Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm Märjamaa Mägral mängis mäkra Laupäeval, 19. oktoobril said igas eas ja erineva sportliku vormiga liikumishuvilised ennast proovile panna Märjamaa Mägra radadel. ← Eelmine Vigalal pole viga - võimas ajalugu ja vilgas elu hoopiski Järgmine → Kaiu jaoskond nautis sügisest raba Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm

Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm

Nele Pernits 1. nov. 2019

Laupäeval, 19. oktoobril said igas eas ja erineva sportliku vormiga liikumishuvilised ennast proovile panna Märjamaa Mägra radadel.

Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm

Meelde jääb teist korda toimunud rahvamatk kindlasti sellega, et mida lähemale stardikellaaeg tuli, seda pimedamaks väljas läks ning täpselt stardihetkel hakkas kallama nagu oavarrest ja tugev tuul lennutas kõike, mida andis liigutada. Matkajad olid hetkega läbimärjad, aga see ei heidutanud kedagi. Pigem hüüti üksteisele motiveerivalt ja naljatades, et vihm hakkab vist juba järgi jääma. Ja vihm loomulikult jäigi ühel hetkel järgi ka ning matka lõppedes olid juba kõigi osalejate riided peaaegu kuivad.

Erinevalt esimesest Märjamaa Mägrast, kus rada kulges päris palju mööda metsateid ja raskemini läbitavaid kohti, viis seekordne rahvamatk osalejad Märjamaa alevit ümbritsevatele kruusateedele Sõtke, Rangu ja Orgita kandis. Sel aastal oli rada läbitav ka lapsekäruga ja kärusid läks rajale tublisti. Muidugi matkasid lisaks väikestele ja suurtele liikujatele ka neljajalgsed sõbrad. Osalejaid oli lisaks kohalikele ka Raplast, Tallinnast, Pärnust ja isegi Saaremaalt.

Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm
Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm

Rahvamatka avades avaldas Kaitseliidu Rapla maleva pealik major Valjo Tooming muret  inimeste järjest kasvavate mõõtmete ja väheneva aktiivsuse pärast ning kutsus osalejaid üles iga päev värskes õhus liikuma ja kiitis Märjamaa Mägrale kohale tulnuid.

Kokku läks Märjamaa Mägra rahvamatka rajale küllatki hullu ilmaga 117 osalejat. Enamus neist otsustas 9-kilomeetrise raja kasuks, aga üle veerandsaja matkaja tegi läbi 17-kilomeetrise väljakutse. Läbinisti positiivsete emotsioonidega naasid nii lühema kui pikema raja läbijad. Imeliselt kuldne sügis, trotslik ilm, värske õhk ja head kaaslased olid matkajate meele rõõmsaks teinud.

Kõiki lõpetajaid ootasid pirukad ja soe tee. Seekord pakuti Naiskodukaitse erijooki – piparmünditeed õunamahlaga. Kõiki osalejaid autasustati erilise Märjamaa Mägra medali ja purgikese Märjamaa Mägra meega. Viimane oli tänuväärt kingitus, mille tegi matkajatele Märjamaa Mee poolt mesinik Sirli Tilga. Südantsoojendav on siinjuures asjaolu, et mesinik pakkus ise välja, et soovib matkajatele kingituse teha. Korraldajad võtsid sellise soovi otsemaid suure tänutunde ja liigutusega vastu.Kõiki osalejaid autasustati erilise medali ja armsa purgi meega. Viimane oli tänuväärt kingitus, mille tegi matkajatele Märjamaa Mee poolt mesinik Sirli Tilga.

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kes läbis 17-kilomeetrise raja, kiitis võimaluse eest Märjamaa ja selle ümbrusega matka ajal tutvuda, ning naljatas, et päris esimest korda elus õnnestus tal politseieskordi saatel sportida. Nimelt turvas politseiauto rahvamatka suuremal maanteel liikumist.

Kokkuvõttes tuleb kiita vapraid osalejaid, kes ei pidanud paljuks ilma trotsida ja matkama tulla, ning nentida, et see annab tahtmist ja kindlust lubada, et aasta pärast toimetab Mäger Märjamaa kandis jälle.

Märjamaa Märga rahvamatka korraldasid Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond, Märjamaa noortekeskus ja Kaitseliidu Rapla malev.

FastLion CMS

Märjamaa Mägral mängis mäkra

Märjamaa Mägral mängis mäkra

Meelde jääb teist korda toimunud rahvamatk kindlasti sellega, et mida lähemale stardikellaaeg tuli, seda pimedamaks väljas läks ning täpselt stardihetkel hakkas kallama nagu oavarrest ja tugev tuul lennutas kõike, mida andis liigutada Matkajad olid hetkega läbimärjad, aga see ei heidutanud kedagi Laupäeval, 19. oktoobril said igas eas ja erineva sportliku vormiga liikumishuvilised ennast proovile panna Märjamaa Mägra radadel.

Märjamaa Mägral mängis mäkra ainult ilm

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse