Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine Lääne maleva 95 sünnipäeva Sügis on ilus aastaaeg – värviline ja kirgas. Sügisel on ka rohkem aega pidusid pidada, suve rutt on möödas, õhtul läheb varem pimedaks. 28. septembri õhtupoolikul oli päris paras aeg end peole minekuks sättima hakata, Lääne malev pidas oma 95. sünnipäeva. Aukartustäratav vanus, mis eeldab tarkust ja soliidsust. Tõepoolest, saalis istusid sirged mundris mehed ning sätitud, kenad ja naiselikud prouad-preilid. Jääme siis kõik koos seda uhket ja paljutõotavat järgmist sünnipäeva ootama! Viimased peolt lahkujad püüti pildile! Foto: Madis Mintel ← Eelmine Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA! Järgmine → Läänemaa aasta koolitussõbralikum organisatsioon Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine

Riima Koch 3. oktoober 2012

Sügis on ilus aastaaeg – värviline ja kirgas. Sügisel on ka rohkem aega pidusid pidada, suve rutt on möödas, õhtul läheb varem pimedaks.
28. septembri õhtupoolikul oli päris paras aeg end peole minekuks sättima hakata, Lääne malev pidas oma 95. sünnipäeva. Aukartustäratav vanus, mis eeldab tarkust ja soliidsust. Tõepoolest, saalis istusid sirged mundris mehed ning sätitud, kenad ja naiselikud prouad-preilid.

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine
Üle anti Naiskodukaitse hõberist meie kauaaegsele toetajale, Foto: Madis Mintel

Pidulik aktus algas  õigeaegselt nagu Kaitseliidule kohane. Korraldajad olid seekord andnud üritusele romantilisema ja südamlikuma tooni, esinema oli kutsutud Silvi Vrait koos akordionist Raivo Tafenau ja tema muusikutega. Imeilusad laulud sissejuhatuseks lõid piduliku meeleolu. Nagu ikka järgnesid külaliste, sõprade ning toetajate kõned ja soovid auväärsele juubilarile - esinejaid oli nii kodust kui ka välismaalt. Ikka asjakohaste kingitustega ja heade soovidega. Esimeste õnnitlejate seas olid Politsei- ja  Piirivalveameti esindaja Margus Kaldma ning Päästeameti esindaja Andres Liiv. Lääne maavalitsuse esindaja Kersti Lõhmus tõi omaltpoolt välja mõtte, et kui samas vanuses inimesi enam väga tõsiselt ei võeta, on ühe organisatsiooni jaoks selline iga küll auväärne. Õnnesoovid saabusid nii Saaremaa kui ka Pärnumaa malevate esindajatelt. Peastaabi nimel andis kingituseks mõõga aluse üle mjr Toomas Luik. Välisesindustest olid peol v-vbl Heiko Doerfer Saksamaalt ja Poola Liga Oborony Kraju (Poola Kaitseliit) Varssavi piirkonna ülem Januš Krugly. Viimase riigi esindaja juhatas sisse ka autasustamise ja aumärkide-medalite annetamise. Eesti „pan´id” Madis Mintel, Kalle Karm, Siim Jeeberg, Vahur Toomas jt said autasustatud ja esile tõstetud. 

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine
Lääne maleva teenetemärk anti muuhulgas üle ka tublile Hiiumaa jaoskonna esinaisele, Foto: Madis Mintel

Seejärel võtsid tseremoonia juhtimise üle kohaliku maleva ja Naiskodukaitse esindajad. Palju toredaid ja hakkajaid kaitseliitlasi sai tänatud ja ära märgitud. Mitmeid kordi nimetati Risti malevakonna mehetegusid ja seal läbi viidud uuendusi ning Risti jaoskonna naiste pealehakkamist ja usinust. Naiskodukaitse Lääne ringkonna „Aastategija 2012” oli samuti Risti jaoskonnast: Kati Ojaver-Heidemann. Üle ega ümber ei saadud ka Naiskodukaitse vabariiklikul välitoitlustuse erialavõistlusel saavutatud II kohast, mille tõid Lääne ringkonnale Hiiumaa jaoskonna naised. Ametlik osa lõppes romantilise muusikalise jalutuskäiguga koos Silvi Vraidiga mööda Pariisi tänavaid.

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine
Elagu Kaitseliidu Lääne malev! Foto: Kati Ojaver-Heidemann

 

Usinad korraldajad olid mõelnud kõigele, peale šampanjaklaaside kokkukõlistamist ja head aastapäeva soovimist kutsuti külalised rikkalikult kaetud laudade juurde, kust sai kõike suupärast valida ja maitsta. Nüüd, selles vabamas õhkkonnas, tundus auväärne juubilar – Lääne malev, väga nooruslik, ergas ja esinduslik. Rõõmsat jutuvadinat ja naiskodukaitsjate vastastikuseid kallistusi jätkus igasse kultuurimaja saali ja koridori.

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine
Üks väike osa meie pilkupüüdvatest naistest! Foto: Madis Mintel

 

Hiiumaa jaoskonna naised olid ettenägelikult endaga ka Küla Karla kaasa toonud, nii et naerda sai küll ja veel. Vana hea tuttav, kellele teleriekraanilt, kellele ehk naabrimees, oskas oma muhedate naljadega mõnusa õhustiku luua. Õnneks Hiiumaa naised viimasele praamile rutates teda kaasa ei viinud ja meil jätkus  lõbu kauemaks.  

 

 

Kui juba pidutseda, siis korralikult. Tantsuks oli kohale kutsutud duo „Veskikivi”, kes esitas lõbusaid ja lahedaid lugusid jalakeerutuseks. Kuna sünnipäevapeole oli saabunud üsna arvestatav hulk naiskodukaitsjaid, siis meesterahvaste vähesus ei seganud kedagi ja tantsud sellepärast tantsimata ei jäänud. Pidutsemisega ongi nii, et eks igaüks teeb seda nii kaua kui jõudu ja tahtmist jätkub.  

 

Siinkohal tänusõnad peo korraldajatele sooja ja sõbraliku, aga samas ametliku ja üleva meeleolu loomise eest. Minule aga jäi pidulikust aktusest meelde üks tore „pärl”, et kui ühel aastal kingitakse malevale sünnipäevaks mõõk, viie aasta pärast mõõgaalus, siis kolmandal korral võiks kingiks olla juba hobune. Jääme siis kõik koos seda uhket ja paljutõotavat järgmist sünnipäeva ootama!

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine
Viimased peolt lahkujad püüti pildile! Foto: Madis Mintel

FastLion CMS

Lääne maleva 95 sünnipäeva

Lääne maleva 95 sünnipäeva

Üle anti Naiskodukaitse hõberist meie kauaaegsele toetajale, Foto: Madis Mintel Pidulik aktus algas õigeaegselt nagu Kaitseliidule kohane Korraldajad olid seekord andnud üritusele romantilisema ja südamlikuma tooni, esinema oli kutsutud Silvi Vrait koos akordionist Raivo Tafenau ja tema muusikutega Sügis on ilus aastaaeg – värviline ja kirgas. Sügisel on ka rohkem aega pidusid pidada, suve rutt on möödas, õhtul läheb varem pimedaks. 28. septembri õhtupoolikul oli päris paras aeg end peole minekuks sättima hakata, Lääne malev pidas oma 95. sünnipäeva. Aukartustäratav vanus, mis eeldab tarkust ja soliidsust. Tõepoolest, saalis istusid sirged mundris mehed ning sätitud, kenad ja naiselikud prouad-preilid.

Lääne maleva 95. sünnipäeva tähistamine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse