Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse ohutushoiu kursus Naiskodukaitse ohutushoiu kursus 13-14. jaanuar 2017. a. said üle riigi Naiskodukaitse ohutushoiu instruktorid kokku Viljandis, et koos jagada parimaid praktikaid ja mõtteid, kuidas viia inimesteni tedmised ja oskused erinevate ohtudega toime tulekuks. Elanikkonnakaitse Ellujäämine Enesekaitse ← Eelmine Ekströmi marss 2017 Järgmine → Loodan, et kui näed vanu mälestusi, inspireerib see sind uusi looma Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

K. Kensap-Kukk 11. veebr. 2017

13-14. jaanuar 2017.a. said üle riigi Naiskodukaitse ohutushoiu instruktorid kokku Viljandis, et koos jagada parimaid praktikaid ja mõtteid, kuidas viia inimesteni tedmised ja oskused erinevate ohtudega toime tulekuks.

Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

Erinevad kriisi- ja ohuolukorrad võivad meid tabada kõige ootamatumates kohtades. Poodi minnes ei eelda sa, et lagi võib sisse kukkuda ning kinno minnes loodad ikka seansi lõpuni vaadata. Aga mõnikord üllatab elu sind äkiliste sündmustega, mis ei pruugi lõppeda positiivselt. Üsna tihti aga on võimalik olukordi kas ennetada, pehmendada või siis õnnetuse juhtudes suurem kaos ära hoida õgesti käitudes. Et ootamatusteks valmis olla töötati Naiskodukaitses välja ohutushoiu kursus. 

Ohutushoiu kursus keskendub üksikisiku oskuste ja hoiakute kujundamisele ning samal ajal on kursuse läbivaks ideeks tõsiasi, et iga üksiku inimese käitumine mõjutab tervikut. Antud juhul ühiskonna turvalisust ja stabiilsust. Ohutushoiu kursuse üldeesmärk on suurendada inimeste toimevõimet ning ühiskonna turvalisust ja stabiilsust nii tava- kui ka hädaolukordades. Ohutushoiu kursuse lõpetanud suudavad nii tava- kui ka hädaolukorras isikule ja varale suunatud ohte ennetada või ohtude realiseerumise korral käituda nii, et see tooks kaasa võimalikult vähe kahju. Ohutushoiu õppekava puhul on võetud eeldusena arvesse seda, et kursus sobiks õpetamiseks mitte ainult Naiskodukaitse vaid ka Kaitseliidu, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste täisealistele liikmetele ning samuti organisatsooniga mitte liitunud elanikele. 

Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

Kursusel räägitakse sellest, millised kodused varud peaksid inimestel kodus olema, juhul kui mingi sündmuse tagajärjel oled sa oma kodus nii öelda lõksus. Siis räägitakse sellest, kuidas oma kodu ja vara kaitsta varguste eest., millised ohud meid kodus varitsevad (katkised elektrijuhtmed), kuidas ennetada tuleõnnetusi ning kui juba õnnetus on juhtunud, kuidas siis neid lahendada. Lisaks võetakse teemadena üles füüsiline enesekaitse. Praktiliste võtete juurde räägitakse ka sellest, kuidas oleks võimalik vägivallajuhtumeid ennetada. Muude teemade hulgas käsitletakse ka veel massikogunemise, pantvangiks langemist ja palju muud huvitavat.

 

Iga Naiskodukaitsja baasteadmised võimaldavad tal toime tulla erinevates olukordades ning seetõttu kutsume kõiki naisi, kes soovivad samuti igas olukorras hakkama saada, ka Naiskodukaitsesse. 

FastLion CMS

Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

Erinevad kriisi- ja ohuolukorrad võivad meid tabada kõige ootamatumates kohtades Poodi minnes ei eelda sa, et lagi võib sisse kukkuda ning kinno minnes loodad ikka seansi lõpuni vaadata 13-14. jaanuar 2017.a. said üle riigi Naiskodukaitse ohutushoiu instruktorid kokku Viljandis, et koos jagada parimaid praktikaid ja mõtteid, kuidas viia inimesteni tedmised ja oskused erinevate ohtudega toime tulekuks.

Naiskodukaitse ohutushoiu kursus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse