 25 tegevusaastat taasloomisest.

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat
Pidulikult ehitud Tori kirik. Foto K.Lotman

Aukohal istusid Pärnumaa  Naiskodukaitse auliikmed Helju-Tiina Soomägi (91 aastane), Ella Raudsepp (99 aastane)  ja Elfriede Laidvee (98 aastane), kes noorematele on meenutanud sõjaeelse organisatsiooni tegevust ja repressioone, mis punapöörde järel selle liikmetele kaasnesid.

 

Kõrge autasu, Liiliaristi hõberisti, andis Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming pidulikult üle Peeter Müürsoole, kes oli Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna asutamise ajal kohalik Kaitseliidu pealik ja toetas taasloomist, kuigi sellele leidus 1993. aastal ka vastuseisjaid. 

 

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna juhatuse tänukirju pikaajalise eeskujuliku teenistuse eest jagus paljudele, kuid keskjuhatuse meened võtsid vastu Tiina Aluste-Bärlin, Maret Kommer ja Ingrid Sõber.

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat
Uute liikmete pühalik tõotus. Foto K.Lotman
Pärnumaal taasloomisest 25 aastat
Janne Ristimetsa tantsurühma üllatusesinejad. Foto K.Lotman

Tore oli näha, et pärnakate rivid täienevad -  üle 10 uue liikme andsid kirikus pühaliku tõotuse. Järgnesid pildistamine Püha Jüri monumendi juures ja pidulik lõuna Tori rahvamajas.  Toreda võimlemiskavaga esinesid  Janne Ristimetsa tantsurühma üllatusesinejad, kelle vanemad või kes ise kuuluvad Naiskodukaitsesse ja Kaitseliitu.

Kõikjal oli kingituseks toodud kauneid lilli, nende seas ka läänlaste suvised kellukesed headele naabritele. Kõik oli ka võimalus kirjutada oma soovi tulevikku, mis pandi mälestuskapslisse. Loodetavasti leidub 25. aasta pärast neid, kes veel mäletavad kapsel õigel ajal avada.

Kogutud fotod ja artiklid olid koondatud kausta, kust huvilised said ülevaate ringkonna ajaloost. Pärnakatel on kavas oma ringkonna kohta raamat välja anda.

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat
Pärnu ringkonna ajalooliste fotode ja artiklite kaust. Foto K.Lotman
← Eelmine
Abiks mudilastele

FastLion CMS

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat

Pidulikult ehitud Tori kirik Foto K Pidulikult ehitud Tori kirikus mängis Kaitseliidu orkester Saxon ning päevakohased tervitussõnad organisatsioonikaaslastele ja külalistele ütles  Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Karmen Vesselov kes rõhutas, et on suur au kui Eesti Vabariigi juubeliaastal täitub Pärnumaa ringkonnal 25 tegevusaastat taasloomisest.

Pärnumaal taasloomisest 25 aastat

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse