Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Metsas nii, nagu ei kunagi varem Metsas nii, nagu ei Selle asemel, et aprillikuu esimese reede õhtu veeta tavapärasel viisil näiteks pere ja sõpradega lõõgastudes, said Rapla ringkonna naiskodukaitsjad kokku, et minna hoopis ööseks metsa. ← Eelmine Unustamatud emotsioonid Vabariigi aastapäeva paraadilt Järgmine → Rapla ringkond pidas mälestuspäeva Kõnnu järve ääres Metsas nii, nagu ei kunagi varem

Metsas nii, nagu ei kunagi varem

Lili Kesa 9. aprillil 2019

Selle asemel, et aprillikuu esimese reede õhtu veeta tavapärasel viisil näiteks pere ja sõpradega lõõgastudes, said Rapla ringkonna naiskodukaitsjad kokku, et minna hoopis ööseks metsa.

Metsas nii, nagu ei kunagi varem
Foto: Liina Langi

Kui esialgselt planeeriti seda üritust hubase grillõhtu ja köetavas telgis ööbimisega, siis suureks üllatuseks pandi meile kokku hoopis üksikvõitleja välioskuste õpe. Seega vahukommide ja grillvorstikeste asemel ootas meid ees kaitseväe 24 tunni toidupakk ning söögi soojendamine kateloki ja priimusega.

Metsas nii, nagu ei kunagi varem
Foto: Liina Langi

Esmalt aga koormasime veoauto, ronisime autokasti ning algas sõit. Metsa jõudes polnud esimeseks asjaks mitte telgi püstitamine või toiduvalmistamine, vaid tuli veenduda, et laagripaik ja selle ümbrus oleksid turvalised. Nii omandasime kõigepealt teadmised patrullimisest ja sellest, kuidas käituda, kui keegi meie laagriplatsile peaks tungima. Õhtu edenedes õppisime kasutama priimust ja katelokki ning vaatasime, millest koosneb ja kuidas maitseb toidupakk.

Ööbimine oli planeeritud köetavates telkides. Telgid ja ahjud saime kiiresti püsti, aga öö saabumine ei tähendanud seda, et võiks rahumeeli end magamiskotti sisse seada ja hommikuni põõnata. Selleks, et telgid soojad püsiksid ja laagripaik turvaline oleks, koostati graafik, mille alusel lahingpaarid pidid laagriplatsil ja selle ümbruses patrullima ning ahjuvalves olema. Küttepuude varumise pärast ei pidanud muret tundma, sest neid oli meil piisavalt kaasa võetud. Kuid öö jooksul saime teada, kui oluline on, et ahjuvalves olijad piisavalt sagedasti puid juurde lisaks, sest ainuüksi hõõguvatest sütest ei piisa telgi soojana hoidmiseks.

Metsas nii, nagu ei kunagi varem
Foto: Liina Langi

Peagi pärast esimese graafikujärgse patrulli algust märkasid valvesolijad liikumist. Keegi uudishimulik oli meie laagripaiga avastanud. Patrullijate hoiatuse peale jooksis kahtlane tegelane minema. Ei läinud aga kaua, kui ta uuesti tagasi tuli, ning siis anti juba häire ning kogu jagu võttis sisse oma positsioonid. Pärast pikka ootamist sissetungijast rohkem märki ei olnud ja häire kuulutati lõppenuks. Vaevalt olime tagasi telkidesse jõudnud, kui anti uuesti lahingkäsklus. Sellel korral ei pidanud kaua ootama, et lõpuks vastase isik tuvastada. Nagu nii mõnigi meist aimas, oli tegu plaanilise õppuse osaga, kus instruktor oli vastaseks kehastunud. Edasine öö kulges vaikselt, kuigi hommikul omavahel muljetades selgus, olid kõigil järgmistel patrullijatel meeled väga erksad, et vajadusel mistahes olukordadele reageerida.

Hommiku saabudes seadsime end valmis uue päeva õppusteks. Saime põhiteadmised iseenda ja varustuse moondamisest, mida koheselt ka praktikas rakendasime. Nägu, kiiver, rakmed ja põlvekaitsmed said moondatud ümbritsevaga sobivaks. Vaatlesime tulemust erinevates olukordades ning proovisime vastastikku oma maskeeringus märkamatult liikuda. Õppuselt ei puudunud ka lahingpaarina liikumise harjutamine vastase rünnaku korral ning olukorra realistlikult läbimängimiseks saime kasutada paukpadruneid. Keskpäevaks said meile seekordseks õppuseks planeeritud tegevused läbi. Kuigi väsimus hakkas vaikselt ligi hiilima, ei lasknud keegi sellel välja paista. Nüüd jäi üle vaid laager kokku pakkida, laagriplats korrastada ning sõita tagasi Raplasse, kus ootas ees veel viimane oluline tegevus – relvade puhastamine.

FastLion CMS

Metsas nii, nagu ei

Metsas nii, nagu ei

Foto: Liina Langi Kui esialgselt planeeriti seda üritust hubase grillõhtu ja köetavas telgis ööbimisega, siis suureks üllatuseks pandi meile kokku hoopis üksikvõitleja välioskuste õpe Seega vahukommide ja grillvorstikeste asemel ootas meid ees kaitseväe 24 tunni toidupakk ning söögi soojendamine kateloki ja priimusega Selle asemel, et aprillikuu esimese reede õhtu veeta tavapärasel viisil näiteks pere ja sõpradega lõõgastudes, said Rapla ringkonna naiskodukaitsjad kokku, et minna hoopis ööseks metsa.

Metsas nii, nagu ei kunagi varem

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse