Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tähistas aastapäeva Naiskodukaitse tähistas aastapäeva Pühapäeval, 29. augustil, tähistas Naiskodukaitse Olustvere mõisas oma 83. aastapäeva. Piduliku aktusega alanud üritusel osales umbes 150 naiskodukaitsjat ja kutsutud külalist üle Eesti. Naiskodukaitse esinaine pr Airi Neve ← Eelmine Matkarööm osutus konkursi võitjaks Järgmine → Nädalavahetusel testiti rühmaparameedikuks saada soovijaid Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

N. Sarrapik 30. augustil 2010

Pühapäeval, 29. augustil, tähistas Naiskodukaitse Olustvere mõisas oma 83. aastapäeva. Piduliku aktusega alanud üritusel osales umbes 150 naiskodukaitsjat ja kutsutud külalist üle Eesti.

Aktuse traditsiooniline osa – Naiskodukaitse esinaise aastat kokkuvõttev kõne – oli sedapuhku eriti sisukas ja organisatsiooniga rahulolev, kuna aasta jooksul on palju märkimisväärseid tegusid
tehtud ja nii mõnegi erakordse asjaga hakkama saadud.
Esinaine pr Airi Neve tõi oma kõnes esimesena välja Naiskodukaitse arengukava, mis sündis suure hulga naiskodukaitsjate koostöös ja seab meile nüüd kindlad sihid, kuhu poole liikuda. Samuti pidas esinaine märkimisväärseks Naiskodukaitses sel aastal läbi viidud küsitlusi ja esmakordselt ent väga kordaläinult toimunud juhtide laagrit. Loomulikult ei saa mainimata jätta Naiskodukaitse avalike suhete kursust, mida on juba 2 korda läbi viidud, ja Rühmaparameediku erialakursust Kaitseliidus, mis kohe-kohe avapaugu saab ning kogu Kaitseliidu meditsiiniväljaõppele täiesti uue kvaliteedi annab. Ja ilmselt kõige nähtavamaks tegi Naiskodukaitse sel aastal Tallinna ringkonna korraldatud fotokonkurss „Eesti naise uskumatud tegemised“. Kõnes märgiti ära veel palju-palju tublisid tegusid ning ka see, et loomulikult kõiki märkimisväärseid asju lihtsalt ei jõuagi ette lugeda. Kogu Naiskodukaitse esinaise aastapäevakõnet saad lugeda siit.

Naiskodukaitse 83. aastapäeva aktusel anti üle ka kaks Liiliaristi III klassi – pr Marika Kallemaale Jõgeva ringkonnast ja pr Merike Jürjole Tallinna ringkonnast, ning kõigi kohalviibijate hõisete saatel hõberist hr Andrus Lehtmetsale, kes on andnud suure panuse Naiskodukaitse meditsiiniväljaõppe arendamisesse. Tänati ka teisi sel aastal silmapaistvalt tublisid liikmied.

Aktusel esines imeilusate vahepaladega hr Indrek Kalda, kes kogu saali koos endaga kaasa laulma haaras. Ju ta vist teadis, et naiskodukaitsjad on üks laululembeline kooslus.

Aktusel võtsid sõna Kaitseliidu Peastaabi ülem kol-ltn Kajari Klettenberg ja teised õnnitleda soovijad. Muuhulgas kinkisid Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised pr Airi Nevele moeka omatehtud kübara.

Ametlikule osale järgnes suupistelaud ja meeleolukad esinejad tantsukollektiivist Samm Sassis. Kogu pärastlõuna vältel oli naiskodukaitsjatel ja külalistel võimalus tutvuda lähemalt ka Olustvere mõisakompleksiga ning külastada mõisa keraamika- ja klaasikoda ja muuseumi.

Järjekordne meeleolukas ja emotsiooniderohke sünnipäevapidu on peetud.

Palju õnne veelkord kõigile naiskodukaitsjatele!

Loe lisaks:

doc NKK esinaise aastapäeva kõne (.doc 26,6Kb).
Naiskodukaitse tähistas aastapäeva
Naiskodukaitse esinaine pr Airi Neve

FastLion CMS

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Aktuse traditsiooniline osa – Naiskodukaitse esinaise aastat kokkuvõttev kõne – oli sedapuhku eriti sisukas ja organisatsiooniga rahulolev, kuna aasta jooksul on palju märkimisväärseid tegusid tehtud ja nii mõnegi erakordse asjaga hakkama saadud Esinaine pr Airi Neve tõi oma kõnes esimesena välja Naiskodukaitse arengukava, mis sündis suure hulga naiskodukaitsjate koostöös ja seab meile nüüd kindlad sihid, kuhu poole liikuda Pühapäeval, 29. augustil, tähistas Naiskodukaitse Olustvere mõisas oma 83. aastapäeva. Piduliku aktusega alanud üritusel osales umbes 150 naiskodukaitsjat ja kutsutud külalist üle Eesti.

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse