Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meenutused suveöös Meenutused suveöös 14. juuni on Eestis päev, mil sinimustvalged lehvivad pooles vardas ja inimesed mõtlevad oma rahva loole. Foto: Meelis Pernits ← Eelmine Märjamaa jaoskonna seiklused Ernakesel – sääsed, tuulispask ja rahulolu Järgmine → Märjamaa jaoskond ja muud loomad Meenutused suveöös

Meenutused suveöös

Nele Pernits 16. juunil 2015

14. juuni on Eestis päev, mil sinimustvalged lehvivad pooles vardas ja inimesed mõtlevad oma rahva loole.

Meenutused suveöös
Foto: Meelis Pernits
Meenutused suveöös
Foto: Meelis Pernits

 

Märjamaa jaoskonnale on praeguseks vist küll saanud juba auküsimuseks päevadel, mil rahvas meenutab küüditamise ohvreid, korraldada üks mälestushetk. Nii olid ka 13. juuni päikeseloojangul kõik soovijad oodatud Märjamaa kirikuaeda küünlaid süütama ja meenutama süütute inimeste kurba saatust.

 

Vaatamata hilisele tunnile ei tahtnud seljataha jäänud imeilus päev ilmselgelt veel lõppeda ja inimeste päevased tegemised olid veel pooleli, sest mälestushetkele oli kogunenud tavalisest vähem rahvast. Süütasime küünlad ja liikusime vaikides represseeritute mälestusplaatide juurde. Märjamaa kirikuõpetaja Illimar Toomet luges mälestusi juuniküüditamisest. Täpselt päikeseloojangul asetasime küünlad mälestusplaatide ette ja kaikuma hakkas kirikukell.

Me ei unusta...

Meenutused suveöös
Foto: Meelis Pernits

FastLion CMS

Meenutused suveöös

Meenutused suveöös

Foto: Meelis Pernits Foto: Meelis Pernits Märjamaa jaoskonnale on praeguseks vist küll saanud juba auküsimuseks päevadel, mil rahvas meenutab küüditamise ohvreid, korraldada üks mälestushetk Nii olid ka 13 14. juuni on Eestis päev, mil sinimustvalged lehvivad pooles vardas ja inimesed mõtlevad oma rahva loole.

Meenutused suveöös

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse