Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised tähistasid aprillis Veteranipäeva ja Naiskodukaitse mälestuspäeva mitmeti üle kogu ringkonna. Foto: Arvo Tarmula ← Eelmine Risti naiskodukaitsjad kohtunikena 'Valgel Laeval' - esimest korda elus Järgmine → Jalgsi läbi vee Kaevatsi laiule Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas

Aive Küünarpuu 8. mail 2014

Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised tähistasid aprillis Veteranipäeva ja Naiskodukaitse mälestuspäeva mitmeti üle kogu ringkonna.

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas
Lilled emaaltarile Haapsalu Toomkirikus. Foto: Heiki Magnus

Algas see juba  poolest aprillist aktiivse sinillede müügi kampaaniaga „Anname au“ veteranidele. 24. aprillil asetasid Haapsalu Toomkirikus meie ringkonna esindajad Diana Saarniit ja Anu Aljaste-Sits mälestuslilled ristimiskabeli emaaltarile. Hiiumaa naised käisid külas ringkonna auliikmel Reet Kargul.

 

Et 2. mail 1925. aastal organiseeriti Haapsalu Lääne malevkonna juures esimene Naiskodukaitse jaoskond, siis tänavu 2. mail päädis mäletamise aeg kontsertjumalateenistusega Ridala Püha Maarja-Magdaleena kirikus. Jumalateenistuse viis läbi koguduse õpetaja Kari Tykkynen, kaasa teenisid Soome sõpruskoguduste õpetajad. Kontserti esitas Soome sõpruskoguduse koor.

 

Pärast kontserdi esimest osa süütasid Vabadussõjas langenute mälestustahvli ees viis küünalt Naiskodukaitse Lääne ringkonna esinaine Mare Laide, Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Arnold Juhans, koguduste ja teiste jumalateenistusel osalevate organisatsioonide esindajad. Ringkonna esindajad asetasid mälestustahvli ette ka lilled. Siis pidas meie ringkonna esinaine Mare mälestuskõne.

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas
Ridala kirkus. Foto: Rain Jõesaar
Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas
Ridala kirkus. Foto: Rain Jõesaar
Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas
Lilled Ridala kirkus. Foto: Rain Jõesaar

 

Kuigi ilm oli päikeseline, oli õhk karge. Kütmata kirikus puhus kerge tõmbetuul ja külm kippus kangesti põue pugema. Aga koor laulis toredasti, iga laul kõlas järjest hoogsamalt, rõõmu ja lootuse sõnumitest pakatavad. Reipad rütmid ja meeleolukad viisid panid tahtmatult koha peal kaasa elama. Nii meie vahvad naised särasilmil lauludele kaasa elades külma minema kihutasid ja kontsert lõppes tugeva tänuaplausiga esinejatele.

 

Mõtlesin, et samuti neid, keda meenutasime, mälestasime-mäletasime, ei jätnud maha ka kõige vingemas elu risttuules lootus paremale homsele, mis näitas end nende südamesoojust kiirgavais särasilmis... või ema kirjana pojale, visatuna välja Siberisse sõitvast rongist, mis aastate pärast Jumala imena adressaadini jõudis…

 

Soojatunnet kinnistas veel ühine kohvilaud kogudusemajas. Koduteel jäi meie kõrvu helisema veel ilus klaveripala, millega Mare meid teele saatis.

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas
Naiskodukaitse Lääne ringkonna esinaise kõne Ridala kirkus. Foto: Arvo Tarmula

FastLion CMS

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne

Lilled emaaltarile Haapsalu Toomkirikus Foto: Heiki Magnus Algas see juba poolest aprillist aktiivse sinillede müügi kampaaniaga „Anname au“ veteranidele Naiskodukaitse Lääne ringkonna naised tähistasid aprillis Veteranipäeva ja Naiskodukaitse mälestuspäeva mitmeti üle kogu ringkonna.

Mäletamise aeg Naiskodukaitse Lääne ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse