Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist Kuidas ¾ürii võidufotosid valis Juba kolmandat korda toimunud Naiskodukaitse fotokonkursi teemaks oli sel aastal “Aeg olla eestlane”, mille korraldajaks oli Jõgeva ringkond. Osalejaid kutsuti üles mõlgutama mõtteid eestlaste ja eestluse teemadel. Võidutöödest leiab lugude jutustamist, pärimuse hoidmist, killukest lipuvärvidest ja tükikest talgutöödest. ← Eelmine Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika Järgmine → Naiskodukaitsjad saavutasid Brasiilias sõjaväelaste MM-l esikoha Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist

Elisa Sammelselg 17. augustil 2011

Juba kolmandat korda toimunud Naiskodukaitse fotokonkursi teemaks oli sel aastal “Aeg olla eestlane”, mille korraldajaks oli Jõgeva ringkond. Osalejaid kutsuti üles mõlgutama mõtteid eestlaste ja eestluse teemadel. Võidutöödest leiab lugude jutustamist, pärimuse hoidmist, killukest lipuvärvidest ja tükikest talgutöödest.

Konkurss sai varasemaga võrreldes laiemat kõlapinda suuresti tänu esinemisele Terevisioonis 11. aprillil, korraldajate sõnul oli just selle hommiku järel fotode ja infopäringu tulv suurem kui muidu. Viis minutit eetriaega võib imet teha - konkursile laekus 123 autorilt kokku 262 fotot. Võrdluseks - 2009. aastal võttis konkursist osa 61 pildistajat, eelmisel aastal juba 98. Vastupidiselt eelmisele aastale olid sel korral osalejad peamiselt väljastpoolt organisatsiooni, mõned lausa väljastpoolt riikigi - nt New Yorgist (USA), Kreekast, Suurbritanniast ja Afganistanist.

 

Laekunud fotode valik oli värviküllane ja kirev. Kõlama jäi mõte, et üks õige eestlane on usin ega pelga tööd, armastab laulu, loodust ja vabadust, kasvatab oma lapsi juba maast madalast kodumaad armastama, mäletab minevikku ja vaatab lootusrikkalt tulevikku, hoiab kodumaad südames ka Eestist kaugel olles ning tema südame panevad kiiremini põksuma kolm kaunist värvi - sinine ja must ja valge. Eestlane olla on uhke ja hää...

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist
Fotokonkursi korraldustoimkond

Mis tunne oli sellist suurt asja organiseerida?

Fotokonkursi korraldamine õpetab palju - veebilehe haldamist, fototöötlusprogrammide kasutamist, fotode arhiveerimise nippe, sponsorite leidmist, sotsiaalmeedia kasutamist, meediaga suhtlemist ja ka vastutamist. Fotokonkurssi korraldasid sel aastal Jõgeva ringkonna liikmed Liina Laurikainen, Jaana Sepper, Janika Läänesaar, Teele Kaeramaa ja Riin Juurma. Korraldajad pidasid kõige olulisemaks plussiks seda, et õppisid oma kaaslasi tundma ning teavad nüüd, et neile võib alati kindel olla ning teinekordki midagi nii suurt koos ära teha.

 

Kuidas ¾ürii otsusele jõudis?

 Laekunud fotode seast osutusid auhinnavääriliseks 12 fotot. Naiskodukaitset olid ¾üriis esindamas NKK esinaine Airi Neve, NKK esinaise asetäitja Kersti Podmošenski, Järva ringkonna naiskodukaitsja ja Kaitse Kodu endine tegevtoimetaja Taive Saar ning Jõgeva ringkonna esinaine Maris Mäeotsa. Selleks, et ¾ürii ei koosneks ainult Naiskodukaitse liikmetest, olid oma arvamust avaldama kutsutud veel ka loodusfotograaf Jaanus Järva, rahvusvahelise tuntusega ühiskonnategelane Imbi Paju ning fotograaf Andres Jalak.

 

®üriiliikmete sõnul oli palju toredaid ja muljetavaldavaid fotosid ja sellest tulenevalt oli loomulikult ka valiku tegemine pisut keeruline. Samas oli lõplik valik siiski võrdlemisi üksmeelne - mõned tööd esinesid pea kõikide ¾üriiliikmete lemmikute hulgas.

 

Valiku tegemisel peeti silmas, et esindatud oleksid eestluse eri tahud, nii nagu me endid oma rahvuslikus eneseteadvuses ette kujutame. Nõnda leiabki võidutöödest erinevaid tahke eestlusest. Kogu mosaiigi kokkusaamiseks tuleb siiski vaadata ja arvesse võtta kõik konkursile esitatud tööd.

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist
®üriiliige Taive Saar võtab vastu tänutäheks kootud salli.

Parimaid premeeriti ja abilisi tänati Kuremaa järvel lõbusõidulaeval “Linda”. Vihmasajust ei lasknud osalised end heidutada. Meeleolu kaunite viiside ja lauluga lõid endine kodutütar Jaanika Raud ja kaitseliitlane Kirill Rakša, laua oli katnud enda valmistatud imemaitsvate suupistetega Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Dea Laugmaa ja Tiina Misko.

 

Tänutäheks naissoost ¾üriiliikmetele kudus Jõgeva ringkonna Torma jaoskonna liige Janika Läänesaar imekaunid õhkõrnad sallid, meestele tänuks kudus sama jaoskonna liige Kätlin Ridal toredad klappidega käpikud, mis õues pildistamisel head kanda on.

 

Tavapäraselt valiti välja kolm parimat fotot, jagati ergutuspreemiaid ning ka üllatusauhindu. Võitjad on ära toodud järgnevas tabelis.

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist
Auhinnaõhtu lõbusõidulaeval "Linda"

Võidufotod

Esimene koht “Muinasjutu vägi” Martiina Viil.

Teine koht “Paraadile enda tehtud lipuga” Tiina Muts

Kolmas koht „Pastlasõprus“ Merle Väli

Ergutuspreemia „Eesti“ Liisi Tamm

Ergutuspreemia „Pehme pai aegade tagant“ Sigrid Laanemets

Internetihääletuse publiku lemmik „Rõõm olla eestlane“ Christi Lehismets

 

Eripreemiad

Aeg olla hoitud „ Võidupüha“ Kalmer Lehepuu

Kodutunne „Eesti naine“ Jane Võsso

Töö toidab „Aeg olla eestlane ehk mine naabrile appi kartulit panema“ Karin Kont

Üllatusauhinnad

Fotokonkursi korraldusmeeskonna eripreemia “Aeg olla eestlane“ Maarja Lääts

Tikobella eripreemia „Killuke eestlust akna taga“ Mari-Ann Kalavus

Tikobella eripreemia „Rõõm olla eestlane“ Christi Lehismets

Jaanus Järva eripreemia „Aeg oleks saada eestlaseks ja kaotada piiridnaabrite vahel“ Marek Lillo

 

Fotokonkursi peaauhindadeks olid näidisjahimatk Linnuse talult ning ööbimine turismitalu õdusas saunamajas Mokko maahotellilt. Nende kahe auhinna seast oli konkursi võitjal võimalus valida endale meeldivaim. Auhindadega toetasid fotokonkurssi veel Andres Jalak / FotostuudioTartus, kogupere mängumaa Vudila, teater Vanemuine, ehtemeister Tikobella, Meened OÜ ning loodusfotograaf Jaanus Järva. Lisaks panid fotokonkursile õla alla: Torma vald koostöös Vaiatu rahvamajaga, Ellissoni Veskitalu, Aura, Jõgeva Maavalitsus, Minu Print OÜ.

Rändnäitus

Fotokonkursi võidufotod rändavad näitusena Jõgeva maakonna kolmes linnas – Mustvee raamatukogus 25.07-05.08, Jõgeva Kulturikeskuses 08.08-19.08, Võtikvere külas 13.08, kus konkursi üks ¾üriiliikmetest fotokonkursi kohta pisut räägib, ning Põltsamaa kultuurikeskuses 22.08-01.09. Sealt edasi rändavad fotod Kaitseliidu Peastaapi Tallinnas.

 

Fotokonkursi “Aeg olla eestlane” oleks sobilik kokku võtta esimese koha saanud foto “Muinasjutu vägi” autor Martiina tänusõnadega:

 

Tänan väga Naiskodukaitset sellise vahva fotokonkursi eest ja kõiki pildistajaid, kes oma huvitavaid pilte sellele konkursile saatsid. Kindlasti pani see paljusid mõtlema sellele, mida tähendab eestlaseks olemine, ja suurepärastelt fotodelt näeme palju erinevaid vastuseid. Aga millal siis on aeg olla eestlane? Meenub üks vana mõistujutt, mille tuuma võiks kokku võtta nii: kõige tähtsam aeg on praegu, kõige tähtsam inimene on see, kes on hetkel su kõrval ja kõige tähtsam tegevus on see mida sa hetkel teed. Tahaksin kõigile eestlastele soovida julgust ja tähelepanu elada hetkes, märgata kaasmaalasi enda kõrval ja teha hingega seda, mida me tõeliselt tahame teha!

 

Sellest, kuidas valmis võidufoto, loe konkursi kodulehelt.

 

Nii käesoleva kui ka 2009-2010. aasta konkurssidele laekunud piltidega saab tutvuda Naiskodukaitse fotokonkursi veebilehel: http://konkurss.naiskodukaitse.ee/

 

Uus teema

2012. aasta ja ühtlasi Naiskodukaitse juubeliaasta fotokonkursi teemaks on "Meie, naised!" ja konkursi eestvedajaks on Rapla ringkond.

 

Auhinnaõhtu pildigalerii.

FastLion CMS

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis

Konkurss sai varasemaga võrreldes laiemat kõlapinda suuresti tänu esinemisele Terevisioonis 11 aprillil, korraldajate sõnul oli just selle hommiku järel fotode ja infopäringu tulv suurem kui muidu Juba kolmandat korda toimunud Naiskodukaitse fotokonkursi teemaks oli sel aastal “Aeg olla eestlane”, mille korraldajaks oli Jõgeva ringkond. Osalejaid kutsuti üles mõlgutama mõtteid eestlaste ja eestluse teemadel. Võidutöödest leiab lugude jutustamist, pärimuse hoidmist, killukest lipuvärvidest ja tükikest talgutöödest.

Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse