Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistluse võitjad selgunud Naiskodukaitse 80 aastapäevale pühendatud Heinakuu esimesel päeval lõppes Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistlus kooliõpilastele, milles noori kutsuti üles mõtisklema eestluse, isamaa ja naise rolli üle ühiskonnas. Järgmine → Tartu ringkond kutsub oma tegevusega tutvuma Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistluse võitjad selgunud

Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistluse võitjad selgunud

21. augustil 2007

Heinakuu esimesel päeval lõppes Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistlus kooliõpilastele, milles noori kutsuti üles mõtisklema eestluse, isamaa ja naise rolli üle ühiskonnas.

   Võistlusele laekus 27 tööd 6 koolist. Enim kirjutati teemal « Milline naine on kangelane?» (10 kirjandit), järgnesid «Naine kui tugevam sugupool: müüt või reaalsus?» (8), «Kas Eesti riik vajab kaitset?» (4), «Kas naisest on sõdurit?» (3), «Isamaa eest» (2). Kõige enam võistlustöid oli saatnud Väike-Maarja Gümnaasium (11 kirjandit, õpetaja Tiina Vaiksalu).

Kirjandeid hindas Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmetest moodustatud ¾ürii.

    Nooremas vanusegrupis (7.–9. klass) tunnistati parimaks Kätlin Pohlaku kirjand teemal «Milline naine on kangelane?». Teise koha pälvis Grete Erras tööga «Isamaa eest» ja kolmanda koha Evian Lepa tööga «Milline naine on kangelane?». Noorema vanusegrupi võistlustöid juhendanud õpetajatest otsustati ära märkida Väike-Maarja Gümnaasiumi emakeeleõpetaja Tiina Vaiksalu.

 

    Vanemas vanusegrupis (10.–12. klass) pälvis esikoha Janika Läänemets tööga «Milline naine on kangelane?». Teise koha vääriliseks tunnistati Tiina Tammearu töö «Naine kui tugevam sugupool: müüt või reaalsus?» ja kolmanda koha sai Maris Tšikin, kes kirjutas teemal «Kas naisest on sõdurit?“. Tartu ringkonna eripreemia väljendusrikka ja mahlaka stiili eest sai Liise Pokk, kes kirjutas teemal «Naine kui tugevam sugupool: müüt või reaalsus?». Vanema vanusegrupi võistlustöid juhendanud õpetajatest otsustati ära märkida  Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi emakeeleõpetaja Hille Alver, Avinurme Keskkooli emakeeleõpetaja Pille-Riin Kristmann ja Kullamaa Keskkooli emakeeleõpetaja Eha Eindorf.

 

Parimad tööd avaldatakse Kaitseliidu ajakirjas Kaitse Kodu ning tööde autorid on palutud Naiskodukaitse 80. aastapäeva pidulikule tähistamisele Tartu ringkonnas 1.septembril, kus võitjatele antakse üle auhinnad.

Naiskodukaitse tänab kõiki võistlusel osalenuid!

Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistluse võitjad selgunud

FastLion CMS

Naiskodukaitse 80 aastapäevale pühendatud

Naiskodukaitse 80 aastapäevale pühendatud

Võistlusele laekus 27 tööd 6 koolist Enim kirjutati teemal « Milline naine on kangelane?» (10 kirjandit), järgnesid «Naine kui tugevam sugupool: müüt või reaalsus?» (8), «Kas Eesti riik vajab kaitset?» (4), «Kas naisest on sõdurit?» (3), «Isamaa eest» (2) Heinakuu esimesel päeval lõppes Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistlus kooliõpilastele, milles noori kutsuti üles mõtisklema eestluse, isamaa ja naise rolli üle ühiskonnas.

Naiskodukaitse 80. aastapäevale pühendatud kirjandivõistluse võitjad selgunud

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse