Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav Kaitseministeerium korraldab alates 2001. aastast regulaarselt üleriigilisi avaliku arvamuse küsitlusi. Arvamusuuringute eesmärk on selgitada elanike suhtumist ja hoiakuid riigikaitselistes küsimustes. Seekordses küsitluses sisaldusid esmakordselt eraldi küsimused ka Naiskodukaitse kohta. ← Eelmine Naiskodukaitsajd üle Eesti mälestavad juuniküüditamise ohvreid Järgmine → Marina Kaljurand liitus Naiskodukaitsega Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest

Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest

Airi Tooming, Naiskodukaitse esinaine 15. juunil 2017

Kaitseministeerium korraldab alates 2001. aastast regulaarselt üleriigilisi avaliku arvamuse küsitlusi. Arvamusuuringute eesmärk on selgitada elanike suhtumist ja hoiakuid riigikaitselistes küsimustes. Seekordses küsitluses sisaldusid esmakordselt eraldi küsimused ka Naiskodukaitse kohta.

Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest
Foto: Argo Nurs
Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest
Kümnendikule vastanutest seostus Naiskodukaitsega esimese märksõnana sõjalise väljaõppe läbiviimine. Foto: erakogu

Teadlikkus Naiskodukaitse olemasolust on eestlaste hulgas väga kõrge, suisa 90 protsenti on teadlikud Naiskodukaitse olemasolust. Nende eestlaste seas, kes Naiskodukaitsest teavad, valitseb küllalt üksmeelne seisukoht ka organisatsiooni vajalikkuses: kindlasti või pigem vajalikuks peab Naiskodukaitset 86 protsenti.

 

Küsitluses uuriti ka naiste valmisolekut liituda Naiskodukaitsega. Neist naistest, kes ei ole praegu organisatsiooniga seotud, oleks kindlasti või arvatavasti valmis sellega liituma 18 protsenti. Seejuures on märkimisväärne nooremate naiste huvi organisatsiooni vastu, suisa 65 protsenti kuni 19-aastastest ning 32 protsenti 20-29 aastastest naistest oleks valmis Naiskodukaitsega liituma.

 

Naiskodukaitse peamiste ülesannetena nähakse Kaitseliidu tegevuse toetamist ning naiste ja tütarlaste kaasamist riigikaitsesse, oluliseks peeti ka kaitsetahte tõstmist elanikkonna hulgas ning osalemist päästetegevuses õnnetuste ja katastroofide korral. Samas kümnendikule vastanutest seostus Naiskodukaitsega esimese märksõnana sõjalise väljaõppe läbiviimine ning sama paljudele heategevusürituste korraldamine (sinilillekampaania).

 

pdf Tutvu täispika uuringuga siin (.pdf 0,9Mb).
Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest
Vastajatel paluti muuhulgas hinnata ka Naiskodukaitse ülesandeid.

FastLion CMS

Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav

Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav

Foto: Argo Nurs Kümnendikule vastanutest seostus Naiskodukaitsega esimese märksõnana sõjalise väljaõppe läbiviimine Foto: erakogu Teadlikkus Naiskodukaitse olemasolust on eestlaste hulgas väga kõrge, suisa 90 protsenti on teadlikud Naiskodukaitse olemasolust Kaitseministeerium korraldab alates 2001. aastast regulaarselt üleriigilisi avaliku arvamuse küsitlusi. Arvamusuuringute eesmärk on selgitada elanike suhtumist ja hoiakuid riigikaitselistes küsimustes. Seekordses küsitluses sisaldusid esmakordselt eraldi küsimused ka Naiskodukaitse kohta.

Naiskodukaitset peab vajalikuks valdav enamik eestlastest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse