Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naistelt naistele – juba kolmandat korda! Naistelt naistele – juba Pühapäeval, 10. märtsil võis Tallinna Lauluväljakul näha nii musta pidulikku vormi kandvaid naisi, naispolitseinikke, kui ka teisi õrnema soo esindajaid, kes igapäevaselt palgalise või vabatahtlikuna panustavad jõustruktuuride kaudu Eesti turvalisemaks muutmisesse. Toimus heategevuslik koguperepäev Naistelt naistele, mida korraldab Naiskodukaitse koostöös Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemiaga – sel aastal juba kolmandat korda, naistepäeva paiku. Järgmine → Korraldasime Eesti Politsei Naisühendusega spordipäeva Naistelt naistele – juba kolmandat korda!

Naistelt naistele – juba kolmandat korda!

Marilin Prants, Naiskodukaitse esinaise asetäitja 11. märtsil 2013

Pühapäeval, 10. märtsil võis Tallinna Lauluväljakul näha nii musta pidulikku vormi kandvaid naisi, naispolitseinikke, kui ka teisi õrnema soo esindajaid, kes igapäevaselt palgalise või vabatahtlikuna panustavad jõustruktuuride kaudu Eesti turvalisemaks muutmisesse. Toimus heategevuslik koguperepäev Naistelt naistele, mida korraldab Naiskodukaitse koostöös Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemiaga – sel aastal juba kolmandat korda, naistepäeva paiku.

Naistelt naistele – juba kolmandat korda!
Loterii peaauhinna üleandmine. Foto: Naistelt naistele

 

Naistelt naistele tähendab seda, et üritust korraldavad naised (jõustruktuurides töötavad või vabatahtlikult panustavad), üritus on mõeldud suuresti naistele ja ürituse raames kogutud raha annetatakse läbi erinevate projektide naiste toetuseks.

 

Perepäeva eesmärgid on üllad: tutvustada erinevaid võimalusi, kuidas tõsta enda ja oma lähedaste turvalisust, pakkudes võimalust õppida konkreetseid uusi oskusi ja omandada vajalikke teadmisi.

Naistelt naistele – juba kolmandat korda!
Naiskodukaitse tutvustamine. Foto: Naistelt naistele

 

Kuna päevakavas oli mitmeid esinemisi ja demonstratsioone, tuldi kohale ikka peredega. Laste lemmikud on alati olnud teenistus- ning otsingukoerad. Uudistati ka lennusalga kasutuses olevat kopterit Enström 480B. Mehi ootasid kohvikus käsitöömeistrid, kelle juhendamisel valmisid väikesed kingitused, mis sobivad naistele-emadele-tütardele kinkimiseks. Samal ajal said naised ennast harida erinevates töötubades.

 

Naiskodukaitse esmaabiinstruktorid viisid läbi esmaabi töötuba, Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised õpetasid igapäevaturvalisust, Naiskodukaitse Tallinna ringkond tutvustas ja värbas uusi liikmeid ning Tallinna toitlustusgrupi liikmed valmistasid külastajatele kosutava boršisupi.

 

Eesti Politsei Naisühendus, Sisekaitseakadeemia ning erinevad koostööpartnerid pakkusid samuti võimalust teadmisi või oskusi omandada erinevates töötubades.

 

Naiskodukaitse laua juures käinud ja endast foto teha lasknud külastajad saavad oma pilte näha siit.

Naistelt naistele – juba kolmandat korda!
Naiskodukaitse Tallinna ringkonna lipp. Foto: Naistelt naistele

 

Toimus ka jõustruktuurides kasutusel olevate naiste vormide moedemonstratsioon. Nagu naiskodukaitsja Mare hiljem kommenteeris, ei olnud ta varem endale teadvustanud, kui palju erinevaid ning kauneid vorme Eesti naised kanda võivad. Juba naiskodukaitsjal on selga panemiseks mitu erinevat vormi (lisaks näidati ka ajaloolist helesinist kleiti). Politseinikel on lisaks tavavormile välivorm, jalgrattapolitsei vorm, künoloogil vorm jne. Sisekaitseakadeemia kadettide järel kõndisid poodiumile ka Bulgaaria naiskadetid (politseiametnik ja õpilane oma kohalikus vormis), kes hetkel on teadmisi omandamas Sisekaitseakadeemias.

Naistelt naistele – juba kolmandat korda!
Jõustruktuuride vormide moedemonstratsioon. Foto: Naistelt naistele
Naistelt naistele – juba kolmandat korda!
TÜK Kliinikumi kogemusnõustajate töötuba. Foto: Naistelt naistele

 

Perepäeval  on väga oluline heategevuslik eesmärk. Tavaks on saanud, et piletimüügi, loteriitulude ja annetuskastidesse kogutud rahaga toetatakse projekte, mis suunatud naistele. Käesoleval aastal toetatakse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu raske või sügava puudega lapsi kasvatavaid peresid (kelleks enamasti on üksikemad) lastehoiuteenuse ostmisel. Ka sellel aastal kogutud toetussumma jääb 800 euro kanti.

 

Meie perepäevale panid õla alla toetajad ning abistajad Tondi Lasketiirust, Kubja Ürditalust, Põltsamaa Felixist ja mujaltki.

FastLion CMS

Naistelt naistele – juba

Naistelt naistele – juba

Loterii peaauhinna üleandmine Foto: Naistelt naistele Naistelt naistele tähendab seda, et üritust korraldavad naised (jõustruktuurides töötavad või vabatahtlikult panustavad), üritus on mõeldud suuresti naistele ja ürituse raames kogutud raha annetatakse läbi erinevate projektide naiste toetuseks Pühapäeval, 10. märtsil võis Tallinna Lauluväljakul näha nii musta pidulikku vormi kandvaid naisi, naispolitseinikke, kui ka teisi õrnema soo esindajaid, kes igapäevaselt palgalise või vabatahtlikuna panustavad jõustruktuuride kaudu Eesti turvalisemaks muutmisesse. Toimus heategevuslik koguperepäev Naistelt naistele, mida korraldab Naiskodukaitse koostöös Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemiaga – sel aastal juba kolmandat korda, naistepäeva paiku.

Naistelt naistele – juba kolmandat korda!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse