Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ma ei unusta sind! Ma ei unusta sind! 12 raudteejaama Saku vallas ja Rapla maakonnas 120 meetrit leinalinti lehvimas mälestuste tuules 10 000 eestimaalast, kelle mälestuseks seda teeme [no-Smpam)saku@naiskodukaitse.ee ← Eelmine Peaminister tänab naiskodukaitsjaid panuse eest koroonakriisi lahendamisesse Järgmine → Kui ükskord on meid päriselt vaja, siis me oleme valmis Ma ei unusta sind!

Ma ei unusta sind!

12. juunil 2020

12 raudteejaama Saku vallas ja Rapla maakonnas
120 meetrit leinalinti lehvimas mälestuste tuules
10 000 eestimaalast, kelle mälestuseks seda teeme

Ma ei unusta sind!
Foto: Veronika Laakso

„Ma ei unusta Sind!“ on Saku naiskodukaitsjate poolt ellu kutsutud projekt, mis toimub juba teist aastat järjest. Sel aastal kinnitavad Saku jaoskonna ja Rapla ringkonna naised 14. juuniks raudteejaamadesse leinalindid mälestamaks kõiki süütuid inimesi, kes langesid okupatsioonivõimude ebainimliku terrori ohvriks.

 

Naiskodukaitsjad kutsuvad üles osalema „Ma ei unusta sind!“ virtuaalsel üritusel ning jagama oma mälestusi teistega, kasutades selleks teemaviidet #maeiunustasind.

2021. aastal loodame koostöös Edelaraudteega ehtida leinarüüsse juba kõik Eestimaa rongijaamad. Meie kohus on mitte unustada möödunut ning anda omaltpoolt kõik, et vältida ajaloo kordumist.

 

Projekti teostavad Naiskodukaitse Harju ringkonna Saku jaoskond, Naiskodukaitse Rapla ringkond ja Edelaraudtee AS.

 

 

Ööl vastu 14. juunit 1941. aastal korraldasid nõukogude okupatsioonivõimud Eestis, Lätis ja Leedus esimese massiküüditamise. Esmajärjekorras langesid terrori ohvriks iseseisva Eesti riigitegelased, aktiivsed ühiskonna- ja majandustegelased ning sõjaväelased. Umbes 10 000 eestlast viidi vagunites erinevatesse Nõukogude Liidu piirkondadesse asumisele või vangilaagritesse. Tagasi kodumaale jõudsid neist vähesed.

 

  
Lisainfo:
Teele Raja
Naiskodukaitse Saku jaoskonna esinaine
tel 5015927

FastLion CMS

Ma ei unusta sind!

Ma ei unusta sind!

Foto: Veronika Laakso „Ma ei unusta Sind!“ on Saku naiskodukaitsjate poolt ellu kutsutud projekt, mis toimub juba teist aastat järjest Sel aastal kinnitavad Saku jaoskonna ja Rapla ringkonna naised 14 12 raudteejaama Saku vallas ja Rapla maakonnas120 meetrit leinalinti lehvimas mälestuste tuules 10 000 eestimaalast, kelle mälestuseks seda teeme

Ma ei unusta sind!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse