Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Paadimatk majade ja metsade kohal Paadimatk majade ja metsade Rapla ringkonna kultuurigrupi liikmed armastavad hingematvaid elamusi. Seekord viis tee neid ühte päris erilisse kohta. ← Eelmine Ooooo, Osmussaar! Järgmine → Loomisel on Naiskodukaitse Kohila jaoskond Paadimatk majade ja metsade kohal

Paadimatk majade ja metsade kohal

Maret Kollin 23. augustil 2018

Rapla ringkonna kultuurigrupi liikmed armastavad hingematvaid elamusi. Seekord viis tee neid ühte päris erilisse kohta.

Paadimatk majade ja metsade kohal

Mõni koht Eestis tekitab juba oma nimega kergeid külmavärinaid, isegi päise päeva ajal. Ei julge veel rääkida nendest paikadest, millele lausa põrgulik aura külge poogitud. Vat mine ja julge siis pimedas neid külastada.

Enamus meist on lugenud lasteraamatut "Alice Imedemaal", mis haarab müstilistetesse lugudesse. Raplast vaid väikese autosõidu kaugusel on üks salapärane koht nimega Rummu, mis ei jää lasteraamatule sugugi alla.

Rummu me läksimegi. Matkajuht ütles naljatades, et temalt linnuvaatlust ja taimede äratundmist oodata ei ole. Pigem pakub ta adrenaliini. Tegelikult me istusimegi kõik suurde kummipaati just adrenaliinitulva ootuses. Lood, mida oleme kuulnud selle ulmeliselt hingematvalt ilusa müstilise paiga kohta, vajasid kinnitust oma silmade läbi.

Rummu karjäär on legendaarne koht, mis meelitab turiste, sukeldujaid  ja muidu uudistajaid oma ajalooga. Lugu, mida ta endas hoiab ja vaatajale vestleb on kurva noodiga. Kunagi tegutses seal vangilaager, kus kasutati vangide tööjõudu kivimurrus paekivi kaevandamiseks. "Vasalemma marmor"-ist, nii seda  kutsuma hakati, on ehitatud näiteks Padise klooster ja Kadrioru loss. Juba enne vangla sulgemist lõpetati karjäärist vee väljapumpamine ja süvendik täitus allikavetega  ning paistab praegu me silmi kui helesinine laguun. Kristallselge järvevesi ei tõuse kunagi üle kahekümne soojakraadi. Sukeldujate paradiis.

Paadimatk majade ja metsade kohal

Videvikus valgusparvedel vaikselt sõudes hõljusime 8 m kõrgusel karjääri põhjast. Veealused metsad sügavuses paistsid kui peopesal. Majakatus, tervamalt vette vaadates hoone ukski lahti. Judinaid tekitav vangilaagrimüür, okastraataed ja veepumpamistorusik panid paatkonna vaikima. Mitmekorruselise hoone aknad mustavad pimedusest, katus sisse vajunud. Süngelt seisab see oma nukras üksinduses keset jahenevat liivakuhja. Roheliste-valgete tulede valgel kiikasime roostikku ja paeranniku alla.

Paadimatk majade ja metsade kohal

Me saime sellest veealusest maailmast ulmelise emotsiooni. See oli omaette elamus ning pakub pikaks ajaks ehmatavaid meeldejäävaid hetki. Niisiis ei maksa peljata võib julgelt helesinist laaguni oma silmaga kaema minna. Uskuge, Teie unistused ja muinasjutud saavad reaalsuseks ning elad neis nagu tõeline kaunitar või kangelane.

← Eelmine
Ooooo, Osmussaar!

FastLion CMS

Paadimatk majade ja metsade

Paadimatk majade ja metsade

Mõni koht Eestis tekitab juba oma nimega kergeid külmavärinaid, isegi päise päeva ajal Ei julge veel rääkida nendest paikadest, millele lausa põrgulik aura külge poogitud Rapla ringkonna kultuurigrupi liikmed armastavad hingematvaid elamusi. Seekord viis tee neid ühte päris erilisse kohta.

Paadimatk majade ja metsade kohal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse