Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Näitus „Õed Soome lahe kahelt kaldalt” Näitus „Õed Soome lahe 11. novembril 2006 avavad Naiskodukaitse ja Soome Lotta Svärd Fond Eesti Okupatsioonide muuseumis ühisnäituse „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”. Näitus kirjeldab Soome ja Eesti isamaaliste naisorganisatsioonide tegevust iseseisvumisperioodil ning sõja-aastatel. Pidulikule avamisel kell 13 järgneb seminar „Nõnda ma mäletan”, mille raames astuvad üles Naiskodukaitse liige Merike Jürjo ( „Naiskodukaitse 1938 - Eesti ühiskonna peegelpilt”) ning filosoofiadoktor Tiina Kinnunen („Lotad Soome kultuuriajaloos”), lisaks esitleb dokumentalist Imbi Paju dokumentaalprogrammi lotade ning naiskodukaitsjate mälestustest. innerHTML = writetospan; trii[no-Smpam)bo@naiskodukaitse.ee (+372) 5030180 ← Eelmine Naiskodukaitse Tallinna ringkond asub korraldama teeõhtuid Järgmine → Toimub staabiassistentide täiendkoolitus Näitus „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

Näitus „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

9. nov. 2006

11. novembril 2006 avavad Naiskodukaitse ja Soome Lotta Svärd Fond Eesti Okupatsioonide muuseumis ühisnäituse „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”. Näitus kirjeldab Soome ja Eesti isamaaliste naisorganisatsioonide tegevust iseseisvumisperioodil ning sõja-aastatel. Pidulikule avamisel kell 13 järgneb seminar „Nõnda ma mäletan”, mille raames astuvad üles Naiskodukaitse liige Merike Jürjo ( „Naiskodukaitse 1938 - Eesti ühiskonna peegelpilt”) ning filosoofiadoktor Tiina Kinnunen („Lotad Soome kultuuriajaloos”), lisaks esitleb dokumentalist Imbi Paju dokumentaalprogrammi lotade ning naiskodukaitsjate mälestustest.

Lotta Svärd oli oma 240 000 liikmega läbi aegade kõige suurem naiste vabatahtlik riigikaitseorganisatsioon. Organisatsiooni tegevus lõpetati Nõukogude liidu survel 1944. aastal. Samasugune oli ka Naiskodukaitse saatus ja Nõukogude okupatsiooniga seoses tuli endistel liikmetel okupantide poolt tagakiusatuna üle elada raskeid katsumusi. Nendest mälestustest, koostöövaimust ja organisatsioonide tähelepanuväärsest tegevusest jutustatakse nüüd fotode, esemete, dokumentide ja videointervjuude vahendusel, kui Soome Lotta Svärd Fond ja taasloodud Naiskodukaitse ühisel näitusel kokku saavad.

Näitus jääb Eesti Okupatsioonide muuseumis avatuks 17. detsembrini 2006, edasi saab näitust näha Narva Muuseum (9.1. – 4.3. 2007), Tartu Linnamuuseumis (8.3. – 8.4. 2007) ning Läti Okupatsioonimuuseum (4-5/2007).

Näituse on koostanud Lotta Svärd Fond ja Naiskodukaitse koostöös Eesti Okupatsioonide muuseumi, Soome Instituudi ja Soome suursaatkonnaga.


Lisateave:
Triin Tõnsing
Naiskodukaitse Põhja piirkonna vanem

(+372) 5030180
Näitus „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

FastLion CMS

Näitus „Õed Soome lahe

Näitus „Õed Soome lahe

Lotta Svärd oli oma 240 000 liikmega läbi aegade kõige suurem naiste vabatahtlik riigikaitseorganisatsioon Organisatsiooni tegevus lõpetati Nõukogude liidu survel 1944 11. novembril 2006 avavad Naiskodukaitse ja Soome Lotta Svärd Fond Eesti Okupatsioonide muuseumis ühisnäituse „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”. Näitus kirjeldab Soome ja Eesti isamaaliste naisorganisatsioonide tegevust iseseisvumisperioodil ning sõja-aastatel. Pidulikule avamisel kell 13 järgneb seminar „Nõnda ma mäletan”, mille raames astuvad üles Naiskodukaitse liige Merike Jürjo ( „Naiskodukaitse 1938 - Eesti ühiskonna peegelpilt”) ning filosoofiadoktor Tiina Kinnunen („Lotad Soome kultuuriajaloos”), lisaks esitleb dokumentalist Imbi Paju dokumentaalprogrammi lotade ning naiskodukaitsjate mälestustest.

Näitus „Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse