Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mari Raamoti nimeline rattamatk kulgeb sel aastal Valga lähistel Mari Raamoti nimeline rattamatk Kunagise Naiskodukaitse esinaise Mari Raamoti mälestuseks korraldatav rattaretk leiab aset juba kuuendat korda ja seekord toimub see Valgamaal. Käesoleval laupäeval-pühapäeval on plaanis läbida 100 km maalilist ja künklikku Eestimaad. Foto: Põlva ringkond ← Eelmine Naiskodukaitsjatest koosnev Eesti püssinaiskond tõi Euroopa meistrivõistlustelt koju kaks pronksmedalit Järgmine → Instruktoriks olemine on väljakutse ehk muljetusi välikokakursuselt Mari Raamoti nimeline rattamatk kulgeb sel aastal Valga lähistel

Mari Raamoti nimeline rattamatk kulgeb sel aastal Valga lähistel

6. augustil 2015

Kunagise Naiskodukaitse esinaise Mari Raamoti mälestuseks korraldatav rattaretk leiab aset juba kuuendat korda ja seekord toimub see Valgamaal. Käesoleval laupäeval-pühapäeval on plaanis läbida 100 km maalilist ja künklikku Eestimaad.

Korraldaja Valga ringkonna instruktori Heili Metsa sõnutsi on sel aastal rekordarv osalejaid – pea 30, mis on noore traditsiooni kohta hea tulemus. Matk on ajatatud augusti algusse, sest Mari Raamot sündis 6. augustil 1872.

 

Mari Raamot (06.08.1872 - 12.03.1966) oli Eesti seltskonnategelane ja kodundusõpetaja ning meie riigikaitse naisliikumise alusepanija. Ta rajas koos abikaasaga 1911. aastal Tartu lähedale Raadi valda Sahkapuu tallu esimese Eesti tütarlaste põllutöö- ja majapidamiskooli ning juhatas seda kuni kooli mahapõlemiseni 1919. aastal. Kooli tegutsemisaja jooksul valmistati ette 265 haritud noort perenaist.

 

Mari Raamoti õde oli tuntud laulja Aino Tamm ning tema vend oli muusik ja Tallinna Konservatooriumi rajaja prof Jaan Tamm. Mari Raamot oli abielus Eesti Vabariigi põllumajandusministri Jaan Raamotiga. Eesti Vabariigi ajal oli Mari Raamot Eesti Punase Risti peavalitsuse liige ja korjandusosakonna juhataja, üks Noorte Naiste Kristliku Ühingu asutajaid ja esinaine, Naiskodukaitse asutaja ja esinaine aastatel 1927 - 1937 ning tema pakkus Kodutütarde organisatsioonile nime.

Mari Raamoti nimeline rattamatk kulgeb sel aastal Valga lähistel
Matkalised 2014.a rattaretkelt Põlvamaal. Foto: Põlva ringkond

FastLion CMS

Mari Raamoti nimeline rattamatk

Mari Raamoti nimeline rattamatk

Korraldaja Valga ringkonna instruktori Heili Metsa sõnutsi on sel aastal rekordarv osalejaid – pea 30, mis on noore traditsiooni kohta hea tulemus Matk on ajatatud augusti algusse, sest Mari Raamot sündis 6 Kunagise Naiskodukaitse esinaise Mari Raamoti mälestuseks korraldatav rattaretk leiab aset juba kuuendat korda ja seekord toimub see Valgamaal. Käesoleval laupäeval-pühapäeval on plaanis läbida 100 km maalilist ja künklikku Eestimaad.

Mari Raamoti nimeline rattamatk kulgeb sel aastal Valga lähistel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse