Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse koputas kaks korda Naiskodukaitse koputas kaks korda Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond, mis ise sai tõuke tekkeks just ürituselt „Naiskodukaitse tuleb külla“ on tava jätkanud ja ikka aegajalt siin seal külas käinud. Nüüd kevadel on jõutud külas käia Sipas ja Valgus. Tõenäoliselt jäävad need käigud ka selle kevade viimasteks, kuna juba aasta tagasi tõdeti, et kohe, kui aiahooaeg lahti läheb, inimesed enam sealt välja ei tule. ← Eelmine Naiste loogika käib veidraid teid Järgmine → Valmis 'lappima' haavatuid efektiivse tule all Naiskodukaitse koputas kaks korda

Naiskodukaitse koputas kaks korda

Nele Pernits 10. aprillil 2015

Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond, mis ise sai tõuke tekkeks just ürituselt „Naiskodukaitse tuleb külla“ on tava jätkanud ja ikka aegajalt siin seal külas käinud. Nüüd kevadel on jõutud külas käia Sipas ja Valgus. Tõenäoliselt jäävad need käigud ka selle kevade viimasteks, kuna juba aasta tagasi tõdeti, et kohe, kui aiahooaeg lahti läheb, inimesed enam sealt välja ei tule.

Naiskodukaitse koputas kaks korda
Naiskodukaitse koputas kaks korda
Foto: Meelis Pernits

 

Sel kevadel toimunud kaks külalisõhtut olid mõlemad väga erinevad ja omal moel väga mõnusad. 29. märtsil käisid Naiskodukaitsjad külas Sipa mõisas. Eriliseks tegi selle käigu see, et kaasa võeti ka noorkotkad ja kodutütred. Noored olid elevil ja naiskodukaitsjad ise olid ka elevil, sest kui kõik Sipale kogunenud naiskodukaitsjad ja noored ning mõned külalised kokku lugeda, oli kohe täitsa palju inimesi üritusel. Alustuseks rääkisime Naiskodukaitsest ja vaatasime ka videot Märjamaa jaoskonna esimese aasta tegevusest. Seejärel vaatasime videot noorte tegemistest ning peale seda algas vaba suhtlusvoor. Külalised said läheneda endale huvi pakkuva organisatsiooni esindajale ja temaga vestelda ning küsimusi küsida. Oli selline vaba vestlusring ning sekka sõime naiskodukaitsjate tehtud õunamoosiga saia. Kuulutasime hiljem peale üritust Sipas käigu ja mõisa uksele koputamise kasulikuks juba kasvõi seepärast, et saime noorteorganisatsioonidega üksteise tegevusest rohkem teada ja omavahel paremini tuttavaks. Nentisime, et oli mõnus üritus ja võib-olla oleks külalisi ka rohkem tulnud, kui poleks kellakeeramise päev olnud.

Naiskodukaitse koputas kaks korda
Naiskodukaitse koputas kaks korda
Foto: Ave Kusmin

 

9. aprilli õhtul koputasid Märjamaa naiskodukaitsjad Valgu külakeskuse uksele, et taas külla minna ja oma tegevust tutvustada. Sedakorda kutsusime naisi mitte ainult naiskodukaitsjatega kohtuma, vaid ka õppima, kuidas  teha aknale kena kevadist kaunistust. Jällegi olid mõned toredad inimesed kohale tulnud ja meisterdasidki mõnusalt koos meiega. Ka Naiskodukaitse tutvustamise ehitasime me sedakorda puhtalt meie enda ehk naiskodukaitsjate juttudele üles. Naised rääkisid, miks nad otsustasid Naiskodukaitsesse tulla ja  mida nad siin teinud on. Võib öelda, et oli hästi mõnus rahulik õhtu heas seltskonnas – lasime näppudel käia, jutt jooksis, akna taga oli valge loojuma hakkava päikesega kevadõhtu. Aknakaunistused, mis valmisid, olid üks kenam kui teine. Ise jäime väga rahule. Ühtlasi alustasime Valgus ka sinilillekampaaniat ning leidsime esimesed au andjad.

 

Aitäh Sipa ja Valgu rahvale meid vastu võtmast! Sel kevadel Naiskodukaitse tõenäoliselt enam kuskile külla ei lähe. Kõik aatelised ja teotahtelised naised on aga alati meiega liituma oodatud.

FastLion CMS

Naiskodukaitse koputas kaks korda

Naiskodukaitse koputas kaks korda

Foto: Meelis Pernits Sel kevadel toimunud kaks külalisõhtut olid mõlemad väga erinevad ja omal moel väga mõnusad 29 Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond, mis ise sai tõuke tekkeks just ürituselt „Naiskodukaitse tuleb külla“ on tava jätkanud ja ikka aegajalt siin seal külas käinud. Nüüd kevadel on jõutud külas käia Sipas ja Valgus. Tõenäoliselt jäävad need käigud ka selle kevade viimasteks, kuna juba aasta tagasi tõdeti, et kohe, kui aiahooaeg lahti läheb, inimesed enam sealt välja ei tule.

Naiskodukaitse koputas kaks korda

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse