Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid... Mitte tavaline köievedu ja Möödunud nädala lõpus, 26. -27. juulil toimus Põlvamaal Mammaste Tervisespordikeskuses Naiskodukaitse vabariiklik spordivõistlus, millest võtsid osa 12 võistkonda üle terve Eesti. Sport Võistlused ← Eelmine Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes Järgmine → Admiral Pitka võistlus pakub naiskodukaitsjatele erinevaid väljakutseid Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid. . .

Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid...

Betti Vals 31. juulil 2019

Möödunud nädala lõpus, 26.-27. juulil toimus Põlvamaal Mammaste Tervisespordikeskuses Naiskodukaitse vabariiklik spordivõistlus, millest võtsid osa 12 võistkonda üle terve Eesti.

Kahe ööpäeva jooksul võisteldi väga mitmekülgsetel spordialadel. Reede õhtul alustati võistlust ööorienteerumisega, kus lisaks kiiretele jalgadele oli vaja ka nutikust, et lahendada erinevaid ülesandeid. Võistlejad tõid välja, et üheks meeldejäävamaks oli öösel taskulambi valguses sudoku lahendamine.

Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid...
Öös on.. sudokusid? Foto: Lisete Vals
Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid...
Ehitame maja... Foto: Lisete Vals

Peakorraldaja Jaanika Mihelson ning peakohtunik Kristi Johanson selgitasid, et sel aastal keskendusid nad meeskonnaaladele, kus iga võistleja panus on oluline.

 

Teisel päeval alustati võistlemist indiaca kauguslöökidega, kus iga võistleja pidi indiaca palli võimalikult kaugele lööma. Paljud võistlejad polnud varem indiaca palli käes hoidnud, kuid nii mõnelgi õnnestus esimese korraga saada hea tulemas. Samaaegselt võisteldi ka maja konstrueerimise ülesandel, kus kogu meeskond pidi võimalikult kiiresti ette antud klotsidest ühiselt maja ehitama.

Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid...
Laskesprint hiigelketsides. Foto: Lisete Vals

Järgnevalt võisteldi laskesprindis, kus võistlejad jooksid hiigelketsidega ning seejärel lasid õhkpüssist märki. Osalejate sõnul oli tegemist väga lõbusa ja mitmekülgse võistlusalaga, kuhu oli põimitud kiirus, täpsus, jõud ja vastupidavus. Samuti panid võistlejad ennast proovile ebatraditsioonilisel teatevõistlusel, kus iga võistleja andis oma panuse erineval spordialal – kätekõverdustes, istessetõusudes, hüpitsaga hüppamises, tõukerattaga tagurpidi mäest üles sõitmises ja disc-golfi viskamises.

 

Selle suve üks kuumem päev ning kahepäevane spordivõistlus lõppes tõukerattakrossiga, kus iga võistleja läbis maastikul tõukerattaga umbes ühe kilomeetri pikkuse raja. Rajal said naiskodukaitsjad kihutada mööda muru, kruusateed ning asfalti – kõike seda samaaegselt mägedest üles ja alla sõites.

Spordivõistluse võitjateks kuulutati tublid Võrumaa naiskodukaitsjad, kes saavutasid esikoha ka ööorienteerumises. Teise koha saavutas Jõgeva ringkonna võistkond, kes sai esikoha indiaca kauguslöökides. Kolmandaks jäid Järva ringkonna naised, kes saavutasid esikohad teatevõistlusel ning tõukerattakrossis.

Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid...
Naiskodukaitse spordivõistluse esikolmik. Foto: Lisete Vals

Peale spordivõitluse lõppu ütlesid mitmed võistlejad, et keeruline on välja tuua lemmikspordiala, kuna kõik võistlusalad olid väga lahedad ja mittetraditsioonilised. Ühe põnevama alana toodi välja öist orienteerumist, sest lisaks pimeduse poolt tekitatud kõhedusele said võistlejad samaaegselt ajusid ragistada ning kiireid jalgu kasutada. Spordivõistlusel osalenud naiskodukaitsjatele meeldis, et seekord polnud traditsioonilisi võistlusalasid nagu köievedu, pendelteatejooks jne.

 

Spordivõistluse korraldajad Jaanika ja Kristi jäid kogu üritusega väga rahule: „ Kõik sujus hästi, suuri viperusi ei tekkinud ning osalejad olid rõõmsad!“.

FastLion CMS

Mitte tavaline köievedu ja

Mitte tavaline köievedu ja

Kahe ööpäeva jooksul võisteldi väga mitmekülgsetel spordialadel Reede õhtul alustati võistlust ööorienteerumisega, kus lisaks kiiretele jalgadele oli vaja ka nutikust, et lahendada erinevaid ülesandeid Möödunud nädala lõpus, 26.-27. juulil toimus Põlvamaal Mammaste Tervisespordikeskuses Naiskodukaitse vabariiklik spordivõistlus, millest võtsid osa 12 võistkonda üle terve Eesti.

Mitte tavaline köievedu ja pendelteatejooks, vaid. . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse