Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Militaarromantiline kohvik "Drillburger" Militaarromantiline kohvik "Drillburger" Olen ikka öelnud, et unistada tuleb suurelt. Ei ole kunagi külastanud Hiiumaad sellel ajal, kui kogu saar täitub kodukohvikutega. Rääkimata veel sellest, et ise kohvikus tegev olla. Kutse sellest kõigest osa saamiseks panin taskusse eelmise aasta detsembris. Tookord viisime saarele meite kodukandist tuttavaks saanud kartulavorstismekki. Ega ma ei lase end kaks korda kutsuda. Pakkisime vajalikud kodinad ja seadsime tee üle vee. . . Me saime hakkama! Nüüd koju, seltsimehed! Foto: Rein Reinu ← Eelmine Abikäsi ratastoolikasutajatele Järgmine → Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4 Militaarromantiline kohvik "Drillburger"

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"

Maret Kollin 5. sept. 2018

Olen ikka öelnud, et unistada tuleb suurelt. Ei ole kunagi külastanud Hiiumaad sellel ajal, kui kogu saar täitub kodukohvikutega. Rääkimata veel sellest, et ise kohvikus tegev olla. Kutse sellest kõigest osa saamiseks panin taskusse eelmise aasta detsembris. Tookord viisime saarele meite kodukandist tuttavaks saanud kartulavorstismekki. Ega ma ei lase end kaks korda kutsuda. Pakkisime vajalikud kodinad ja seadsime tee üle vee...

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Uksed on avatud ja kõik on oodatud kohvikusse "Drillburger". Foto: Rein Reinu

Tegudele seltsimehed!

 

Kaitseliit koos liitlaste ja Naiskodukaitsega panid püsti militaarromantilise kohviku "Drillburger". Selleks, et kõik sujuks, kui kellavärk- teadis igaüks oma ülesannet. Varahommikul podises hernesupp juba täistuuridel, valmisid esimesed pannkoogid, kotletid (v-vbl Torm: „Kakoi kotlet? Pihv on.”), pekivõileivad ning kepisaiade taigen. Eelmisel õhtul valmistatud meetrite pikkune küpsisetort lõigati lahti ning vahukommid jäid ootama lõkkekuuma. Nooremleitnant Sven Luik tegi kogu kohvikumeeskonnale veelkord kiire ülevaate päevast ning loksutati paika viimnegi detail. Jäime kõik põnevusega külalisi ootama, kes samuti ei raatsinud oodata ametlikku avamist vaid said juba tunduvalt varem põgusa ülevaate kohvikus toimuvast.

 

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Soomusauto "Estonia" ei jätnud kedagi ükskõikseks. Foto Tõnu Soop
Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Kaitseväe tehnikat uudistasid suured ja väikesed. Foto: Tõno Soop

Keskpäevane näidislahing ja kerge püssirohulõhn ning kohvik täituski tohutu rahvamassiga. Liitlaste tehnika, relvanäitus ning soomusauto "Estonia" meelitas ligi nii suuremaid, kui ka väiksemaid külastajaid. Soovisid kohvi juua? Selleks pidid ise kohvioad purustama ja valminud purule lõkkel kuuma vee keetma. Samas sai soovikorral ka kohvi kõrvale pulgasaia küpsetada.

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Liitlased näitasid millist varustust nemad omavad. Foto: Tõnu Soop
Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Vanemveebel Torm oma terase pilgu ja keelega õige burgeri tegemist õpetamas. Foto: Tõno Soop
Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Rahvale meelis teravkeelne koolitaja. Foto: Tõno Soop

Minu meelest oli kohviku nimi täiesti oma nime vääriline. Telesarjast "Vabad mehed" tuntud karmisõnaline vanemveebel Torm viis läbi igal täistunnil õppe, kuidas ehitada korralik burger. Oma viga, kui kaste pähe tilkus või kukkel sõrmede vahelt libises. Armu ei saanud keegi!

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Valmib kasepässiku tõmmis. Foto: Rein Reinu

Kui hästi hoolikalt piiluti, siis väikses metsatukas tervitasid "üleelajad". Nemad andisid hüva nõu, kuidas metsas ellu jääda ja endaga hakkama saada, kui kodused mugavused ning rikkalik toiduvaru puuduvad. Pakuti huvitavaid tõmmiseid ning väsinud jalgu sai puhata metsaonnis. Lastele seal väga meeldis, sest naljalt enam keegi ise onni oma koduõuele ei ehita. Edasi, kaseviht näppu ja saunaaa........... Suur roheline telksaun sealsamas kutsuski juba lõõgastuma. Mõtlesin küll endamisi, kes sellise kuumusega sauna läheb? Eksisin kõvasti, saunatajaid oli ja jagus ka kiidusõnu.

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Palju öö eest küsid? Noooo...... Foto: Rein Reinu
Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Kohe saab valmis paracord käepael. Foto: Rein Reinu
Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Kõik soovijad said meisterdad päris oma soomusauto "Estonia" Foto: Rein Reinu

Kodutütarde ja noorkotkaste poolt organiseeritud lastealal sai teha värvidega näomaalingud, punuda paracord käepaela ja näpunööri, lahendada salakirja, lapsevanemad said end proovile panna sõnarägastikust NATO riikide leidmises. Oli kodutütre värvileht ning kadaga sai sihtmärki lasta, õhupalle jagati ka

Mina ise olin tegevuses värbamistelgis. See sõna ütleb isegi ära, et tuleb võimalikult palju ja hästi tutvustada Naiskodukaitset ja Kaitseliitu. Hommikul riputasime veel üles fotonäituse, millel kajastasime Lääne ringkonna tegemisi läbi 90 aasta. Heategevuslikus loteriis võitis iga loos ja kõigil oli võimalik anda oma panus Hiiumaa vabadusmonumendi rajamiseks. Kui see iludus nüüd ükskord kerkib, siis saan uhkusega öelda, et olen monumendi sünnile aidanud hinge sisse puhuda. Kohtumised oma kodukandi inimestega, sest ikka ja jälle hüüdis keegi: "See ju meie tüdruk!" Avatud ja siiras suhtumine kohviku külastajatega tegi meele rõõmsaks, mis andis võimaluse luua uusi kontakte ja olla avatud uutele võimalustele.

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Iga loos võitis ;)! Foto: Tõnu Soop

Õhtul kui merre ujuma läksime, kuulsime arutelu kohvikutest. "Drillburger" tegi midagi, mis kõnetas ja see on nii äge!

 

Taas kord saan öelda, et Naiskodukaitse on rikastanud minu elu. Ühine eesmärk koos Kaitseliidu, Noorte Kotkaste ja Kodutütardega oli pakkuda miltaarromantilises kohvikus külastajale saja protsendine nägemus sõdurielust. Me saime hakkama!

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"
Nüüd koju, seltsimehed! Foto: Rein Reinu

FastLion CMS

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"

Uksed on avatud ja kõik on oodatud kohvikusse "Drillburger" Foto: Rein Reinu Tegudele seltsimehed! Kaitseliit koos liitlaste ja Naiskodukaitsega panid püsti militaarromantilise kohviku "Drillburger" Olen ikka öelnud, et unistada tuleb suurelt. Ei ole kunagi külastanud Hiiumaad sellel ajal, kui kogu saar täitub kodukohvikutega. Rääkimata veel sellest, et ise kohvikus tegev olla. Kutse sellest kõigest osa saamiseks panin taskusse eelmise aasta detsembris. Tookord viisime saarele meite kodukandist tuttavaks saanud kartulavorstismekki. Ega ma ei lase end kaks korda kutsuda. Pakkisime vajalikud kodinad ja seadsime tee üle vee...

Militaarromantiline kohvik "Drillburger"

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse