Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi 5. aprillil kogunesid Viimsis asuvasse Eesti Sõjamuuseumisse ajaloohuvilised naiskodukaitsjad pea kõikidest ringkondadest. Aastajagu tegutsenud Naiskodukaitse ajalookomisjoni eestvedamisel toimunud seminari raames keskenduti kahele suuremale teemale – mälestuste kogumisele ning Naiskodukaitse virtuaalmuuseumi projekti idee edasiarendamisele. Suurem osa seminaril osalenud naiskodukaitsjatest! Foto: Merle Ojasalu ← Eelmine Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised Järgmine → Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed

Ave Proos, Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige 13. mail 2014

5. aprillil kogunesid Viimsis asuvasse Eesti Sõjamuuseumisse ajaloohuvilised naiskodukaitsjad pea kõikidest ringkondadest.

Aastajagu tegutsenud Naiskodukaitse ajalookomisjoni eestvedamisel toimunud seminari raames keskenduti kahele suuremale teemale – mälestuste kogumisele ning Naiskodukaitse virtuaalmuuseumi projekti idee edasiarendamisele.

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed
Mälestuste kogumise projekti tulemusena meieni jõudnud foto. 14.-18. juuni 1932 Naiskodukaitse suvikursused Väimelas.

Naiskodukaitsjad tegid oma eelkäijate mälestuste kogumisega algust juba mõnda aega tagasi. Näiteks 2011. aastal kutsuti Leane Moritsa eestvedamisel koostöös Eesti Rahva Muuseumiga ellu mälestuste kogumise projekt Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonide tegevuse kohta aastatel 1927-1940.  

 

Ajalookomisjon on võtnud üheks oma eesmärgiks mälestuste kogumise jätkamise. Aasta jooksul on muuhulgas organisatsiooni liikmetele koostatud mälestuste kogumise juhis.

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed
Eesti Sõjamuuseumis üles seatud pop-up näitus Naiskodukaitse ajalooga seotud esemetest ja raamatutest. Foto: Merle Ojasalu

 

Sõjamuuseumis toimunud seminaril aitasid kutsutud külalistena teemat arendada Sandra Vokk ja Anne-Mai Saar Sihtasutusest Unitas. Nad tutvustasid sihtasutuse tegevusvaldkondi ning peatusid pikemalt Kogu Me Lugu projektil. Kogu Me Lugu ühendab Eesti mälestuste kogumise ning mäletatava ajastu uurimisega tegelevaid organisatsioone Eestis ja välismaal. Ühenduse eesmärgiks on kooskõlastatult talletada, üldistada ja levitada Eesti inimeste mälestusi, elulugusid ja teisi sellega seotud materjale. Nimetatud organisatsioonide võrgustikku kuulub alates sellest kevadest ka Naiskodukaitse.

 

Seminaril koorusid välja mitmed ühised teemad ja küsimused ning meie koostöö jätkub kindlasti ka edaspidi. Sihtasutuse hakkajad noored on valmis üles filmima näiteks lugusid naiskodukaitsjate saatustest nii vahetute kui vahendatud jutustajate poolt. Täpsema info sihtasutuse kohta leiab veebilehel: http://kogumelugu.ee/

 

Pärastlõunal peeti mõttetalguid Naiskodukaitse virtuaalmuuseumi projekti üle. Kuna kuueliikmeline ajalookomisjon soovib juba planeerimisfaasis kaasata võimalikult palju asjast huvitatud liikmeid ning erinevaid eksperte. Seekord andsid meie ideedele tagasisidet ning omapoolseid soovitusi Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektor Inge Laurik-Teder ja Saksa okupatsiooni näituse projektijuht Laura Kipper.

 

Kohale tulnud naised said ajalookomisjoni juhi Kadi Kassi eestvedamisel välja hõigata ja paberile kirja panna kõik mõtted, ootused ja küsimused, mis neil seoses virtuaalmuusumiga tekkisid. Otsiti vastust küsimusele, milliseid lugusid võiks tulevane muuseum jutustama hakata. Ajalookomisjon kaalub ettepanekuid ja mõtteid hoolikalt ning plaanib kõikide ringkondade liikmeid aruteludesse kaasata ka edaspidi. Osalejate arvamustest jäi kõlama, et virtuaalmuuseumi projekt oleks uudne lähenemine, mis väärib kindlasti ühisel jõul teostamist. Töö selle nimel käib!

 

Et kogu päev ei mööduks ainult istudes ja tõsistel teemadel arutelusid pidades, tegi Leho Lõhmus Eesti Sõjamuuseumist naistele ringkäigu, rääkides huvitavaid lugusid ja näidates Sõjamuuseumi põnevamaid aardeid.

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed
Suurem osa seminaril osalenud naiskodukaitsjatest! Foto: Merle Ojasalu

FastLion CMS

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi

Mälestuste kogumise projekti tulemusena meieni jõudnud foto 14 5. aprillil kogunesid Viimsis asuvasse Eesti Sõjamuuseumisse ajaloohuvilised naiskodukaitsjad pea kõikidest ringkondadest.Aastajagu tegutsenud Naiskodukaitse ajalookomisjoni eestvedamisel toimunud seminari raames keskenduti kahele suuremale teemale – mälestuste kogumisele ning Naiskodukaitse virtuaalmuuseumi projekti idee edasiarendamisele.

Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse