Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma Naiskodukaitse korraldab 25. ja 26. septembril Rutja harjutusväljal Lääne-Virumaal ohutushoiulaagri "Ole valmis!" enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale inimesele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks ja ka meeskonnas toimimist. ← Eelmine Staabiassistendid võtsid Jõgevamaal üksteiselt mõõtu Järgmine → Riina Kütt on Aasta koolitaja 2021 Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks

23. sept. 2021

Naiskodukaitse korraldab 25. ja 26. septembril Rutja harjutusväljal Lääne-Virumaal ohutushoiulaagri "Ole valmis!" enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale inimesele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks ja ka meeskonnas toimimist.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks
"Ole valmis!" laager 2020. Foto: Iiris Prosa

"Meie eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Ohutushoiulaager on hea võimalus saada koolitust eluks nii vajalikel teemadel," kommenteeris naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja lisas, et tänavu on laagrisse oodata enam kui sada osalejat.

 

Tema sõnul on ohutushoiu laagrid populaarsed ja kahe aasta jooksul on naiskodukaitse turvalisema elu suunas juhtinud pea kolmsada inimest. ""Ole valmis!" laagrid on populaarsed just seetõttu, et sealt saab teadmisi, nõuandeid ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni või massiüritustel käitumisest koduste evakuatsioonivarude soetamiseni," ütles Tooming.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks
"Ole valmis!" laager 2020. Foto: Iiris Prosa

Kolmandat aastat toimuv ohutushoiulaager on osalejatele tasuta ja praktilise laadiga – iga teema juures saab käed külge panna ja kõike proovida. Võimalus on harjutada esmaabi andmist, proovida ise tuld kustutada ja õppida, kuidas metsas hakkama saada. Lisaks on osalejatel võimalik piiluda militaarmaailma ehk end maskeerida, proovida, kuidas sõdurid metsas ise süüa teevad, koolitada end sidepidamises, püssi lasta ja ööbida sõduritelgis.

 

Hoolitsetud on ka selle eest, et naistel ei jääks laagris osalemata lapsehoidja puudumise tõttu – osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma üle seitsme aasta vanused lapsed, kellele on korraldatud ohutusteemalised õppetoad sobivas mängulises võtmes.

 

Rutjal toimuvasse laagrisse on tänaseks registreerimine lõppenud.

 

Järgmisel aastal on plaanis niisugune laager korraldada Pärnumaal, infot selle kohta jagatakse naiskodukaitse kodulehel ja Facebooki lehel enne ürituse toimumist.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks
"Ole valmis!" laager 2020. Foto: Iiris Prosa

Ürituse korraldamisel järgitakse kõiki valitsuse kehtestatud piiranguid ja meetmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

 

Naiskodukaitse on üleeestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Ühe olulise suunana arendab naiskodukaitse elanikkonnakaitse valdkonda. Iga naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata. Praeguse seisuga on naiskodukaitses pea 2700 liiget.

FastLion CMS

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma

"Ole valmis!" laager 2020 Foto: Iiris Prosa "Meie eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks Naiskodukaitse korraldab 25. ja 26. septembril Rutja harjutusväljal Lääne-Virumaal ohutushoiulaagri "Ole valmis!" enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale inimesele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks ja ka meeskonnas toimimist.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukorraks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse