Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev 17. novembril toimus Haapsalus juba kolmandat aastat laskepäeva mitmevõistlus. Kohal oli 32 osalejat ja moodustati seitse võistkonda. Esindatud olid Haapsalu, Hiiumaa, Lõuna-Läänemaa, Lääne-Nigula ja Risti jaoskonnad ning Haapsalu malevkond. ← Eelmine Kaasamine pole pelgalt kaasaminemine Järgmine → Naiskodukaitse Lääne ringkonna kandidaat konkursile “Aasta naiskodukaitsja” Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus

Anni Leiger 18. nov. 2019

17.novembril toimus Haapsalus juba kolmandat aastat laskepäeva mitmevõistlus. Kohal oli 32 osalejat ja moodustati seitse võistkonda. Esindatud olid Haapsalu, Hiiumaa, Lõuna-Läänemaa, Lääne-Nigula ja Risti jaoskonnad ning Haapsalu malevkond.

Ülesanded olid erinevad ja vägagi põnevad. Proovile tuli panna enda tehniline taip ja kiirus. Nimelt olid ühel laual koos nii hakklihamasina tükid kui ka AK4 jupid, aja peale tuli kokku saada nii hakklihamasin kui ka relv.

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Meeleoluka laskepäeva korraldajad ja osalejad. Foto_Anna-Maria Mustkivi
Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Kaerahelbed, kuskuss, aniis- mis on mis. Foto_Anni Leiger

Proovile pandi võistkonnad ka toiduainete tundmises. Võistkondi olid  ootamas väikesed kotikesed erinevate toidu- ja maitseainetega. Osad olid kilekotis ja lisaks kompamisele sai neid vaadata ja nuusutada. Teine osa olid riidestkotis, need tuli ära arvata kompamise teel. Arvamine käis siis ka aja peale. Antud ülesande juures oli hitiks kuskuss, mis pakkus jutuainet ka pärast ülesannet. Enamik osalejaid polnud varem lihtsalt nii suure teraga kuskussi näinudki.

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Haapsalu malevkonna võistkond Aliast mängimas. Foto_Anni Leiger

15 minuti jooksul sai mängida vahvat sõnaseletusmängu Alias. Seletada tuli  aga Naiskodukaitsega ja Kaitseliiduga seotud sõnasid, inimesi ja kuupäevasid. Ühtepidi hariv ja teistpidi sai korralikult naerda ka. Päästeahel, liiliarist, välilaager ja šokiasend on vaid väike stiilinäide.

Esindatud oli ka OLE VALMIS! äpp ja selle tundmine, võistkonnal oli 15 minutit aega, et leida äpist vajalikud vastused. Tegelikult see polegi nii lihtne kui tundub ja vaikselt kodus olles tuleb äpp uuesti ette võtta ja üksipulgi  läbi uurida.

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Actionboundi lahing: mitu astet sellel trepil siin on... Foto_Heli Tuisk

Actionboundi äpiga käisime Haapsalu peal natuke orienteerumas, nägime ära kus on Haapsalu Linnasaun ja Muusikakool, mitu trepiastet on koolimajal ning mis maksab Kastani poes herne kilo.

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Heli Tuisk oma märklauda uurimas. Foto_Anni Leiger

Muidugi ka laskmine! Püstoliga sai lastud nn rotte, distants oli 10m ja laske 2x5. Laskmine läks hästi ja oleme järgmiseks aastaks valmis, nimelt jaanuaris algab rotiaasta. Sportrelvast lasti 50m pealt samuti 2x5lasku.  Individuaalselt anti välja auhinnad just laskevõistlusel. Parim laskja oli Meline Sirkel, teiseks tuli Reimo Sepp ja kolmandaks Sirje Treiman

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Võidukas Lõuna-Läänemaa võistkond. Foto_Anni Leiger

Mitmevõistlusel saavutas esimese koha Lõuna-Läänemaa võistkond (Marge Kelder, Ragne Kalmet, Karin Aruots, Kelly Kuuseväli). Teise koha saavutas Haapsalu I võistkond (Meline Sirkel, Heleen Sandvik, Katarina Sits, Raissa Sinkevicius). Kolmandale kohale tuli Hiiu+ võistkond (Heli Tuisk, Anni Leiger, Kristiina Liiv, Vaima Valk).

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus
Maire Kruus võistlejatelt tagasisidet võtmas. Foto_Anni Leiger

Suured tänud selle toreda ürituse korraldamise eest pälvivad Maire Kruus, Diana Saarniit, Siret Russi, Svetlana Aug  ning nende abilised Maile Kurst ja Irja Laanemets. Laskevõistluse juures juhendasid, kontrollisid, lugesid punkte Tiit Lints ja Reimo Sepp.

FastLion CMS

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev

Ülesanded olid erinevad ja vägagi põnevad Proovile tuli panna enda tehniline taip ja kiirus 17.novembril toimus Haapsalus juba kolmandat aastat laskepäeva mitmevõistlus. Kohal oli 32 osalejat ja moodustati seitse võistkonda. Esindatud olid Haapsalu, Hiiumaa, Lõuna-Läänemaa, Lääne-Nigula ja Risti jaoskonnad ning Haapsalu malevkond.

Lääne ringkonna meeleolukas laskepäev Haapsalus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse