Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal Laupäeval, 22. juulil toimub Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus naiskodukaitsjad panevad proovile oma laskeoskused ning võtavad mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides. Foto: Taimo Lehtsalu Laskesport Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse kutsub Võrumaale kriisiolukordadeks valmistuma Järgmine → Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes

Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes

21. juulil 2023

Laupäeval, 22. juulil toimub Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus naiskodukaitsjad panevad proovile oma laskeoskused ning võtavad mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides.

Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes
Foto: Triinu Küünal

“Sel aastal oleme võistlusalasid koostades püüdnud luua päriselule ligilähedasi olukordi, kus tuleb oma osavust ja täpset silma rakendada nii individuaalselt kui meeskonnaga koostöös,” sõnas võistluse peakohtunik staabiveebel Kaido Õim.

 

Osalevaid võistkondi on erinevatest ringkondadest kokku 11. Võistluse paremusjärjestus selgitatakse nelja ala läbimise tulemusena. Kõikide alade sooritamisel kannavad võistlejad lahingvarustust. Kolmel alal pannakse proovile laske- ja lahingoskused, ühel alal aga teadmised erinevate relvade kohta. Võistlusel selgitatakse välja nii parimad võistkonnad kui ka parimad laskurid individuaalarvestuses.

 

“Kuna Naiskodukaitsel on laskevõistlus igal aastal nii sportrelvadest kui lahingrelvadest, siis selle võistluse planeerimisel sai kohe alguses eesmärgiks võetud, et ideaalis iga võitleja tuleb võistlema selle varustuse ja relvaga, millega käib ta ka õppustel ning vajadusel astub välja ka sõja ajal. Nii saigi peakohtunikule võistlusalasid koostades antud sisend, et lisaks täpsele silmale ja käele saavad määravaks ka iga võistleja varustuse sobivus, tundmine ja sellega hakkamasaamine,” avab võistluse eesmärke peakorraldaja Triinu Küünal.

 

Naiskodukaitse karikavõistlusel lahingrelvadest laskmises võisteldakse Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegi poolt 2020. aastal annetatud rändkarika nimel. Karikavõistlus toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldab võistlust Naiskodukaitse Jõgeva ringkond koostöös Kaitseliidu Jõgeva malevaga.


Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Igal liikmel on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Naiskodukaitsjad saavad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes Kaitseliidu poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3700 liiget.

Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes
Naiskodukaitsjad laskmas. Foto: Taimo Lehtsalu

FastLion CMS

Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal

Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal

Foto: Triinu Küünal “Sel aastal oleme võistlusalasid koostades püüdnud luua päriselule ligilähedasi olukordi, kus tuleb oma osavust ja täpset silma rakendada nii individuaalselt kui meeskonnaga koostöös,” sõnas võistluse peakohtunik staabiveebel Kaido Õim Osalevaid võistkondi on erinevatest ringkondadest kokku 11 Laupäeval, 22. juulil toimub Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus naiskodukaitsjad panevad proovile oma laskeoskused ning võtavad mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides.

Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse