Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Majandusosakond Majandusosakond Kui praegusel ajal on levinud mõttemalliks see, et mehe kohus on peret, seal hulgas ka naist, üleval pidada, siis omal ajal käis see kõik hoopis vastupidi :). Kogu Naiskodukaitse esimese tegevusperioodi jooksul oli organisatsiooni üheks peamiseks ülesandeks Kaitseliidu üksustele sissetulekute hankimine. Raha kogumiseks korraldati pidusid, organiseeriti loteriisid ja korjandusi. Oma seep on meil ka praegu, aga kus on meie 7 miljonit? Ajalugu Järgmine → Spordi- ehk kehakasvatusosakond Majandusosakond

Majandusosakond

Kui praegusel ajal on levinud mõttemalliks see, et mehe kohus on peret, seal hulgas ka naist, üleval pidada, siis omal ajal käis see kõik hoopis vastupidi :). Kogu Naiskodukaitse esimese tegevusperioodi jooksul oli organisatsiooni üheks peamiseks ülesandeks Kaitseliidu üksustele sissetulekute hankimine. Raha kogumiseks korraldati pidusid, organiseeriti loteriisid ja korjandusi.

Muuseas, Naiskodukaitse peod olid väga populaarsed ja sinna tahtis igaüks pääseda. Kui pidude ja loterii tegemine enam väljakutset ei pakkunud, hakati tootma ning müüma Naiskodukaitse embleemiga asju. Näitena võib tuua Naiskodukaitse moosid, kompotid, hapukurgid ja muu taolise kraami ning Naiskodukaitse seebi.

 

Jahmatava, ent tolle aja kohta täiesti normaalse näitena, võib tuua Tartumaa ringkonna, kus kümne aasta jooksul korraldati 1047 pidu, 1386 einelauda ja 115 loteriid. 1938. aastaks oli Naiskodukaitse andnud Kaitseliidule kokku majanduslikku abi 7 000 000 krooni ulatuses.

 

Oma seep on meil ka praegu, aga kus on meie 7 miljonit?

FastLion CMS

Majandusosakond

Majandusosakond

Muuseas, Naiskodukaitse peod olid väga populaarsed ja sinna tahtis igaüks pääseda Kui pidude ja loterii tegemine enam väljakutset ei pakkunud, hakati tootma ning müüma Naiskodukaitse embleemiga asju Kui praegusel ajal on levinud mõttemalliks see, et mehe kohus on peret, seal hulgas ka naist, üleval pidada, siis omal ajal käis see kõik hoopis vastupidi :). Kogu Naiskodukaitse esimese tegevusperioodi jooksul oli organisatsiooni üheks peamiseks ülesandeks Kaitseliidu üksustele sissetulekute hankimine. Raha kogumiseks korraldati pidusid, organiseeriti loteriisid ja korjandusi.

Majandusosakond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse