Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013 Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013 Suurepärane ilm, fantastiline seltskond, lõbus tegevus ning imeline puhkus! Sel aastal olid üle-eestilised Naiskodukaitse suvepäevad Harju naiste korraldada. Ettevalmistused hakkasid juba varakult ning paika sai pandud strateegiad ning plaanid. Üheks ideeks oli seekord pidada suvepäevad pigem puhkusena ning lihtsalt koos olemise eesmärgil, vastupidiselt eelnevatel kordadel olnud sportlikele päevadele. Teiseks tahtsime austada oma eel-käijaid ning I EW aegseid naiskodukaitsjaid meeles pidada. Seega saigi üritus endale nimeks „Suvilaager“. Samuti pidi iga ringkond ette valmistama väikese eeskava teemal „ Naised 85 aastat tagasi“ - näiteks nägemus milline võis olla ringkonna tegevus tolleaegsetes osakondades (erialagruppides). Päevakava sai samuti ülesehitatud vanaaegse sõnastusega: „sanitaarosakonna tegevus“ , „kultuuriosakonna tegevus“ jne. Oli üks humoorikas ning pingevaba nädalavahetus! Külastage meid jälle! ← Eelmine Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval Järgmine → Rapla ja Keila jaoskondade naised ühendasid jõud! Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013

Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013

Helen Allas

Suurepärane ilm, fantastiline seltskond, lõbus tegevus ning imeline puhkus!
Sel aastal olid üle-eestilised Naiskodukaitse suvepäevad Harju naiste korraldada. Ettevalmistused hakkasid juba varakult ning paika sai pandud strateegiad ning plaanid. Üheks ideeks oli seekord pidada suvepäevad pigem puhkusena ning lihtsalt koos olemise eesmärgil, vastupidiselt eelnevatel kordadel olnud sportlikele päevadele. Teiseks tahtsime austada oma eel-käijaid ning I EW aegseid naiskodukaitsjaid meeles pidada. Seega saigi üritus endale nimeks „Suvilaager“. Samuti pidi iga ringkond ette valmistama väikese eeskava teemal „ Naised 85 aastat tagasi“ - näiteks nägemus milline võis olla ringkonna tegevus tolleaegsetes osakondades (erialagruppides). Päevakava sai samuti ülesehitatud vanaaegse sõnastusega: „sanitaarosakonna tegevus“ , „kultuuriosakonna tegevus“ jne.

Esimesel õhtul väisasid laagrit professionaalsed rahvatantsijad ning kõik said õppida vanu ning teada – tuntud tantse. Kõik hommikud algasid loomulikult massvõimlemisega ning eks igaüks defineerib enda jaoks ise kui mitu inimest on kell 7 platsil, et seda massiks nimetada võiks.

 

Plaani mahtus ka asjalik olemine ning nii oligi paar tundi ette nähtud mentorprogrammi teemadel arutlemiseks. Samal ajal eraldasime võsukesed nende vanematest, et mõlemat kõrva kuulamiseks kasutada ning saaks vabalt vestelda ja mõtteid vahetada. Lapsed valmistasid samal ajal plakatid suvipäevadest, mis hiljem näituseks üles pandi.

 

Kuigi eesmärk polnud spordilaagrit korraldada, siis ei puudunud ka „kehakultuuri osakonna“ tegevus. Kuid püüd oli kõik sportlikud mängud väikese vimkaga läbi viia. Nii saigi oma osavust proovida „liblika püüdmises“ või „täpsuslaskmises“, relvaks veepudel. Ühe atraktsiooniga oli eesmärk kogu laagri seltskond suurte ja väikestega segi paisata ning kõikidest platsil olnutest 4 võistkonda teha, et üks eriti vahva teatevõistlus ära teha. Mõned näited: ülesandeks võis saada vett täis tops pea peal oma võistkonnani kõndida või ring ümber laagri joosta või kahekesi koos kotijooksu teha.

 

Loomulikult olid väga oodatud etteasted laval ja lava ees laupäeva õhtul. Väga tore oli, et iga ringkond lähenes teemale erinevalt ning lavastused olid väga mitmekesised. Võib julgelt väita, et loovusest meie organisatsioonist puudust ei tule!

 

Külalisesinejaks olime kutsunud Järva tuletõrjujad, kes ühe väga lustaka ning vahva võistluse ette valmistanud olid. Selle mängu jooksul said nii mõnedki väga märjaks.

 

Ja laagrilistele üllatusena külastas meid ka „Lauluga maale“ saade. Sedasi said meist ka telestaarid ning kaamerasilm jälgis hoolega meie mänge ja tegemisi ning meie vesiseks saamist. Esinaine Airi ja allakirjutanu andsid ka intervjuud ning jällegi sai meie organisatsiooni tutvustust inimestele koju kätte jagada.

 

Objektiivse hinnangu saavad ehk teised paremini anda, kuid ma julgen korraldust pidada õnnestunuks. Kõik seatud eesmärgid said täidetud: üritus kogu perele, olla koos, suhelda teiste ringkondadega, puhata ja mängida. Ning loomulikult pidas ka ilmataat meie kokkuleppest kinni ning jagas päikest isegi rohkem kui me algselt plaanisime. Oli üks humoorikas ning pingevaba nädalavahetus! Külastage meid jälle!

FastLion CMS

Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013

Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013

Esimesel õhtul väisasid laagrit professionaalsed rahvatantsijad ning kõik said õppida vanu ning teada – tuntud tantse Kõik hommikud algasid loomulikult massvõimlemisega ning eks igaüks defineerib enda jaoks ise kui mitu inimest on kell 7 platsil, et seda massiks nimetada võiks Suurepärane ilm, fantastiline seltskond, lõbus tegevus ning imeline puhkus! Sel aastal olid üle-eestilised Naiskodukaitse suvepäevad Harju naiste korraldada. Ettevalmistused hakkasid juba varakult ning paika sai pandud strateegiad ning plaanid. Üheks ideeks oli seekord pidada suvepäevad pigem puhkusena ning lihtsalt koos olemise eesmärgil, vastupidiselt eelnevatel kordadel olnud sportlikele päevadele. Teiseks tahtsime austada oma eel-käijaid ning I EW aegseid naiskodukaitsjaid meeles pidada. Seega saigi üritus endale nimeks „Suvilaager“. Samuti pidi iga ringkond ette valmistama väikese eeskava teemal „ Naised 85 aastat tagasi“ - näiteks nägemus milline võis olla ringkonna tegevus tolleaegsetes osakondades (erialagruppides). Päevakava sai samuti ülesehitatud vanaaegse sõnastusega: „sanitaarosakonna tegevus“ , „kultuuriosakonna tegevus“ jne.

Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse