Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ 14. aprillil toimus Läänemaal Piirsalu vanas raketibaasis Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus sportpüssist ja -püstolist laskmises. Seekord oli korraldajaks Lääne ringkond. (foto: Kati Ojaver- Heidemann) NKK laskevõistluse tulemused: Koht Ringkond Liikmed I Alutaguse Natalja Küttis, Alla Milogratskaja, Jekaterina Tihhomirova, Irina Vassiljeva II Sakala Janne Suigusaar, Kairi Heinsoo, Marju Lohk, Evelin Lappalainen III Valgamaa Viia Kaldam, Heili Mets, Raili Siimann, Oksana Maskovskaja Individuaalsed tulemused: Sportpüstol I Karin Muru Tallinn II Eela Saat Saaremaa III Triin Tähtla Rapla Sportpüss I Jekaterina Tihhomirova Alutaguse II Irina Vassiljeva Alutaguse III Lisete Vals Põlva ← Eelmine Naiskodukaitse laskevõistluse tulemused Järgmine → Naiskodukaitse mälestuspäev Tartus - eelteade Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi

Ave Proos 17. aprillil 2012

14. aprillil toimus Läänemaal Piirsalu vanas raketibaasis Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus sportpüssist ja -püstolist laskmises. Seekord oli korraldajaks Lääne ringkond.

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi
Sportpüstoli tiir (foto: Kati Ojaver- Heidemann)

Kui ürituse toimumise aeg lähemale hakkas jõudma, oli esimene küsimus – kus me selle võistluse korraldame? Kas äkki mõnes naabermaakonnas asuvas siselasketiirus? Arutades küsimust Lääne maleva meesperega, tuli kohe otsus, et teeme võistluse kodusel pinnal ja harjumuspärasest natuke ekstreemsemates tingimustes. Mõni aeg enne võistlust Piirsalu raketibaasis maastikuluuret tehes laiutasid laskesektorites kohati lumehanged ning märklaudade juurde jõudmiseks tuli kasutada kalamehekummikuid. Me ei lasknud ennast sellest heidutada ning jäime oma kohavalikule kindlaks – tegemist ju siiski naiskodukaitsjatega, kes on harjunud raskusi trotsima! 

 

 

Meie varasema kokkuleppe sooja ja päikesepaistelise päeva osas oli ilmataat ilmselt ära unustanud ning otsustas meid ikka tõsisemalt proovile panna. Siiski oli tähtsa päeva hommikuks lumi läinud ning laskerajad võistlejaid ootamas. Koos maleva meestega tegime viimaseid ettevalmistusi. Ammu enne teiste ringkondade saabumist tõusis välikateldest auru ning meie usin kööginaiskond oli tegutsemas, tegelikult olid mõne kuu eest taasasutatud Risti jaoskonna naised ametis juba eelmisel õhtul toidukraami hakkides. Lõunaks valmis kõikidele osalejatele ühepajatoit, mis sai hulgaliselt kiidusõnu. Ei leidunud peaaegu ühtegi tagasisidelehte, kus poleks mainitud, et toit oli suurepärane!

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi
Laskeharjutus sportpüstolist. (foto: Kati Ojaver- Heidemann)
Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi
Laskeharjutus sportpüstolist. (foto: Kati Ojaver- Heidemann)

 

Kevadiselt heitlikest ilmasiku- ja teeoludest hoolimata oli Piirsallu kohale tulnud kaksteist naiskonda üle Eesti. Võistlus algas avatseremooniaga, kus Lääne ringkonna esinaine ja võistluse peakohtunik Mare Laide tervitas kõiki läbi talle omase huumoriprisma. Seejärel võttis sõna Lääne maleva pealik major Arnold Juhans, kes soovis naistele kindlat kätt ja võistlusindu.

Peale avatseremooniat alustati laskmistega paralleelselt nii püstoli- kui püssitiirus. Püssitiirus juhatas vägesid meie oma laskeinstruktor lpn Mare Laide, püstolitiiru olime usaldanud Lääne ringkonna väsimatu abilise n-vbl Vahur Toomase hoolde.

 

Võisteldi sportrelvadest laskmises nii võistkondlikus kui ka individuaalses arvestuses.

Püstoliharjutus koosnes kolmest osast - kõigepealt 6 minutit ja 10 lasku, siis 4 minutit ja 10 lasku ja lõpuks 2 minutit ja 10 lasku. Laskekauguseks oli 25 meetrit. Püssiharjutus koosnes samuti kolmest osast: lamades, püsti ja põlvelt, aega oli võistlejatel vastavalt 8, 12 ja 10 minutit. Laskekauguseks oli seekord 50 meetrit.

 

Osalejate sõnul oli ekstreemsust kindlasti rohkem kui tavaliselt, võisteldakse ju üldjuhul sisetiirus, olles kaitstud tuule ja vihma eest. Meie eesmärk oli panna kõik naised võrdsetesse välitingimustesse, kus tuli heade tulemuste saavutamiseks pingutada ja keskenduda ehk rohkem kui tavaliselt.

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi
Laskeharjutus sportpüssist. (foto: Kati Ojaver- Heidemann)

 

Kui tulemused staabitelgis kokku arvutatud said, oli aeg päevast kokkuvõtteid teha ja medalid ning auhinnad üle anda. Ringkondadest tuli võitjaks Alutaguse, järgnesid Sakala ja Valgamaa. Läänlastele omase lahkuse juures jagus seekord medaleid paljudele - individuaalarvestuses koguni kuuele esimesele kohale ning hõbedat-kulda said kaela ka peakohtunikud ja teised korraldajad. Meid oli tervitama tulnud naiskodukaitse esinaine Airi Neve, kes jäi võistlusega rahule ning nentis, et läänlastele meeldib ikka asju natuke teistmoodi teha -  seekord siis laskevõistlus välitingimustes.

 

Tahame siinkohal veelkord tänada abi eest kõiki Lääne maleva kaitseliitlasi ja kõiki teisi, kes ürituse kordaminekule kaasa aitasid, ilma Teieta poleks me seda suutnud!

 

Lugedes võistlejate tagasisidelehti ning mõeldes taaskord sellele, et me oleme naiskodukaitsjad, kes õpivad ja harjutavad selleks, et igasugustes tingimustes edukalt hakkama saada, tundus, et selleaastane „Metsiku Lääne“ moodi laskevõistlus oli nii mõnelegi ringkonnale paras katsumus. Katsumus, mille kõik võistkonnad siiski suuremate takistusteta ületada suutsid ja mis muutis meid kõiki loodetavasti ühe vahva ja karastava kogemuse võrra rikkamaks.

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi
Medaleid jagus paljudele. (foto: Kati Ojaver- Heidemann)

NKK laskevõistluse tulemused:

 

Koht

Ringkond

Liikmed

I

Alutaguse

Natalja Küttis, Alla Milogratskaja, Jekaterina Tihhomirova, Irina Vassiljeva

II

Sakala

Janne Suigusaar, Kairi Heinsoo, Marju Lohk, Evelin Lappalainen

III

Valgamaa

Viia Kaldam, Heili Mets, Raili Siimann, Oksana Maskovskaja

 

Individuaalsed tulemused:

Sportpüstol

I

Karin Muru

Tallinn

II

Eela Saat

Saaremaa

III

Triin Tähtla

Rapla

 

Sportpüss

I

Jekaterina Tihhomirova

Alutaguse

II

Irina Vassiljeva

Alutaguse

III

Lisete Vals

Põlva

FastLion CMS

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“

Sportpüstoli tiir (foto: Kati Ojaver- Heidemann) Kui ürituse toimumise aeg lähemale hakkas jõudma, oli esimene küsimus – kus me selle võistluse korraldame? Kas äkki mõnes naabermaakonnas asuvas siselasketiirus? Arutades küsimust Lääne maleva meesperega, tuli kohe otsus, et teeme võistluse kodusel pinnal ja harjumuspärasest natuke ekstreemsemates tingimustes Mõni aeg enne võistlust Piirsalu raketibaasis maastikuluuret tehes laiutasid laskesektorites kohati lumehanged ning märklaudade juurde jõudmiseks tuli kasutada kalamehekummikuid 14. aprillil toimus Läänemaal Piirsalu vanas raketibaasis Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus sportpüssist ja -püstolist laskmises. Seekord oli korraldajaks Lääne ringkond.

Naiskodukaitse laskevõistlus „Metsiku Lääne“ moodi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse