Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid Kuidas Harju naised toitlustamise Kui saabub september ja ööd lähevad pimedaks, jõuab Harjus kätte aeg välikatel välja võtta ning naistele baasväljaõppe toitlustamise moodul ära teha. Juba kolmas kord sai seda tehtud patrullvõistluse Harju Pimedad Ööd raames. Kutsumata külaline ← Eelmine Naiskodukaitsjad Paldiski linna tervisepäeval Järgmine → Harju keskmised harjukad Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid

Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid

Aet Kala 20. sept. 2012

Kui saabub september ja ööd lähevad pimedaks, jõuab Harjus kätte aeg välikatel välja võtta ning naistele baasväljaõppe toitlustamise moodul ära teha. Juba kolmas kord sai seda tehtud patrullvõistluse Harju Pimedad Ööd raames.

Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid
Siin me oleme
Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid
Ja siia paneme katlad

Pingeline töönädal seljataga, kiirustasid 11 meie ringkonna naist reede õhtul Keilasse, et hakata ammutama välikokkamise teadmisi ja oskusi. Kohe peale väikest tutvumisringi asuti kolmel rindel tööle – staabis olevatele kohtunikele tegime katlatoitu, objektile siirduvatele kohtunikele võileibu ja vastutegevusele kuivpakid. Esimeseks väljakutseks sai märgade puudega katla alla tule tegemine. Lõpuks said kõik kenasti süüa.

 

Teine päev tõi endaga kaasa nii teooriat kui praktikat. Toitu valmistasime nii pimedal kui valgel ajal. Sai nii putru keedetud, ühepajatoitu kui magusat suppi tehtud. Lõpetuseks oli suur pannkoogipraadimine, mis on selle võitluse traditsiooniline finiširoog. Toiduvalmistamise vahepeal toimusid teooriatunnid kus vaheldus jutustamine praktiliste ülesannetega. Kõige selle vahepeal jõudsime ka finišeerujatele häälekalt kaasa elada.

 

Mainimata ei saa ka jätta külalist, kes köögis palju elevust tekitas. Nimelt hiilis kööki seal lähedal elav inimestega liiga harjunud rebasekutsa. Teda oli lausa vaja köögist eemale hoida, sest toidulõhnad  osutusid talle vastupandamatuteks. Katseid mahakukkunud toiduraasukesi kätte saada tegi väike loom nii pimedas kui valges.

 

Lõpetasime köögi puhastamise ja kokkupanemise laupäeva hilisõhtul. Tuju oli kõigil lõpuni üleval, kahju oli et kõik nii kiiresti otsa sai. Aga järgmisel aastal tulevad jälle pimedad ööd...

Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid
Kutsumata külaline

FastLion CMS

Kuidas Harju naised toitlustamise

Kuidas Harju naised toitlustamise

Siin me oleme Ja siia paneme katlad Pingeline töönädal seljataga, kiirustasid 11 meie ringkonna naist reede õhtul Keilasse, et hakata ammutama välikokkamise teadmisi ja oskusi Kohe peale väikest tutvumisringi asuti kolmel rindel tööle – staabis olevatele kohtunikele tegime katlatoitu, objektile siirduvatele kohtunikele võileibu ja vastutegevusele kuivpakid Kui saabub september ja ööd lähevad pimedaks, jõuab Harjus kätte aeg välikatel välja võtta ning naistele baasväljaõppe toitlustamise moodul ära teha. Juba kolmas kord sai seda tehtud patrullvõistluse Harju Pimedad Ööd raames.

Kuidas Harju naised toitlustamise baasväljaõppel käisid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse