Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab taas aasta ema kandidaate Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab Naiskodukaitse Saaremaa ringkond kuulutab juba viiendat korda välja Saare maakonna aasta ema konkursi, millele oodatakse kandidaate tublide emade hulgast. Rita Loel Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine ← Eelmine Naistelt Naistele koguperepäeval kogutud rahadega taasavatakse tugitelefon Järgmine → Mu kodu on mu kindlus Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab taas aasta ema kandidaate

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab taas aasta ema kandidaate

Rita Loel 30. märtsil 2011

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond kuulutab juba viiendat korda välja Saare maakonna aasta ema konkursi, millele oodatakse kandidaate tublide emade hulgast.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab taas aasta ema kandidaate
Pildil õnnitleb Saare maakonna aasta ema 2010 pr Anu Rannamad 2009. aastaltiitli pälvinu pr Marit Tarkin.Foto: Egon Ligi/Saarte Hääl

Oleme õnnelikud, et meie algatus on leidnud nii sooja vastuvõtu ning oleme vähegi suutnud anda oma panuse väärtustamaks tervet saare peret ning ema väga suurt ja olulist rolli perekonnas. Ei ole vast ka väheoluline, et sel aastal uuenduskuuri saanud Naiskodukaitse põhikirja on lisandunud punkt, mille järgi on Naiskodukaitse üheks ülesandeks väärtustada pere ja naise rolli ühiskonnas.

 

Konkursi statuudi järgi peab Saare maakonna aasta ema olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on kantud Saare maakonna rahvastikuregistrisse. Aasta ema võiks olla ka oma töös pädev ning perekonna väärtustamise heaks eeskujuks ka väljaspool perekonda. Aasta ema, kes võib olla ka üksikvanem, peab kasvatama vähemalt kolme last (võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed). Konkursile võivad kandidaate esitada omavalitsused, asutused-ettevõtted ja kodanikud.

 

Oleme oma konkursi statuuti teinud ka muudatuse, mis ütleb, et ¾üriil (kuhu kuuluvad lisaks Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna juhatusele maavanem, omavalitsuste liidu ja Saaremaa naiste ümarlaua esindaja) on õigus teha kaalukatel põhjustel ka oma valikutes erandeid.


Kirjalikud ettepanekud koos põhjendusega tuleb saata 18. aprilliks aadressil: Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, Väljaku tn 5, Kuressaare 93811; ümbrikule kirjutada märgusõna “Aasta ema”. Saare maakonna aasta ema kuulutatakse välja tänuüritusel vahetult enne emadepäeva, 6. mail. Meie konkursi ja tänuürituse patroon on endine Naiskodukaitse esinaine Dagmar Mattiisen.

 

Esimese aasta ema valisime 2007. aastal ja siis tunnistati selle tiitli vääriliseks Kihelkonna kooliõpetaja ja talupidaja, kolme lapse ema Monica Kallas. 2008. aastal sai Saare maakonna aasta ema tiitli Mustjala raamatukoguhoidja ja kohaliku elu edendaja Liili Ader, 2009. aastal pärjasime tiitliga kolme lapse ema, Kuressaare gümnaasiumi emakeeleõpetaja Marit Tarkini ning eelmisel aastal viie tubli poja ema, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Anu Rannama. Sügisel, enne isadepäeva, valivad Saaremaa naiskodukaitsjad ka maakonna aasta isa.

 

Rita Loel

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine

Järgmine →
Mu kodu on mu kindlus

FastLion CMS

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab

Pildil õnnitleb Saare maakonna aasta ema 2010 pr Anu Rannamad 2009 aastal tiitli pälvinu pr Marit Tarkin Naiskodukaitse Saaremaa ringkond kuulutab juba viiendat korda välja Saare maakonna aasta ema konkursi, millele oodatakse kandidaate tublide emade hulgast.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond ootab taas aasta ema kandidaate

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse