Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nele Pernits pälvis kodanikupäeva aumärgi Nele Pernits pälvis kodanikupäeva Siseminister Lauri Läänemets andis täna üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele naisele, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvis aumärgi Rapla ringkonna liige Nele Pernits. Varem on kodanikupäeva aumärgi oma tegevuse eest Naiskodukaitses saanud järgmised naised: 2020 - Bärbel Salumäe 2018 - Taive Saar 2017 - Anneli Mikiver 2016 - Kirsika Ilmjärv 2002 - Dagmar Mattiisen 2001 - Rita Loel Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Ohutushoiu instruktorid käisid end Ida-Virumaal täiendamas Järgmine → Naiskodukaitsjaid tunnustati Kaitseministreeriumi hõberinnamärkidega Nele Pernits pälvis kodanikupäeva aumärgi

Nele Pernits pälvis kodanikupäeva aumärgi

28. nov. 2022

Siseminister Lauri Läänemets andis täna üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele naisele, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvis aumärgi Rapla ringkonna liige Nele Pernits.

Siseminister Lauri Läänemets andis täna üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele naisele, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvis aumärgi Rapla ringkonna liige Nele Pernits.

 

Nele Pernits on enam kui 20 aasta jooksul Naiskodukaitses silma paistnud organisatsiooni arendamisel, olles vabatahtlik juht erinevatel tasanditel. Samuti on suuresti tema olnud aastate jooksul Naiskodukaitse väljaõppesüsteemi arendaja, sh digiõppe edukas juurutaja. Hetkel on ta muuhulgas Naiskodukaitse Rapla ringkonna vabatahtlik esinaine, Kodutütarde Märjamaa rühma asutaja ning rühmajuht.

 

Selle aasta kevadel toimusid 8 Raplamaa paigas Nele eestvedamisel ja osalusel kriisideks valmistumise õpitoad. Lisaks on aasta jooksul tema eestvedamisel toimunud kriisikoolitused mitmetele Raplamaa ühendustele ja ka online koolitused erinevatele asutustele. Nele on kahtlemata Märjamaa üks sädeinimesi, kes kõikide muude tegemiste kõrval jõuab kogukonnale korraldada mitmeid üritusi. Nõnda on tema eestvedamisel toimunud mitmeid aastaid rahvamatk Märjamaa Mäger ning augustis enne kooli algust Laste seikluspäev Märjamaal. Mõlemad üritused on kõikidele huvilistele avatud ning tänu kaasatud koostööpartneritele osalejate jaoks ka tasuta. Nimetamist väärib veel mälestusküünalde süütamise traditsioon Märjamaa kirikuaias küüditamisohvrite mälestuspäevadel. Ka see traditsioon on juba aastatepikkune ning algatatud ja elus hoitud just ennekõike Nele Pernitsa poolt.

 

Teiste seas pälvisid aumärgi veel kaks naiskodukaitsjat: Veronika Isberg oma tegevuse eest pikaaegse liikme ja juhatuse liikmena lapsendajaid, kasuperesid ja lapsendatuid toetavas MTÜ-s Oma Pere; ning Käti Teär-Riisaar oma tegevuse eest Paldiski kogukonna tulihingeliselt eestvedamisel.

Nele Pernits pälvis kodanikupäeva aumärgi
Tunnustuse saanud naiskodukaitsjad (Foto: Meelis Pernits)

Läänemetsa sõnul tunnustavad tänavused kodanikupäeva aumärgi saajad kodanikuühiskonda selle mitmekesisuses. „Aumärkidega tunnustame ühest küljest Ukraina ja ukrainlaste abistajaid, kelle tegevus on piiriülese haardega, kuid samas ka kohaliku elu edendajaid ning neid, kes aitavad lahendada inimeste ja loomade muresid. Kõik need inimesed on võrdselt meie ühiskonnale eeskujuks, sest neid tõukab empaatia ja pühendumus päriselt aidata. See teebki neist eeskujulikud kodanikud,“ ütles minister.

 

Siseministeerium annab kodanikupäeva aumärke välja alates 1998. aastast. Tänavu esitati aumärgi komisjonile 51 ettepanekut aumärgi andmiseks.

 

Varem on kodanikupäeva aumärgi oma tegevuse eest Naiskodukaitses saanud järgmised naised:

2020 - Bärbel Salumäe

2018 - Taive Saar

2017 - Anneli Mikiver
2016 - Kirsika Ilmjärv
2002 - Dagmar Mattiisen
2001 - Rita Loel

FastLion CMS

Nele Pernits pälvis kodanikupäeva

Nele Pernits pälvis kodanikupäeva

Siseminister Lauri Läänemets andis täna üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele naisele, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvis aumärgi Rapla ringkonna liige Nele Pernits Siseminister Lauri Läänemets andis täna üle kodanikupäeva aumärgid 14 erakordsele naisele, kes edendavad elu erinevates paikades üle kogu Eesti. Oma tegevuse eest Naiskodukaitses pälvis aumärgi Rapla ringkonna liige Nele Pernits.

Nele Pernits pälvis kodanikupäeva aumärgi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse