Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mentorluse väljasõiduistung ehk laev udus Mentorluse väljasõiduistung ehk laev Lehvitades Riina Nemvaltsile ja Marilin Prantsile panen kirja mõtted, mis tekkisid meie väljasõiduistungi ajal. ← Eelmine Minu Kevadtormi kogemus Järgmine → Mets + laager = metsalaager Mentorluse väljasõiduistung ehk laev udus

Mentorluse väljasõiduistung ehk laev udus

Pille-Riin Moilanen 29. mail 2014

Lehvitades Riina Nemvaltsile ja Marilin Prantsile panen kirja mõtted, mis tekkisid meie väljasõiduistungi ajal.

Mentorluse väljasõiduistung ehk laev udus
Kertu ja Pille-Riin turiste mängimas

Kuna Keila jaoskond kasvab jõudsalt ja enamus uutest liikmetest on "inimesed tänavalt", siis oli plaan viia meie mentorid ja potensiaalsed menteed kruiisile Helsingisse. Laevasõidu ajal on hea vestelda ning naabrite
pealinn pakub alati palju huvitavat.


Nagu ikka - elu teeb korrektiive ning laevale minnes oli meid plaanitust vähem ja meeleolu vast mitte nii töine. Sellele vaatamata oli väljasõiduistung väga viljakas ja õpetlik. Saime tubli annuse kultuuri, kunsti ja ideid.


Siin mõned punktid, mida võiks mõtlemiseks võtta meie organisatsioonis.
1. Räägi inimesega.
Kui jaoskonda tuleb uus liige, räägi temaga. Kuula. Milline on tema elusituatsioon hetkel, mis teda motiveerib, millised üritused teda huvitaks. Naised tulevad NKKsse väga erinevaid teid mööda. Mida paremini suudad uut liiget tundma õppida, seda tõenäolisemalt sulandub ta hästi teistega jaoskonnas. Mida paremini uus liige ennast jaoskonnas tunneb, seda tulemuslikum on tema tegevus NKKs.

 

2. Küsi tagasisidet.
Kontrolli, kas sinust saadi õieti aru. Inimesed mõistavad asju erinevalt ja teevad omi järeldusi. See ei sõltu sellest, kas oled hea või veidi kehvem kõneleja/ seletaja. Küsides tagasisidet, saad ära hoida asjatud arusaamatused ning uus liige saab vajaliku info õigena.

 

3. Paku mentorlust igale uuele liikmele.

Vaatamata sellele, kas ta sinu arust vajab mentorit või mitte, räägi võimalusest ja kuidas mentorlus toimib. Niimoodi näitad, et organistasioon hoolib uutest liikmetest. Kedagi ei jäeta üksi.

 

4. Mentori roll võib olla mitte ainult sisseelamise protsessi kiirendaja, vaid ka pidur. Seda positiivses mõttes - võti leidmaks taskaalu nn tavaelu ja NKK elu vahel.


Ma usun et paljudes jasokondades on uusi liikmeid, kes tulles NKKsse on juba väga tegusad mõnel teisel või lausa mitmel rindel ja enamusel on ka perekondlikud kohustused. Nüüd, tulles naiskodukaitsesse, sukeldub see aktiivne naine meie suurepärasesse organisatsiooni ja teeb kõike võimalikku igal võimalikul hetkel. Ning siis ühel hetkel saab aur otsa... Siin peakski mentor olema see kes ütleb: "Tasa ja targu - see pole argus".

 

Leides endale sobiva tempo NKK üritustest osa võtmisel tagab selle, et liige püsib aktiivsena ja organisatsiooni kuulumine saab olla elukestev.


Ja lõpetuseks - miks laev udus. Usun, et just nii tunneb ennast mõnigi meiega liituja. Üksik laev udus. Sadam (eesmärk) on esialgu silmaga nähtamatu ehkki sõidusuund oleks nagu teada. Meri (NKK tööpõld) on suur ja lai. Udusel merel on teisigi laevu, kuid kuidas nad sinna jõudsid, pole esialgu teada. Kusagil kindlasti on karid ja kaljud, kusagil turvalised saared...


Aga muretsema ei pea. Juba saadetaksegi sadamast vastu loots, kes näitab kätte kõige turvalisema tee.


Just mentorid ongi need lootsid, kes juhatavad uusi liikmeid karide vahelt läbi eesmärgi poole.


Soovin kõikidele vapratele lootsidele- mentoritele head pärituult.

FastLion CMS

Mentorluse väljasõiduistung ehk laev

Mentorluse väljasõiduistung ehk laev

Kertu ja Pille-Riin turiste mängimas Kuna Keila jaoskond kasvab jõudsalt ja enamus uutest liikmetest on "inimesed tänavalt", siis oli plaan viia meie mentorid ja potensiaalsed menteed kruiisile Helsingisse Laevasõidu ajal on hea vestelda ning naabrite pealinn pakub alati palju huvitavat Lehvitades Riina Nemvaltsile ja Marilin Prantsile panen kirja mõtted, mis tekkisid meie väljasõiduistungi ajal.

Mentorluse väljasõiduistung ehk laev udus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse