Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “ Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: 6. jaanuaril möödus taasasutatud Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnal esimene tegevusaasta. Jaoskonna esinaise sõnad taasasutamise päeval „Me hakkame suuri tegusid tegema“ said teoks ja tegevust võib hinnata väga heaks. Väike-Maarja muuseumi juhataja Marju Metsman ajaloolise plakatiga (Foto Kristel Kitsing) ← Eelmine Naiskodukaitse Viru Ringkonna „Aasta naiskodukaitsja” Inna Läll Järgmine → Tapa naistel motivatsiooni jätkub Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “

Kristel Kitsing, Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna toetajaliige 9. märtsil 2015

6. jaanuaril möödus taasasutatud Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnal esimene tegevusaasta. Jaoskonna esinaise sõnad taasasutamise päeval „Me hakkame suuri tegusid tegema“ said teoks ja tegevust võib hinnata väga heaks.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver (vasakul) ja Lea Matusorg EV 97 aastapäeval (Foto Kristel Kitsing)

Tegevusaasta jooksul sai ohtralt relva täristada, heategevusmatka korraldada, metsalaagreid ja motivatsiooniüritusi nautida. Lisaks läbi viia sügismatka, osaleda erialavõistlustel ja baasväljaõppel. Ka liikmeskond kasvas ning iga liige on leidnud organisatsioonis oma väljundi.

 

Jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri sõnul on väikse jaoskonna võlu selles, et liikmeskond hoiab kokku ja ühtseid eesmärke on oluliselt lihtsam saavutada. „Esimese aasta eesmärk oli korraldada võimalikult erinevaid üritusi, et liikmetel, kes alles on Naiskodukaitsega liitunud, tekiks pilt organisatsioonist ning oleks võimalus näha neid mitmeid võimalusi, mida Naiskodukaitse pakub,“ sõnas ta. 

 

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna tegevliige Eha Valdna, kes enim armastab Naiskodukaitses laskeüritusi, leiab, et Ebaveres korraldatud heategevusmatk ja Eipris toimunud üleelamislaager olid esimese aasta naelad. „Emotsioonid on head. Relvad mulle meeldivad ja laskmine tekitab minus hasarti,“ kommenteeris Valdna. „Kui tabamus läheb paremaks, siis sunnib see aina paremat tulemust püüdlema,“ lisas ta.

 

Igapäevase leiva Väike-Maarja Vallavalitsuse rahandusosakonna juhatajana lauale teeniv Lea Matusorg on teenekas naiskodukaitsja,  kes panustab organisatsiooni põhiliselt esmaabi instruktorina ja revisjonikomisjoni liikmena. Tema jaoks on positiivne, et Väike-Maarjas üldse üle pikkade aastate jaoskond taas loodi. „Naised on aktiivselt üritustel kaasa löönud ja seda on rõõm näha,“ sõnas Matusorg. „Ka heategevusmatk, mis üllal eesmärgil Ebaveres teoks sai, on märkimist väärt. Selle läbi sai tähelepanu juhtida probleemidele, mis kogukonnas esineb,“ kommenteeris Matusorg. „Heameel on ka, et on tekkinud juba väike traditsioon sügismatka näol, mis teist aastat aset leidis. Oleme sinna kutsunud osalema naisi Väike-Maarja valla erinevatest asutustest, et tutvustada neile Naiskodukaitse organisatsiooni, selle tegevust ja pakkuda mõnusat emotsiooni lustliku matka näol.“

 

Väike-Maarja Gümnaasiumi inglise keele õpetaja Tuuli Saksa ütlusel meeldis nende meeskonnale sügismatk väga ja tema sõnul võiks ka talvel piirkonnas midagi nii toredat toimuda. „Meile meeldis väga. Põnev oli ja sain aimu Naiskodukaitsest,“ ütles Saksa. „Esmaabi punktis kinnistus teadmine Naiskodukaitse olulisusest, meie jäime seal jänni. Ma usun, et kui mul tekib veidi rohkem vaba aega, siis ma kaalun Naiskodukaitsega liitumist.“

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna tegevliige Kaja Teder sügismatkal esmaabi kontrollpunktis (Foto Aivo Urbas)

 

Kodutütrest naiskodukaitsjaks sirgunud Anet Veia sõnul on aasta Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnas olnud mitmekesine. „Naiskodukaitses on väljundeid väga palju ja minule jäi eredalt meelde esmaabi vabariiklik erialavõistlus, kus saavutasime II koha. „Tore oli üle pika aja Naiskodukaitse Viru ringkonnale ja Kaitseliidu Viru malevale aupaistet tuua.“  Ka uut aastaringi ootab naiskodukaitsja Anet Veia põnevusega. „Tahan veel rohkem metsa jõuda ja matkata,“ sõnas Veia.

 

Puhastusteenindaja Sirje Tiimus on väga rõõmus, et ta otsustas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnaga liituda, ent tõdes, et aeg seab kõigil üritustel osalemiseks piirid. „Mulle, kui suure pere emale meeldis väga, et me saime ühte peret ahju soetamisel heategevusmatka korraldades aidata. Ka see metsas toimunud üleelamislaager oli väga kihvt ning ootan põnevusega ka välikoka kursust, millel lähiajal jaoskonna esinaisega osaleme.“

 

Lasteaiaõpetaja Mariella Treile meeldisid enim laskeüritused ja metsaõppused. „Vabariigi aastapäeval Naiskodukaitse vormi kandes tundsin, et on uhke olla eestlane.“  Ta on rahul, et on organisatsioonis olles saanud uusi teadmisi ja kogemusi. „Peagi  osalen ka Tapal formeerijate õppusel,“ kommenteeris Trei.

 

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver loodab ka uuelt aastalt palju. „Latti me kindlasti alla ei lase, et hakkaksime lati alt läbi jooksma," kommenteeris Mikiver. „Heategevusmatka korraldamise oleme eesmärgiks võtnud läbi viia üle aasta. Aprilli lõpus on plaanis üleelamislaager metsas ja juulis on  ootamas uppuja päästmise õppus koostöös Sisekaitseakadeemia Päästekolledži Päästekooli kutseõpetaja  Ando Vainjärvega,“ rääkis Mikiver. „Septembris võtame ette taaskord kolmanda sügismatka läbiviimise ning toimub kindlasti ka erinevaid motivatsiooniüritusi ja ringkonna üritusi.“

 

Selle aasta lõpus tuleb jaoskonna esinaise ütlusel valmistuma hakata ka Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna aastapäevaüritusteks, mil esmase jaoskonna loomisest Väike-Maarjas möödub 90 aastat. „Kuna me ei tea Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutamise täpset kuupäeva, siis oleme otsustanud meie jaoskonna juubelipidustuste tähistamise aluseks võtta Väike-Maarja muuseumis talletatud 10. aastapäevapidustuste plakati, kus on daatumiks märgitud 6. september 1936," selgitas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaokonna esinaine Anneli Mikiver.  „Kutsun siinkohal kõiki üles jagama teavet ja mälestusi Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna tegevusest enne taasasutamist. Need võib edastada Väike-Maarja muuseumisse, eelnevalt konsulteerides muuseumi juhataja Marju Metsmaniga telefonil 326 1625;  526 3831 või kirjutada Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaisele e-posti aadressil .

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “
Väike-Maarja muuseumi juhataja Marju Metsman ajaloolise plakatiga (Foto Kristel Kitsing)

FastLion CMS

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine:

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine:

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver (vasakul) ja Lea Matusorg EV 97 aastapäeval (Foto Kristel Kitsing) Tegevusaasta jooksul sai ohtralt relva täristada, heategevusmatka korraldada, metsalaagreid ja motivatsiooniüritusi nautida Lisaks läbi viia sügismatka, osaleda erialavõistlustel ja baasväljaõppel 6. jaanuaril möödus taasasutatud Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnal esimene tegevusaasta. Jaoskonna esinaise sõnad taasasutamise päeval „Me hakkame suuri tegusid tegema“ said teoks ja tegevust võib hinnata väga heaks.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine: „Me hakkame tegema suuri tegusid “

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse