Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2. mail alanud suurõppusel Siil 2018 osaleb üle 1800 Naiskodukaitse liikme nii kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste koosseisus kui ka kõikvõimalikes muudes rollides. Formeerimine Koostöö Õppused ← Eelmine Naiskodukaitse loodud mobiilirakendus aitab kriisiolukordadeks valmistuda Järgmine → Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides

Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides

Ave Proos, Naiskodukaitse esinaise asetäitja 4. mail 2018

2. mail alanud suurõppusel Siil 2018 osaleb üle 1800 Naiskodukaitse liikme nii kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste koosseisus kui ka kõikvõimalikes muudes rollides.

Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides
Naiskodukaitsjad formeerimas. Foto: Triinu Küünal
Väljas on üksuste liikmed alates lihtsõduritest lõpetades rühmaülematega, lisaks formeerijad, meedikud, toitlustajad, CIMIC ja teavitusmeeskondade liikmed jt rolle täitvad naised.
 
Naiskodukaitse üks olulisem ülesanne õppusel Siil 2018 on kõikides maakondades korraldada evakuatsioonipunktide rajamine, tegevuste korraldamine ja tagamine. Selle raames harjutatakse õppusega seotud Kaitseliidu liikmete perede ja mõnes maakonnas ka kohaliku elanikkonna vastuvõtmist ja evakuatsioonipunkti protseduure. Evakueeritavatele tagatakse toitlustamine ja meditsiin, toimuvad elanikkonnakaitse alased õpitoad ning organiseeritakse tegevused lastele.
Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides
Foto: Ardi Hallismaa

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on käesoleva aasta prioriteediks kogu Kaitseliidus kahtlemata suurõppus Siil. „On väga oluline, et ka võimalikult suur hulk Naiskodukaitse liikmetest osaleksid õppusel. Nõnda näitame, et me pole organisatsioon paberil, vaid reaalne jõud, kes tõesti tuleb vajadusel välja,“ rõhutas Tooming osalemise olulisust.
 
Õppuse esimesel paaril päeval tegelevad naised peamiselt õppusele tulijate vastuvõtu ja formeerimisega. Naiskodukaitse Tartu ringkonna liige Kerli Prants ütleb, et tema jaoks on õppusel osalemine võimalus otseselt panustada riigikaitsesse. „Olen hetkel tagamismeeskonna koosseisus reguleerija ning õppus annab hea kogemuse ühtse meeskonnana tegutsemist harjutada. Hoolimata sellest, et oleme paari päeva jooksul vähe magada saanud, oleme juba kogenud, et oma meeskonnaga võib iga kell luurele minna,“ ütles Prants.

Naiskodukaitsjad on ka varasemalt osalenud kõikidel kaitseväe ja Kaitseliidu suurõppustel, kuid nii suur koosseis on esmakordne, kuna kogu liikmeskonda pole eelnevalt õppusele kutsutud.
 
15. maini kestev suurõppus Siil 2018 toob kokku enam kui 15 000 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, kaitseväelast, liitlast, politseinikku ja päästetöötajat harjutamaks laiapindse riigikaitse tegevusi.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil

Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil

Naiskodukaitsjad formeerimas Foto: Triinu Küünal Väljas on üksuste liikmed alates lihtsõduritest lõpetades rühmaülematega, lisaks formeerijad, meedikud, toitlustajad, CIMIC ja teavitusmeeskondade liikmed jt rolle täitvad naised 2. mail alanud suurõppusel Siil 2018 osaleb üle 1800 Naiskodukaitse liikme nii kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste koosseisus kui ka kõikvõimalikes muudes rollides.

Naiskodukaitsjad osalevad suurõppusel Siil 2018 kümnetes erinevates rollides

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse