Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Organisatsiooniõpe Narvas Organisatsiooniõpe Narvas 07. -08. mail toimus Narva jaoskonna liikmetele kohustuslik organisatsiooniõpetuse moodul. Tavapärasest organisatsiooniõpetuse moodulist erines see selle poolest, et õppekeeleks oli vene keel. ← Eelmine Mu kodu on mu kindlus Järgmine → Koormusmatk Organisatsiooniõpe Narvas

Organisatsiooniõpe Narvas

Pille Pihelgas ja Ene Lättemaa 18. mail 2011

07.-08. mail toimus Narva jaoskonna liikmetele kohustuslik organisatsiooniõpetuse moodul. Tavapärasest organisatsiooniõpetuse moodulist erines see selle poolest, et õppekeeleks oli vene keel.

Naiskodukaitse tegevus algas Ida-Virumaal aastal 1925 ning kestis kuni NKK ja KL  likvideerimiseni 1940. aastal. Tol ajal koosnes Narva ringkond 12 jaoskonnast. Alutaguse ringkond loodi alles 1997. aastal ning siia kuulub neli jaoskonda: Jõhvi, Lüganuse, Avinurme ja Narva. Narva jaoskonnas on praegu 24 liiget.   Erinevalt teistest ringkonna jaoskondadest on üle poolte Narva jaoskonna liikmetest venekeelelsed. Ei saa öelda, et nad eesti keelt üldse ei valda, paljud käivad või on lõpetanud eesti keele kursused ning tavalisest olmekõnest saavad üsna hästi aru ja on võimelised ka suhtlema. Kuid piirkonna eripärast tingituna on nende eesti keele kasutus piiratud. Soovist anda neile põhjalikum arusaam naiskodukaitsest, selle struktuurist ja ülesannetest, samuti ka kaitseliidust ja riigikaitsest üldiselt, tekkiski mõte korraldada sellekohane õpe nende emakeeles, seda enam, et kõik tingimused selleks on olemas.

Narvas on kaks organisatsiooniõpetuse instruktorit – Ene Lättemaa ja Pille Pihelgas, kellel, jällegi tingituna regiooni eripärast, vene keele probleemi ei ole ning  kes, valides instruktori eriala, seadsid üheks eesmärgiks anda oma jaoskonna liikmetele põhjalikud teadmised KL ja NKK organisatsioonist. Nii saigi paika pandud õppe toimumise kuupäev ning koht. Ootuspäraselt olid enamus Narva jaoskonna liikmetest valmis seda ka läbima. Kokku osales kursusel 12 inimest.  

Õpe möödus meeldivalt töises õhkkonnas, praktilistest ülesannetest võeti aktiivselt osa, sh joonistati plakateid NKK erialade kohta, tuletati meelde Eesti hümni sõnu, malevkonna hoovis õpiti rivis käimist jne. Kursus lõppes tunnistuste väljastamise ja traditsioonilise KL kooli kallistamisega.

Järgmine →
Koormusmatk

FastLion CMS

Organisatsiooniõpe Narvas

Organisatsiooniõpe Narvas

Naiskodukaitse tegevus algas Ida-Virumaal aastal 1925 ning kestis kuni NKK ja KL likvideerimiseni 1940 aastal 07.-08. mail toimus Narva jaoskonna liikmetele kohustuslik organisatsiooniõpetuse moodul. Tavapärasest organisatsiooniõpetuse moodulist erines see selle poolest, et õppekeeleks oli vene keel.

Organisatsiooniõpe Narvas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse