Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis Need, kes kasvatavad tõeliseid 18. ja 19. jaanuaril toimusid Sakala malevas samaaegselt ja üheskoos Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktori kursus ja täiendseminar. Ehk siis lihtsamalt kokku võttes kogunesid koos õppima nii need naiskodukaitsjad, kes alles alustavad oma teed organisatsiooniõpetuse instruktoriks saamisel, kui ka need, kes juba baasväljaõpetel organisatsiooniõpetuse instruktorina, üks kauem kui teine, õpetanud on. Oodake ainult, ja põnevusega, millised need moodulid nüüd olema hakkavad! Baasväljaõpe Kultuur Vabatahtlikud instruktorid ← Eelmine Aasta naiskodukaitsja on Triin Seppet ja aasta kaitseliitlane on Arvid Siilak Järgmine → Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt saab presidendi teenetemärgi Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis

Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis

Nele Pernits 20. jaan. 2019

18. ja 19. jaanuaril toimusid Sakala malevas samaaegselt ja üheskoos Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktori kursus ja täiendseminar. Ehk siis lihtsamalt kokku võttes kogunesid koos õppima nii need naiskodukaitsjad, kes alles alustavad oma teed organisatsiooniõpetuse instruktoriks saamisel, kui ka need, kes juba baasväljaõpetel organisatsiooniõpetuse instruktorina, üks kauem kui teine, õpetanud on.

Reedene õhtu ei pakkunud ühest Eesti otsast teise sõitmiseks just parimaid tingimusi. Õigupoolest olid teeolud nii halvad, et mõned tulijad olid teel planeeritust mitmeid tunde kauem. Lõpuks olid kõik õnnelikult Viljandis ja Sakala malev tervitas saabujaid oma külalislahkusega. Usute või mitte, aga nii häid toite kui naiskodukaitse kokad maleva köögis selle kursuse ajal valmistasid, pole enne ühelgi õppel nähtud. Mis võiks olla üllatavam, kui peale talviste teeoludega võitlemist, ootavad sind rikkalikud vaagnad täis erinevat värsket kraami, hurmav kooreklops ja täiesti uskumatu, aga isetehtud beseerull, mis muide oli kaunistatud käsitööna valminud lilledega. Ja kui nüüd etteruttavalt ka edasist menüüd valgustada, siis ei saa mööda vaadata näiteks hernepüreesupist sinihallitusjuustu, kõrvitsaseemnete ja kes teab millega veel, kihilisest magustoidust maasikatoormoosi, arvatavasti piparkoogi, kohupiima ja veel millegagi, õunamagustoidust vahukoorega, praest, pudrust ja muust.

 

Peale nii hurmavat õhtusööki oli lausa lust õppima asuda. Alustati nagu ikka sellest, kes kuskohast ja miks on tulnud ning juba praktiseerivad instruktorid rääkisid ka sellest, kui palju ja kus nad baasväljaõppel organisatsiooniõpetuse moodulil on õpetamas käinud. Üllatuslikult selgus, et lisaks organisatsiooniõpetuse instruktori ametile oli vähemalt iga teine ka ohutushoiu instruktor. Peale põhjalikku ja tõhusat sissejuhatust oligi juba nii hilja, et tundus paslik reede õhtul kursuslasi mitte pikemalt õppimisega piinata.

 

Ei ole midagi paremat, mis võiks töönädalast väsinud kursuslasi virgutada, kui pooleteise tunnine giidiga ekskursioon õhtuses Viljandis. Kui mõelda, et kes küll oleks valmis poole öö ajal kibekülma ilmaga võõra linna peale jalutama minema, siis vastus on naiskodukaitsjad, ja rõõmuga. Sakala ringkonna naiskodukaitsja Eda Kivisild, kellele giidi amet sugugi võõras pole, vedas organisatsiooniõpetuse instruktorite seltskonna läbi Viljandi vanalinna oluliste vaatamisväärsuste, rääkides igal pool huvitavaid lugusid ajaloost. Käidi läbi nii Köhleri, August Maramaa ja tema koera Neffi kui ka Laidoneri ja pissiva poisi juurest. Vaadati ajalooga maju ja mõõdeti lumiseid treppe lossimägedes. Vaatamata näpistavale külmale jäid osalejad põneva ringkäiguga väga rahule – oli hariv ja vahva. Lisaks põigati enne malevasse naasmist läbi veel ka Viljandi lambikuuse juurest, sest seda ei saanud mitte vaatamata jätta, kui juba kultuurne õhtu käimas oli.

Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis
Foto: Nele Pernits

Laupäev algas ja kulges hoogsalt. Kogu päeva anti tunde, analüüsiti, arutati, inspireeriti ja innustati üksteist. Kogu kursuse võti oli tegelikult selles, et rääkida läbi, mõista ja olla valmis läbi viima paremini kui iial varem tunde muutunud baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulil. Kogu Naiskodukaitse baasväljaõppe kontseptsioon on ümberhindamisel ning moodulid muutuvad nüüdsest põnevamaks ja paindlikumaks. Iga mooduli osaks saab digiõpe, mille naiskodukaitsja eelnevalt iseseisvalt läbib ning alles seejärel lähiõppele tuleb. See võimaldab osalejal oma aega paremini jagada ja lähiõppel keskenduda just neile punktidele, mis vajavad rohkem süvenemist.

 

Just seda uut lähenemist baasväljaõppele organisatsiooniõpetuse instruktori kursusel ja täiendseminaril õpitigi ning laupäeva õhtuks olid kõik osalejad indu ja teadmisi täis ning põnevil, et kohe oma koduringkonda uuel viisil tõelisi naiskodukaitsjaid kasvatama minna. Miks tõelisi naiskodukaitsjaid ja miks kasvatama? Sellepärast, et organisatsiooniõpetus on tegelikult organisatsiooni alustala. Kui hästi see moodul on läbi viidud ja kui organisatsiooniteadlikud liikmed sealt väljuvad, mõjutab otseselt ja tugevalt meie organisatsiooni käekäiku. Kui liikmed teavad, kes nad on, kus nad on, millised on nende väärtused ja ülesanded, võimalused ja kohustused, võib öelda küll, et jah, sellist Naiskodukaitset me tahtsime.

 

Algajaid organisatsiooniõpetuse instruktoreid ootab enne kursuse tunnistuse saamist veel praktika baasväljaõppel ringkonnas. Tegelikult kuulutasid kõik instruktorid, nii noored õunapuud kui vanad kalad, nädalavahetuse erakordselt kasulikuks ja inspireerivaks ning võib öelda küll, et organisatsiooniõpetuse instruktorid on muutusteks valmis. Oodake ainult, ja põnevusega, millised need moodulid nüüd olema hakkavad!

FastLion CMS

Need, kes kasvatavad tõeliseid

Need, kes kasvatavad tõeliseid

Reedene õhtu ei pakkunud ühest Eesti otsast teise sõitmiseks just parimaid tingimusi Õigupoolest olid teeolud nii halvad, et mõned tulijad olid teel planeeritust mitmeid tunde kauem 18. ja 19. jaanuaril toimusid Sakala malevas samaaegselt ja üheskoos Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktori kursus ja täiendseminar. Ehk siis lihtsamalt kokku võttes kogunesid koos õppima nii need naiskodukaitsjad, kes alles alustavad oma teed organisatsiooniõpetuse instruktoriks saamisel, kui ka need, kes juba baasväljaõpetel organisatsiooniõpetuse instruktorina, üks kauem kui teine, õpetanud on.

Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse