Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil Esmaspäeval, 10. septembril pidasid vägeva jalgpallilahingu Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised ja Päästeameti mehed. “ Kes paneb seeliku, kes rätiku? Kas keegi reegleid ka teab? Kuidas me kohtuniku ära moosime? Naised, kas teeme sooja ka? Kuhu ma kulbi panen?” olid küsimused enne mängu. aastapäeval Järgmine → „Põlle ja kulbiga päev” Risti jaoskonnas Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

Helja Kaptein 11. september 2012

Esmaspäeval, 10. septembril pidasid vägeva jalgpallilahingu Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised ja Päästeameti mehed.

“ Kes paneb seeliku, kes rätiku? Kas keegi reegleid ka teab? Kuidas me kohtuniku ära moosime? Naised, kas teeme sooja ka? Kuhu ma kulbi panen?” olid küsimused enne mängu.

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

Silmanurgast mehi piiludes, kes väärikalt oma kaitseriietust selga ajasid, hindasid naised olukorda. “Ega me võitma tulnudki, oluline on mängu ilu!”, ütles naiskodukaitsjate võistkonna kapten Marge Vähter. Ta lisas, et oluline on osavõtt ja mäng ise, mitte tulemus.

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

Naised lõidki kaks võiduväravat! No mehed said küll väravasse viis palli, aga eks neil ole pikaajalised kogemused ka:)

 

Kärdla staadionil võitsid mängu mehed 5:2, kuid tegelikuks võitjaks oli jalgpall. Pealtvaatajaid oli sama palju kui liiga mängudel tavaliselt. Tõe ja õigluse eest seisis hea peakohtunik, kelleks oli  Kärdla linnapea Georg Linkov. 

“Mängides esmakordselt ja ilma eelneva ettevalmistuseta, oli selgusetu, kas naised üldse teavad, kes kus olema peab,” meenutas Vähter. Ta rääkis, et naised olid tublid, isegi kui füüsiline vorm oli viletsam, ei näidatud seda välja vaid võideldi iga palli pärast lõpuni. “Mänguilu peab ikka olema ja ma usun, et me pakkusime seda nii oma riietusega kui jalgpalli taga ajades.

Vähter rääkis, et meeste vastu oli hea mängida, nad olid rahulikud ja rõõmsameelsed, platsil polnud närvilisust, vaid visati nalja ja lõõbiti niisama üksteisega. “Sellised pingevabad sportmängud on üks tore ettevõtmine ja mõjuvad kõigile osapooltele hästi,” kinnitas Vähter.

 

“Kaks päeva enne mängu oli südames ainult ma¾oorsed noodid ja vastasvõistkonnale tervitust öeldes oli ausalt öelda hirm nahavahel,” ütles väravavaht Jane Sinijärv. Ta kartis, et järsku on naiskodukaitsjad teinud liiga ulja väljakutse, aga lõpuvile tuli isegi liiga ruttu. “Naljatasime omavahel, et kas tõesti juba läbi -hakkasime just aru saama, kuidas see mäng võiks käia;” ütles Sinijärv. Tema sõnul oli mängus määravaks huumorimeel ja teadasaamine, et füüsilise vormi saavutamiseks tuleb veel vaeva nägema.

“Olen püüdnud end talvel toast välja ajada vältimaks ühist DNA-d diivaniga,” ütles Sinijärv kommenteerides oma ettevalmistust mänguks. Tal on heameel, et mehed kutse vastu võtsid ja mitte väga tõsiselt palli platsil taga ei ajanud.

 

Naiskodukaitsjate poole peal mänginud Heli Tuisk rääkis, et tema kahtles enne mängu, kas ta jõuab joosta ja kas üldse peaks osalema. “Tegelikult oli see tore vaheldus koos lahedate inimestega,” ütles Tuisk.

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

 

“Hea ja mõnusa tundega alustasime mängu,” ütles päästeteenistuse poolepeal mänginud Hannes Aasma. Ta rääkis, et peamine soov oli et kõik jääksid terveks ja jõuaksid õhtul õnnelikult koju. Mängu jooksul valdas mehi hea emotsioon, sest saadakse hakkama ka teistmoodi tegevusega. “Mäng andis mõtteid teatud asjade korraldamiseks järgmiseks suveks,” ütles Aasma. Kui ikka spordiga pole tegelenud siis on iga liigutus raske, aga mängu ilu käib asja juurde. Aasma jalgpalli mängimas ei käi, kuid sõidab jalgrattaga, ujub ja treenib jõusaalis.

“Mõned pole jalgpalli mänginud pea 30 aastat, seega peame tänama jumalat, et naised esitasid väljakutse,” ütles Aasma. Ta rääkis, et temale kui pealikule on oluline, et meeskond saadi kiirelt kokku ja meestel on emotsioonid laes.

 

“Minu emotsioonid on laes!” ütles hiidlaste hulgas võistelnud ainuke Läänemaa naiskodukaitsja Ülle Pauts. “Nii vahvat elamust, põnevat mängu ja emotsiooniderikast võistlust ei saa jätta ainukeseks korraks,” ütles Pauts.

 

Järgmine vastane on Naiskodukaitsel Kaitseliidu mehed, kellega kohtutakse Kärdla staadionil kahe nädala pärast, esmaspäeval, 24. septembril kell 18. 

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil
Kas ei olnudki nii lihtne naiste vastu jalkat mängida?

Rohkem pilte leiad siit!

FastLion CMS

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

Silmanurgast mehi piiludes, kes väärikalt oma kaitseriietust selga ajasid, hindasid naised olukorda “Ega me võitma tulnudki, oluline on mängu ilu!”, ütles naiskodukaitsjate võistkonna kapten Marge Vähter Esmaspäeval, 10. septembril pidasid vägeva jalgpallilahingu Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised ja Päästeameti mehed. “ Kes paneb seeliku, kes rätiku? Kas keegi reegleid ka teab? Kuidas me kohtuniku ära moosime? Naised, kas teeme sooja ka? Kuhu ma kulbi panen?” olid küsimused enne mängu.

Naiskodukaitsjate jalgpallilahing Kärdla staadionil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse