Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kõne isamaale 2020 - Kerlin Tealane, Järva ringkonna esinaine Kõne isamaale 2020 - Tervitan kõiki naiskodukaitsjaid Järva ringkonna nimel. Rohkem kui aasta on möödunud viimasest keskkogust Tartus, kus Triinu peetud kõne Isamaale endiselt minu mõtteis mõlgub. ← Eelmine Kõne isamaale 2019- Triin Seppet, Tartu ringkonna esinaine Järgmine → Kõne isamaale 2021 - Taive Saar, Naiskodukaitse keskjuhatuse liige Kõne isamaale 2020 - Kerlin Tealane, Järva ringkonna esinaine

Kõne isamaale 2020 - Kerlin Tealane, Järva ringkonna esinaine

11. juulil 2020

Tervitan kõiki naiskodukaitsjaid Järva ringkonna nimel. Rohkem kui aasta on möödunud viimasest keskkogust Tartus, kus Triinu peetud kõne Isamaale endiselt minu mõtteis mõlgub.

Kõne isamaale 2020 - Kerlin Tealane, Järva ringkonna esinaine
Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane

Ma ei oleks arvanud, et minul tekib võimalus ka ise antud rollis olla. Mõned nädalad tagasi just seda mul Naiskodukaitse esinaine Airi teha palus. Räägin täna otse südamest. Meil on olnud seoses eriolukorraga keeruline poolaasta, aga usun, et me naiskodukaitsjad saime päris hästi hakkama. Oli naiskodukaitsjaid, kes said panustada seal, kus meid vajati, ja oli neid naisi, kes panustasid oma kogukonnas, olles eeskujuks oma naabritele, sugulastele ja töökaaslastele. Kõik andsid vaatamata raskustele oma parima. Mäletate eelmisel sügisel peetud Naiskodukaitse aastapäeva Viljandis? Marek Sadam rääkis seal meile nii armsalt laternast, mis iga naiskodukaitsja südames hõõgub. Ükskõik kui heleda leegiga ta parasjagu põleb, tähtis on see, et ta põleks ja valgustaks õigel hetkel teisi. See hetk võib olla suvaline hetk - sa ise ei pruugi seda märgatagi, et oled kedagi oma siira naiskodukaitsja olekuga sütitanud.


Tänavune Võidupüha oli hoopis teistsugune kui me ette oleksime kujutanud. Paraadi asemel olime Paide vallimäel, kus omavalitsuste juhid kiitsid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid nende panuse eest eriolukorra ajal. Märgiti ära, et me oleme usaldusväärsed partnerid – seda oli juhina uhke ja hea kuulda. Samuti kiideti meid selle eest, et meil on vaba aega riigikaitsesse panustada. See süütu sõnakõlks pani mind mõtlema, et meil naiskodukaitsjatel ei ole tegelikult rohkem aega kui kellelgi teisel. Meil on täpselt sama palju aega kui teistelgi - meil on oma kodud, pered, töökohad, hobid ja vanemad, kelle eest hoolitseda. Mis meid siis eristab teistest? Meil on südames siiras tahe panustada riigikaitsesse nii nagu me seda organisatsioonina õigeks peame. Ma palun kõikidel naiskodukaitsjatel hoida seda siirast tahet ja et need laternad meie südames põleksid ka siis, kui oleme oma kodus, kus keegi teine ei pruugi seda näha. On ülioluline, et me hoiaksime laternaid valgustamas noorte teed, et ka nemad ükskord kannaksid oma südames siirast ja vaba tahet panustada oma Isamaa kaitsesse.

FastLion CMS

Kõne isamaale 2020 -

Kõne isamaale 2020 -

Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane Ma ei oleks arvanud, et minul tekib võimalus ka ise antud rollis olla Mõned nädalad tagasi just seda mul Naiskodukaitse esinaine Airi teha palus Tervitan kõiki naiskodukaitsjaid Järva ringkonna nimel. Rohkem kui aasta on möödunud viimasest keskkogust Tartus, kus Triinu peetud kõne Isamaale endiselt minu mõtteis mõlgub.

Kõne isamaale 2020 - Kerlin Tealane, Järva ringkonna esinaine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse