Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laupäevane hariv päev sideõppega Laupäevane hariv päev sideõppega Sel laupäeval, 15. aprillil toimus sideõpe Võrumaa ringkonna naiskodukaitsjatele. Enne õppe toimumist puudus täpne ettekujutus, et mis nüüd ees tulemas, kuid päev lõppes vahva tuntud laevade pommitamise mänguga. koormusmatk teisiti Laupäevane hariv päev sideõppega

Laupäevane hariv päev sideõppega

Liis Kivila 16. aprillil 2017

Sel laupäeval, 15. aprillil toimus sideõpe Võrumaa ringkonna naiskodukaitsjatele. Enne õppe toimumist puudus täpne ettekujutus, et mis nüüd ees tulemas, kuid päev lõppes vahva tuntud laevade pommitamise mänguga.

Laupäevane hariv päev sideõppega
Laupäevane hariv päev sideõppega

Õppeklassi kogunes 6 ootusärevat naist, keda asus juhendama Andres Korge. Päev algas sisejuhatava osaga sidepidamisvahenditesse, milleks olid siis raadioside, kaabelside ja alternatiivside ehk kullerside, signaalside ja tsiviilside. Olulisel kohal olid ka sidepidamisvahendite eeskirjad, sest peamine eesmärk on jääda vaenlasele märkamatuks ning tuvastamatuks ehk siis palju infot side jälitatavusest. Seejärel asusime igat sidepidamisvahendit põhjalikumalt õppima ning lõpuks oli aeg asuda ka praktiliste tegevuste juurde.

 

Esmalt arutasime läbi, et kuidas ühendada ja vedada traati traatside tarbeks, mida kahjuks metsa vedama ja katsetama ei jõudnud. Kuid panime kokku ja proovisime välitelefonide tööd ning jõudsime ICOM-käsiraadiojaama õppimise ja raadioside kutsungite juurde. Saime ka väiksed spikrid NATO-tähestiku tarbeks. Kõige selle kinnitamiseks mängisime laevade pommitamist, mis meenutas lapsepõlve ning maa-ala oli suur kaardil kuhu saime omal vabal valikul joonistada 10 erinevas suuruses laeva. Lõpuks hakkas mäng pihta raadiosaatjate teel ja kui esialgu oli kõne puine ning mõtlesid pikalt, et kuidas, mida nüüd raadiosaatjasse öelda, siis pärast mõningast mängimist tuli julgust juurde ning eesmärk oli siis vaenlase laevadele pihta saada ja põhja lasta. Mängulisel teel õppides saime julgust juurde, et raadiosaatjatest suhelda, õppisime kiiret ja konkreetset kõnet, harjutasime NATO-tähestikku ning veidi tuli mängu ka loogilist mõtlemist, et need laevad nüüd suurelt alalt kätte saada.

 

Igaljuhul oli tegemist huvitava, hariva ja õpetliku päevaga. Siinkohal ka mõte, et kui esialgu tundub sidepidamine uus ja tundmatu, siis kindlasti ei tohiks seda karta. Ka raadiosaatja on sõber ning oluline on rääkimishirmust üle saada. Kuna tegemist ka alaga, kus mõni asi peab saladuseks jääma, siis päris kõike kirja ei saa panna ning järgmine kord tuleb ise kohal olla, et näha ja kogeda seda, mida meile eilne päev pakkus.

Laupäevane hariv päev sideõppega

FastLion CMS

Laupäevane hariv päev sideõppega

Laupäevane hariv päev sideõppega

Õppeklassi kogunes 6 ootusärevat naist, keda asus juhendama Andres Korge Päev algas sisejuhatava osaga sidepidamisvahenditesse, milleks olid siis raadioside, kaabelside ja alternatiivside ehk kullerside, signaalside ja tsiviilside Sel laupäeval, 15. aprillil toimus sideõpe Võrumaa ringkonna naiskodukaitsjatele. Enne õppe toimumist puudus täpne ettekujutus, et mis nüüd ees tulemas, kuid päev lõppes vahva tuntud laevade pommitamise mänguga.

Laupäevane hariv päev sideõppega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse